سرمقاله

صندلی رئیس جمهوری چند؟

محمدعلی وکیلی

وزیر ارتباطات از دستور رئیس‌جمهوری مبنی بر رایگان شدن دسترسی‌ دانشجویان دانشگاه آزاد به سامانه‌های آموزش مجازی این دانشگاه خبر داد.
به گزارش ایسنا، محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پیش از ظهر چهارشنبه در حاشیه جلسه هیئت وزیران در جمع خبرنگاران با اشاره به مطالبات دانشجویان دانشگاه آزاد درخصوص آموزش‌های مجازی گفت: طی روزهای اخیر تعدادی به نمایندگس از دانشجویان دانشگاه آزاد مراجعه ای داشتند و مطالبه شان این بود که سامانه های دانشگاه آزاد رایگان نشده و دانشجویان این دانشگاه دچار مشکل هستند؛ حرف‌شان هم درست بود و این تحلیل مطرح شد که چون دانشگاه آزاد شهریه و پول تشکیل کلاس را می‌گیرد، طبیعتاً باید هزینه‫های خود را تامین کند اما به هر حال امروز با آقای رئیس جمهوری در این باره صحبت کردم و ایشان هم فرمودند که همه‌ سامانه های دانشگاه آزاد به صورت رایگان از طریق شبکه ملی اطلاعات در دسترس باشد که این اتفاق رخ خواهد داد و تمام سامانه های آموزش مجازی دانشگاه آزاد هم بصورت رایگان خواد شد.
وی درباره مطالبات تعدادی از اساتید دانشگاه‫های کشور در زمینه آموزش مجازی نیز خاطر نشان کرد: یکسری از اساتید دانشگاه فرهنگیان و سایر دانشگاه ها از ثبت نام برای دریافت بسته آموزش مجازی جا مانده بودند؛ این سامانه از امروز باز می‌شود و اساتید می‌توانند از طریق سایت icثبت نام خود را انجام دهند و بسته های مربوطه را دریافت کنند.
وزیر ارتباطات در ادامه با اشاره به افزایش ترافیک شبکه‌ اینترنت در کشور اظهار کرد:طی یک هفته اخیر رشد قابل توجهی در ترافیک شبکه را داریم و طبیعتاً تعطیل شدن مدارس نقش بسزایی در بالارفتن ترافیک شبکه دشته است. برای سنجش و پایش کیفیت یک کمیته ویژه‫ای را مجدداً تشکیل دادیم و گزارشی از وضعیت کیفیت شبکه گزارشی هم طی همین هفته تهیه و منتشر می‌کنیم. در تلاش هستیم تا بتوانیم به صورت کامل در ایام شیوع کرونا و تعطیلی‫هایی که در حوزه آموزشی بوجود آمده و در سایر حوزه‌ها که احتمال این تعطیلی وجود دارد، خدمات‫رسانی به عموم جامعه و دولت الکترونیک را تعطیل نکنیم.
جهرمی همچنین در پاسخ به پرسشی درباره جزئیات حملات سایبری به نهادهای دولتی که اخیراً انجام شده است با تاکید بر اینکه مراکز حساس از جمله سازمان بنادر به لحاظ دفاع در برابر حملات سایبری زیر مجموعه وزارت اطلاعات هستند، گفت: طبیعتاً در این خصوص وزارت اطلاعات و مرکز ملی فضای مجازی باید از جزئیات این جملات اطلاع رسانی کنند. مساعدت‌هایی که نیاز بود از سمت وزارت ارتباطات انجام شده اما اگر جزئیات این موضوع را نهادهای مذکور اعلام کنند، بهتر است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام