سرمقاله

اقتصاد ایران و موانع تولید!

محمد یوسفی‌آرامش

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران که برای شرکت در گفت‌وگوهای کارشناسی پیرامون رفع تحریم‌ها علیه ایران در وین به سر می‌برد روز چهارشنبه با مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین دیدار و گفت و گو کرد.
به گزارش ایرنا، رافائل گروسی روز چهارشنبه با انتشار پیامی در توئیتر، ملاقات با رابرت مالی نماینده آمریکا را به موقع توصیف کرد و افزود که آژانس بین‌‌المللی انرژی اتمی برای حمایت از رایزنی‌های جاری از منظر فنی و بی‌طرفانه آمادگی دارد.
اعضای برجام پس از ساعت‌ها بحث‌وبررسی در چارچوب هجدهمین نشست کمیسیون مشترک برجام توافق کردند تا رایزنی ها پیرامون رفع یکباره تحریم‌ها علیه ایران، در سطح کارشناسی ادامه پیدا کند.
این جلسات قرار است در چارچوب دو کارگروه جداگانه پیرامون جنبه‌های فنی رفع تحریم ها و اجرای کامل برجام تشکیل و نتیجه بحث‌ها به کمیسیون گزارش شود.
نشست بعدی کمیسیون مشترک برجام قرار است روز جمعه تشکیل شود تا روند مذاکرات کارشناسی ارزیابی شود.
سید عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه و رئیس هیئت ایرانی در نشست کمیسیون مشترک برجام دیروز در گفت و گویی تصریح کرد: در صورتی که ما ببینیم طرف های مذاکره کننده به دنبال اتلاف وقت هستند و یا به دنبال اهداف دیگری هستند مذاکرات را در همین سطح نیز متوقف خواهیم کرد. وی خاطر نشان کرد که جمهوری اسلامی ایران در اجرای تعهدات برجام رویکرد گام به گام را بر نمی‌تابد و «همه مجموعه اقداماتی که باید صورت بگیرد در یک گام که نام آن را «وضعیت نهایی» گذاشته ایم انجام خواهد گرفت.»


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام