سرمقاله

اقتصاد ایران و موانع تولید!

محمد یوسفی‌آرامش

بانک ملی ایران کارت اعتباری خود را در اختیار همه متقاضیان قرار می دهد و برای ارائه این خدمت هیچ محدودیتی ندارد.  کارت اعتباری که یک ابزار برای خرید غیرنقدی و بازپرداخت مبلغ خرید به صورت اقساطی است، این امکان را به خریدار می‌دهد که بدون پرداخت وجه نقد و تنها به اعتبار بانک، نیاز خود به خرید مایحتاج عمومی را در لحظه برآورده کرده و پرداخت مبلغ آن را با تاخیر قابل توجهی آغاز کند.
این ابزار جایگزین بسیاری مناسبی برای تسهیلات خرید کالاست، چرا که تنها به میزان مورد نیاز از اعتبار آن کاسته می شود و نرخ سود تسهیلات نیز تنها به میزان اعتبار استفاده شده از متقاضی دریافت خواهد شد.
همچنین دریافت‌کننده کارت اعتباری می‌تواند ﺍﺯ ﺗﻤﺎﻣﻰ ﻓﺮﻭﺷﮕﺎﻩ‌ﻫﺎﻯ ﺩﺍﺭﺍﻯ ﭘﺎﻳﺎﻧﻪ ﻓﺮﻭﺵ ﻭ ﻓﺮﻭﺷﮕﺎﻩ ﻫﺎﻯ ﺍﻳﻨﺘﺮﻧﺘﻰ، ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﺧﺮﻳﺪ ﻛﺎﻻ ﻭ ﺩﺭﻳﺎﻓﺖ ﺧﺪﻣﺎﺕ ﺍﻗﺪﺍﻡ کرﺩﻩ ﻭ ﺍﻋﺘﺒﺎﺭ ﻣﺼﺮﻑ ﺷﺪﻩ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺻﻮﺭﺕ ﺍﻗﺴﺎﻁ ﺩﻟﺨﻮﺍﻩ ﺑﻪ ﺑﺎنک ﭘﺮﺩﺍﺧﺖ کند.
کارت اعتباری بانک ملی ایران که ﺑﻪ ﺻﻮﺭﺕ ﺍﻧﻔﺮﺍﺩﻯ ﻭ ﮔﺮﻭﻫﻰ ﺍﺯ ﻣﺒﻠﻎ 10 ﻣﻴﻠﻴﻮﻥ ﺭﻳﺎﻝ ﺗﺎ ﻣﺒﻠﻎ 500 ﻣﻴﻠﻴﻮﻥ ﺭﻳﺎﻝ ﺩﺭ تمامی ﺷﻌﺐ ارائه می شود، تنها به شرط داشتن حداقل سن ۱۸ سال تمام، داشتنن یک حساب نزد شعب این بانک، عدم سابقه چک برگشتی و نداشتن بدهی غیرجاری نزد شبکه بانکی کشور در کنار ارائه تضامین یا وثایق مورد قبول بانک تحویل می‌شود.
نرخ سود کارت اعتباری بانک ملی ایران سالانه 18 درصد است و یک درصد از اعتبار تخصیصی در کارت‌های اعتباری، به عنوان حق اشتراک ارائه خدمات یک ساله دریافت می شود.
حق اشتراک کارت های اعتباری در اولین صورتحساب پس از خرید، بعد از انتخاب قسط دلخواه تنها با کارمزد سالانه (یک درصد سقف اعتبار) و سود دوره خرید در صورت انجام تراکنش در طی دوره صورتحساب قابل پرداخت است و مبلغ اولین قسط آن نیز در نخستین صورتحساب بعد از آن دریافت خواهد شد.
همچنین کسانی که از کارت اعتباری خود استفاده نکنند تنها کارمزد یک درصد سقف اعتبار را پرداخت خواهند کرد و مبلغی به عنوان سود برای آنها محاسبه نخواهد شد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام