سرمقاله

جشن زودهنگام بایدن یا رقابت شدید انتخاباتی؟!

محمد یوسفی آرامش

رئیس جمهوری آذربایجان روز شنبه حملات موشکی به دومین شهر بزرگ کشورش را معادل «جرایم جنگی» دانست و گفت: مسئولان این حادثه در میدان نبرد پاسخ خودشان را می‫گیرند.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، مقام‫های جمهوری آذربایجان اعلام کردند شهرهای گنجه و مینگه‌چویر در بحبوحه تنش‫ها در منطقه قره‫باغ هدف حمله راکتی قرار گرفته‫اند. براساس گزارش‫ها، جسد ۱۳ تن تاکنون از زیر آوارها بیرون کشیده شده است. وزارت دفاع ارمنستان هم تاکید دارد که این حملات از جانب آنها به اراضی جمهوری آذربایجان صورت نگرفته است.
الهام علی‫اف، رئیس جمهوری آذربایجان در سخنرانی خود گفت: این جنایت جنگی است، جنایت علیه بشریت. اگر جامعه جهانی نخواهد آنها را مجازات کند، ما عاملان را مجازات خواهیم کرد. ما آنها را در میدان نبرد مجازات می‫کنیم و پاسخ می‫دهیم.
رئیس جمهوری آذربایجان همچنین گفت: نیروهای مسلح کشورش شهر فضولی در قره‫باغ را به کنترل خود درآورده‫اند. او همچنین گفت: ارتش جمهوری آذربایجان شماری از روستاها در این منطقه را آزاد کرده‫اند.
رویارویی مرگبار میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان بر سر منطقه قره‫باغ از اواخر سپتامبر اوج گرفته است. به رغم آتش‫بسی که با میانجی‫گری روسیه حاصل شد، تبادل آتش و خصومت‫ها ادامه دارد.
دفتر دادستانی کل جمهوری آذربایجان اعلام کرد: از زمان آغاز درگیری‫های قره‫باغ ۶۰ غیرنظامی آذربایجانی کشته و ۲۷۰ تن دیگر متحمل آسیب‫های جدی شدند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام