سرمقاله

دو صدایی یا بی‌صدایی؟

ژوبین صفاری

سفیر کشورمان در اوکراین تاکید کرد: ‏حل و فصل منصفانه پرونده PS752 هواپیمای اوکراینی و تامین حقوق جانباختگان بی‌گناه سانحه و خانواده های داغدار آنان نه با مصاحبه و بیانیه های تند سیاسی بلکه از مسیر مذاکره و پای‌بندی همه به مقررات بین‌المللی محقق خواهد شد.
به گزارش ایسنا، منوچهر مرادی سفیر ایران در کی یف در توئیتی نوشت: جمهوری اسلامی ایران پیش از فرجه تعیین شده - و قابل تمدید - در کنوانسیون شیکاگو پیش نویس گزارش نهایی فنی سانحه هوایی هواپیمای اوکراینی را به ‎اوکراین و دیگر کشورهای ذی‌ربط ارسال کرده و در انتظار اعلام نظر آنها است.
همچنین درخواست های ‎اوکراین در دوم مذاکرات در تهران - با این که در چارچوب تعهدات بین المللی ایران نبود- طی روزهای اخیر اجابت شده است. روند رسیدگی به پرونده در دادسرای نظامی تهران در حال رسیدگی است و مسئولین مربوطه وعده دادهاند نتایج تحقیقات به زودی به دادگاه ارسال و متهمین به دست عدالت سپرده خواهند شد.
حل و فصل منصفانه پرونده PS752 و تامین حقوق جانباختگان بیگناه سانحه و خانواده‌های داغدار آنان نه با مصاحبه و بیانیه‌های تند سیاسی بلکه از مسیر مذاکره و پای بندی همه به مقررات بین المللی محقق خواهد شد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام