سرمقاله

جشن زودهنگام بایدن یا رقابت شدید انتخاباتی؟!

محمد یوسفی آرامش

رئیس جمهورب آمریکا در جمع حامیانش در ایالت فلوریدا گفت: اگر به بدترین کاندیدای تاریخ رقابت‌های ریاست جمهوری (جو بایدن) ببازد، شاید آمریکا را ترک کند.
دونالد ترامپ در فلوریدا اظهارات واکنش برانگیزی داشته که کاربران فضای مجازی به آن پرداخته‫اند. به گزاش پایگاه خبری هیل، ترامپ در این تجمع میان حامیانش گفت: رقابت در مقابل بدترین نامزد در تاریخ سیاست‌های ریاست‌جمهوری مرا تحت فشار قرار می‌دهد. می‌توانید تصور کنید من ببازم؟ در زندگی‌ام چه باید بکنم؟ باید بگویم به بدترین نامزد تاریخ سیاست باختم. حس خوبی نخواهم داشت. شاید مجبور شوم کشور را ترک کنم، نمی‌دانم.
دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا در یک تجمع انتخاباتی در جورجیا با طنز و کنایه گفت درصورتی که در مقابل نامزدی مثل «جو بایدن» رقابت‌های انتخاباتی را واگذار کند، دیگر جایی برای او در آمریکا نخواهد بود. او در سخنرانی خود به طور مداوم بایدن را مورد تمسخر قرار داد و باخت در مقابل او را خجالت‌آور توصیف کرد.
همه این‌ها در حالی است که ترامپ در نظرسنجی‌های انتخاباتی در فاصله کمتر از سه هفته مانده تا انتخابات آمریکا از بایدن عقب است و ستاد انتخاباتی وی ۱۳۵ میلیون دلار کمتر از نامزد حزب دموکرات درآمدزایی کرده است.
رئیس‌جمهوری آمریکا در این خصوص هم مدعی شد که می‌تواند پول بیشتری جمع‌آوری کند، اما قصد انجام این کار را ندارد. این در حالی است که خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری صهیونیستی «آکسیوس» نوشت: ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا خود را برای شکست در رقابت با جو بایدن نامزد دموکرات‌ها آماده می‌کند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام