سرمقاله

رفتار خوارج‫گونه برخی مدعیان!

محمدعلی وکیلی

جانشین فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان اهواز گفت: تاکنون شکایتی درمورد فوت به علت چالش مومو به ما واصل نشده است.
سرهنگ کیومرث کشوری در گفت‌وگو با مهر در واکنش به انتشار خبر فوت یک کودک اهوازی به علت چالش مومو اظهار کرد: تاکنون هیچ شکایتی به فرماندهی انتظامی اهواز و یا پلیس فتا مبنی بر قربانی گرفتن چالش مومو در سطح شهرستان اهواز واصل نشده است.
وی افزود: حتی هیچ تماسی هم با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ برای اعلام گزارش در این زمینه نداشته‌ایم. اطلاع و پیگیری بعد از وقوع جرم در صورتی امکان‌پذیر است که خبر آن از سوی مردم به مرکز فوریت‌های پلیسی اطلاع داده شود و یا شکایتی ثبت شود که ماموران برای پیگیری به این دو مورد استناد می‌کنند ولی برای این خبر تاکنون نه شکایتی واصل شده و نه تماسی داشته‌ایم.
روز جمعه برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی در استان خوزستان از قربانی شدن یک کودک ۱۱ ساله کلاس پنجمی اهوازی به علت چالش مومو خبر دادند.
این احتمال وجود دارد که خانواده قربانی هنوز شکایتی تقدیم مراجع انتظامی نکرده باشند ولی نیروی انتظامی توصیه کرده خانواده‌ها درصورت مواجه با چنین موردی حتماً به پلیس فتا اطلاع دهند تا نسبت به شناسایی افراد مزاحم اقدام فوری صورت گیرد.
در روزهای اخیر پیامی به نام چالش مومو در شبکه‌های اجتماعی خصوصاً واتس‌آپ منتشر شده که حسب اطلاع پلیس فتا اغلب در استان‌های جنوبی شاهد این چالش هستیم؛ ضمن اینکه کاربران دانش‌آموز نیز این پیام‌های حاوی تصاویر مومو را دریافت کردند.
همچنین طی پیگیری‌های پلیس فتا مشخص شده که برای برخی از کاربران واتس‌آپ از حساب‌های کاربری با شماره ایرانی و خارجی پیام‌هایی به زبان فارسی ارسال و از آن‌ها برای شرکت در چالش دعوت شده است.
مومو با استفاده از یک حساب کاربری واتس‌آپ، یک لینک تماس برای افراد ارسال و پس از شروع به گفت‌وگو آنها را به رفتارهای خطرناک دعوت می‌کند.
خانواده‌ها باید ضمن پیشگیری از بروز استرس در فرزندان نسبت به نظارت بر استفاده آنها از پیام‌رسان‌ها اقدام کنند؛ با وجود هشدار پلیس فتا نسبت به عدم استفاده فرزندان از پیام‌رسان‌های خارجی ولی این کار بدون محدودیت در حال انجام است و مشکلات ناشی از آن قابل پیش‫بینی بود.
مردم مشکلات و موارد مشکوک در فضای مجازی را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی cyberpolice.ir بخش فوریت‌های سایبری اطلاع دهند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام