سرمقاله

فقر مردم در گرداب تناقض

ژوبین صفاری

رئیس جمهوری از تلاش‌ها و خدمات رئیس و تمامی کارکنان کمیته امداد امام خمینی(ره) برای ایجاد اشتغال برای مددجویان، قدردانی کرد.
به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری روز دوشنبه در پی نوشت گزارش رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) از عملکرد اشتغال این کمیته در سال ۹۸ و ۱۰ ماهه سال ۹۹ نوشت: از تلاش‌ها و خدمات جنابعالی و همه همکارانتان در سراسر کشور تقدیر می‌شود.
مرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) در گزارشی به رئیس جمهوری از عملکرد این کمیته در زمینه اشتغال مددجویان، اجرای دو کلان پروژه «هدایت شغلی» با محوریت ارتقاء توانمندی‌های شغلی مددجویان از طریق توسعه مشاوره شغلی، آموزش‌های کسب و کار، فعالیت‌های کاریابی و ایجاد کسب و کارهای خرد سراسری و «راهبری شغلی» با محوریت کارآفرینان حرفه‌ای و فعالان کسب و کار با تاکید بر توسعه زنجیره‌های تولیدی و مشاغل دانش‌بینان را به عنوان اقدامات مهم اجرایی این نهاد با نگاهی تحولی عنوان کرده است.
ایجاد ۱۷۵ هزار و ۹۰۰ فرصت شغلی با اعتباری بالغ بر ۴۷ هزار میلیارد ریال در سال ۹۸ و هدفگذاری اجرای ۲۰۰ هزار فرصت شغلی در سال ۹۹ با اختصاص مبلغ ۶۱ هزار میلیارد ریال که تا این تاریخ ۸۵ درصد آن محقق شده، از جمله نتایج اجرای دو کلان پروژه کمیته امداد امام خمینی (ره) در حوزه اشتغال مددجویان است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام