سرمقاله

دو صدایی یا بی‌صدایی؟

ژوبین صفاری

تاکنون شایعات زیادی درباره تولید یا عدم تولید خودروی اپل به گوش رسیده و جدیدترین شایعه درباره این غول تکنولوژی به همکاری قریب‌الوقوع با هیوندای برای تولید خودرویی جدید مربوط می‌شود. احتمال دارد این همکاری تا ماه مارس نهایی شود و خودروی یاد شده نیز در سال ۲۰۲۴ روانه خط تولید گردد.
هیچ‌یک از دو شرکت یاد شده به این شایعات واکنشی نشان نداده‌اند اما پیش از این نیز خبرهایی درباره همکاری بالقوه هیوندای و اپل منتشر شده بود. در همان نیز گفته شده بود این گفت‌وگوها در مراحل ابتدایی خود قرار دارد. البته هیوندای به نوعی آن بحث‌ها را تائید کرده بود.
رسانه‌های کره‌ای گفته‌اند هیوندای و اپل به دنبال تولید یک خودروی جدید در کارخانه کیا در جورجیا یا تاسیس کارخانه‌ای جدید در آمریکا با ظرفیت تولید سالانه ۴۰۰ هزار دستگاه هستند. البته بعدها این اطلاعات از وب‌سایت رسانه‌های کره‌ای حذف شد و این امر حاکی از نادرست بودن اطلاعات منتشر شده داشتند.
اخیراً شایعات دیگری هم درباره خودروی خود اپل منتشر شده‌اند. برخی خبرگزاری‌ها ادعا کرده بودند این خودرو احتمالاً امسال معرفی خواهد شد هرچند رویترز می‌گوید پیش‌نمایش محصول اپل می‌تواند در سال ۲۰۲۲ صورت گیرد.
بعداً هم خبرهایی درباره استخدام مهندسان ارشد و اسبق تسلا توسط اپل برای این پروژه منتشر شد. البته گفته شده بود محصول اپل ۵ تا ۷ سال با خط تولید فاصله دارد که بسیار دورتر از چارچوب زمانی منتشر شده در برخی خبرگزاری‌هاست.
در کل اطلاعات متمرکز کمی درباره خودروی اپل وجود دارد. احتمالاً این خودرو دارای قوای محرکه الکتریکی خواهد بود زیرا پیشرانه درون‌سوز با روند کنونی صنعت خودرو هماهنگی ندارد. احتمالاً در این خودرو از نرم‌افزارها و تکنولوژی‌های مدرن نیز استفاده خواهد شد.
منبع: پدال (pedal.ir)


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام