سرمقاله

چرا همیشه خوابیم؟

پیمان مولوی

آذربایجان شرقی - فلاح: مدیرعامل سازمان عمران تبریز از آخرین مراحل آغاز عملیات برداشت از اولین معدن تامین مصالح کارخانه آسفالت شهرداری تبریز خبر داد.
بابک شریفی با اعلام خبر ثبت محدوده و اخذ مجوز برداشت از اولین معدن مصالح سنگی پخت آسفالت اظهار داشت: لازمه تامین و پخت آسفالت یکدست و با استانداردهای مورد تاکید در نشریات تخصصی راه‌سازی و روسازی، استفاده از مصالح مناسب برای پخت آسفالت است که بر همین اساس اقدام به خرید یک معدن برای تامین مصالح کارخانه و اخذ مجوز برداشت کرده‌ایم.
وی اضافه‌ کرد: تمام تلاش سازمان عمران در سال 1400، پخت آسفالت با بهره‌گیری از مصالح معدن جدید است که یک اقدام بدیع و شاخص در عملکرد سازمان عمران محسوب می‌شود.
مدیرعامل سازمان عمران تبریز با اشاره به توزیع آسفالت یکدست و با کیفیت بالا اعلام کرد: برای اینکه آسفالت توزیع‌شده چه از نظر بصری و چه از نظر کیفی، از حالت استاندارد برخوردار باشند، نیازمند استفاده از یک نوع مصالح در پخت آن است.
وی ادامه داد: بر همین اساس معدن جدید پس از شناسایی ثبت و مشخصات فیزیکی مصالح آن تایید شده و مجوز برداشت از آن صادر گردیده است که پیش‌بینی می‌کنیم گامی رو به جلو در ارتقای کیفیت آسفالت تولید و توزیع شده در کارخانه آسفالت باشد. شریفی خاطرنشان کرد: کارشناسان سازمان عمران، سازمان صنعت و معدن، اداره کل منابع طبیعی و آزمایشگاه سازمان عمران از محل معدن ثبت شده بازدید کردند تا مقدمات لازم جهت ایجاد سینه کار و برداشت مصالح آغاز شود.
تولید ۱۷۰ هزار تن آسفالت در سال ۹۹
مدیرعامل سازمان عمران تبریز از تولید ۱۴۵ هزار تن آسفالت در سال جاری خبر داد که پیش‌بینی می‌شود این رقم تا پایان سال به ۱۷۰ هزار تن برسد.
بابک شریفی با اعلام این خبر اظهار کرد: بخشی از رسالت و وظایف سازمان عمران، تولید و توزیع آسفالت است که کارخانه تولید آسفالت ما به عنوان یکی از پیشرفته ترین کارخانجات تولید آسفالت شهری پروژه‌های مختلفی را در سطح شهر اجرا کرده است که نتیجه آن برای ‌‌‌شهروندان مشهود است.
وی با اشاره به مراحل تولید و توزیع آسفالت افزود: بحث تولید آسفالت دست خود سازمان است ولی پخش و توزیع آن، در سه مرحله انجام می گیرد که مرحله اول توسط خود سازمان و بر اساس برنامه‌ها و اولویت‌هایی که ابلاغ شده است، به صورت اساسی آسفالت‌ریزی انجام می‌شود.
مدیرعامل سازمان عمران تبریز ادامه داد: قبل از آسفالت ریزی اقدام به ارزیابی و سونداژ زیرسازی و روسازی خیابان کرده و سپس نسبت به وضعیت آن خیابان اقدام به آسفالت ریزی می کنیم که نزدیک به ۳۵ هزار تن در سال ۹۹ توسط اکیپ‌های سازمان عمران آسفالت ریزی اساسی شده است.
شریفی با اشاره به توزیع آسفالت در بین کارگاه‌های امانی و معاونت‌های عمرانی مناطق خاطرنشان کرد: دومین بخش در موضوع توزیع آسفالت، چاله زدایی در سطح شهر است که از طریق کارگاه ‌های امانی مناطق انجام می گیرد و ۲۵ هزار تن نیز در این بخش توزیع شده است.
وی همچنین اضافه‌ کرد: عمده آسفالتی که سازمان عمران تبریز در سطح شهر توزیع کرده است ۸۵ هزار تن از طریق معاونت های عمرانی مناطق است که بحث اولویت بندی و اجرای آسفالت توسط اکیپ‌های مناطق انجام می گیرد ولی تولید آنها با سازمان عمران تبریز است.
شریفی با اشاره به کیفیت آسفالت تولیدی در کارخانه پخت آسفالت سازمان عمران تبریز، گفت: می توانیم ادعا کنیم که آسفالت های پخت و توزیع شده توسط سازمان عمران تبریز از کیفیت مرغوبی برخوردار است و هیچگونه تخریب و خرابی نداشته است.
این مقام مسوول ادامه داد: ارتقای کیفیت آسفالت تولیدی توسط سازمان عمران تبریز در سایه زحمات همکاران در کارخانه پخت و رعایت استانداردهای لازم در این زمینه است.
مدیرعامل سازمان عمران تبریز نمک‌پاشی و محلول‌پاشی را عامل تخریب آسفالت دانست و تصریح کرد: فارغ از مسائل زیست محیطی، نمک‌ و محلول‌پاشی برای خود سازمان عمران نیز مشکل‌زا است، ما نیز راضی به این کار نیستیم.
بابک شریفی افزود: شهرداری به درخواست برخی از ‌شهروندان مجبور به نمک پاشی می شود و در اثر این کار نیز چاله‌هایی در سطح شهر ایجاد می شود که این موضوع نیز در برنامه های استقبال از بهار مورد توجه قرار گرفته و لکه گیری آسفالت انجام می‌گیرد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام