سرمقاله

اقتصاد ایران و موانع تولید!

محمد یوسفی‌آرامش

وزارت امور خارجه کره جنوبی از موضع تهران مبنی بر اینکه در حال بررسی آزادی نفتکش توقیف شده این کشور و ناخدای آن است، استقبال کرد.
به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه کی.بی.اس، چوی یونگ سام سخنگوی وزارت امورخارجه کره جنوبی در یک نشسست خبری گفت که سئول از اظهارات مقامات ایران مبنی بر اینکه با دیدگاهی مثبت در حال بررسی آزادسازی نفتکش توقیف شده کره‌ای و ناخدای آن هستند، استقبال می کند.
وی در ادامه تاکید کرد که دولت کره از نزدیک و با دقت این موضع تهران و بررسی های آنها را دنبال می کند و انتظار می رود بزودی خبرهای خوبی درباره آزادسازی کشتی کره جنوبی منتشر شود.
چوی یونگ سام با بیان اینکه توقیف نفتکش کره ای بر روابط دو جانبه «سنگینی» کرده است، گفت: حل و فصل این مسئله یک دستاورد مهم برای توسعه روابط سئول - تهران خواهد بود.
سخنگوی دستگاه دیپلماسی کره جنوبی همچنین خاطر نشان کرد که دولت کره حداکثر تلاش خود را خواهد کرد با نهادهای مربوطه تا زمانی که مسئله حل می شود، همکاری کند.
به همین منظور، نخست وزیر کره جنوبی قرار است به زودی برای رایزنی درباره آزادسازی کشتی توقیف شده این کشور در آب های خلیج فارس به تهران سفر و با مقامات جمهوری اسلامی دیدار کند.
این نفتکش در اوایل ژانویه سال جاری (میلادی) توسط نیروهای سپاه پاسداران ایران به دلیل آلوده کردن اقیانوس توقیف شد اما تهران موافقت کرد که خدمه آن به غیر از ناخدا را آزاد کند.
به گزارش ایسنا، سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت خارجه کشورمان روز دوشنبه در مورد اخبار منتشر شده در ارتباط با سفرنخست وزیر کره جنوبی به تهران گفت: چنین درخواستی از سوی کره جنوبی مطرح شده و ما از این موضوع استقبال کرده ایم و در حال تعیین جزئیات فنی این سفر هستیم و به محض اینکه انجام این سفر نهایی و قطعی شد زمان آن را اعلام می کنیم.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام