سرمقاله

ترامپ یا بایدن؟

جلال‌خو ‌ش چهره

به لیست رای می دهم
گروه سیاسی - دومین همایش ائتلاف فراگیر اصلاح‌طلبان و حامیان دولت در حالی با حضور کاندیداهای اصلاح‌طلب در سالن حجاب تهران برگزار شد که این همایش حتی بیش از همایش پیشین با استقبال و توجه مواجه شد. جمعیت فراوان حاضر در سالن محل برگزاری نشان می‌داد که اقبال قابل توجهی به کاندیداهای لیست اصلاح‌طلبان و حامیان دولت در تهران وجود دارد.
محمدرضا عارف، سر لیست اصلاح‌طلبان طی سخنانی در این همایش گفت: شعار ما امید و آرامش است من به عنوان یک اصلاح‌طلب کوچک خواهش می‌کنم رعایت این شعار را مد نظر داشته باشید. بنابراین رمز پیروزی و موفقیت ما در شرایط فعلی آرامش است. او در ادامه تاکید کرد: شعار ما در انتخابات سال 92 ائتلاف، ائتلاف و ائتلاف بود و اما خواسته امروز ما از شماها حضور، حضور و حضور در 7 اسفند است. بنابراین بدانید حضور شما مقدمه به فرجام رسیدن برنامه‌های دیگر است. بدانید حضور شما مقدمه تشکیل مجلسی است که در راس امور باشد. بدانید حضور شما مقدمه تشکیل مجلسی است که پاسخگوی مطالبات شما جوانان و همه مردم خوب کشورمان باشد. بدانید حضور شما مقدمه تشکیل مجلسی است که با اولویت به مسائل معیشت، اشتغال، اعتیاد و ... باشد. بدانید حضور شما مقدمه تشکیل مجلس امید است. رئیس شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان تاکید کرد: کاندیداهای مورد حمایت شما افرادی هستند که دغدغه‌های مردم را دارند. عارف به روند و شرایط تشکیل ائتلاف اصلاح‌طلبان اشاره کرد و گفت: گام اول را با حضور شما در سال 92 انجام دادیم. پیام شما در خرداد 92 ائتلاف بود و انجام شد. برای اولین بار تمام نیروهای نخبه، سیاسی و حزبی اصلاح‌طلب گرد هم آمدند و شورایی به نام شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان تشکیل دادند و در زیر چتر فرماندهی قرار گرفتند. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه حضور حداکثری مردم باعث قدرتمندتر شدن نظام می‌شود، افزود: در لیست اصلاح‌طلبان به نقش جوانان و زنان توجه جدی شده است. بار دیگر شعار اصلی اصلاح‌طلبان را تکرار می کنم؛ امید، آرامش و رونق اقتصادی. عارف یادآور شد: اصلاح‌طلبان با حامیان دولت اشتراک فراوانی داشته و دارند و توانستیم با حامیان اعتدال به ائتلاف دست یابیم. اعتراف می‌کنم خوشحالم که بنده حقیر سر لیست لیستی هستم که در آن در کنار زنان و مردان فرهیخته و شایسته‌ای قرار گرفته‌ام. این عزیزآن به من افتخار دادند که سر لیست لیست اصلاح‌طلبان باشم. رئیس بنیاد امید ایرانیان اظهار کرد: ما با امید زندگی می‌کنیم؛ زنده‌باد امید، زنده‌باد اصلاحات و زنده‌باد جمهوری اسلامی ایران. خط قرمز ما تنها تنها ارزش و آرمان‌های نظام و عموم مردم است. افتخار ما این است که در دولت اصلاحات حتی یک مدیر هم به اتهام اختلاس و فساد مالی محکوم نشده است. ما دلسوزتر از اصلاح‌طلبان برای نظام و مردم نمی‌شناسیم. بنابراین ائتلاف اصلاح‌طلبان با حامیان دولت و ائتلاف امید، آرامش و رونق اقتصادی در انتخابات حرف آخر را می‌زند. ما به لیست سی‌نفره اصلاح‌طلبان و حامیان دولت در هفتم اسفند ماه رای خواهیم داد.
تداوم راه امید در روز جمعه
محمدعلی وکیلی کاندیدای لیست اصلاح‌طلبان و حامیان دولت نیز در این همایش گفت: جمعیت کثیر و پر شور این همایش ذره کوچک از ملتی است که می‌خواهند زنده باشند. ملتی که سال‌های بی‌مهری را تحمل کرد تا امروز که تدبیر و امید فرصت پیدا کرده در روز جمعه راه امید را تداوم ببخشد. ملتی که در مقاطع مختلف، به آن از سوی خودنظام‌پنداران ظلم شد. آنان که ظلم خود را به سمت نظام گره زدند و تلاش می‌کنند هر آنچه را که خود نمی‌پسندند به نام ضد نظام قلمداد کنند. این فعال رسانه‌ای تاکید کرد: ما امید داریم که روز جمعه با حماسه حضور و مشارکت مردم موتور امید به حرکت بیافتد. او با اشاره به اینکه موتور امید تحولات اجتماعی را یکی پس از دیگری رقم بزند، اظهار کرد: در چنین فرضی آینده جمهوری اسلامی، آینده‌ درخشانی است چرا که با تشکیل مجلس مردمی کارآمدی نظام وزین خواهد شد. ما با شما عهد می‌بندیم که دیده‌بان شما برای نظارت بر پستوی قدرت باشیم تا دیگر شاهد تکرار و تکثیر بابک زنجانی‌ها نباشیم. وکیلی تصریح کرد: ما معتقد هستیم وقتی که چشم مجلس کور شد اختلاس‌های چند هزار میلیاردی رخ داد. وی یادآور شد: اصلاح‌طلبان به دنبال نقشه راه هستند نه به دنبال نقشه چاه. راه کشور در نقشه راه اصلاح‌طلبان و توسعه کشور در گرو نقشه راه اصلاح‌طلبان است. وکیلی افزود: اگر می‌خواهیم مجلسی به رنگ مردم شکل بگیرد، باید به رغم خواست اقلیت اکثریت‌ستیز با تمام وجود اطرافیان خویش را قانع کنیم که در جامعه پای صندوق رای بیایند و حماسه تاریخی شکل دهند.
سخنان یک کاندیدای نسل سومی لیست اصلاح‌طلبان
احمد مازنی، دیگر نامزد مورد حمایت ائتلاف فراگیر اصلاح‌طلبان نیز در همایش بزرگ اصلاح طلبان اظهار کرد: آمده‌ایم تا به شرطی که همه بیایند پای صندوق‌های رای، حصارها را بشکنیم و همانطور با آرامش و عقلانیت با ابر قدرت‌ها گفت‌وگو کرده و حصر اقتصادی را برداشتیم، با تکیه بر همین منطق حصار سیاسی را هم در داخل بشکنیم. سیده فاطمه حسینی نیز به عنوان جوان‌ترین عضو فهرست ائتلاف فراگیر اصلاح‌طلبان به همه هم نسلی‌های خود دهه شصتی‌ها دهه هفتادی‌ها و رای‌اولی‌ها سلام کرد و گفت: ما نسلی هستیم که هم جنگ را تجربه کرده و هم تحریم را تجربه کرده‌ایم. اگر چه کمبود‌ها و فشارهای دوران تحریم امیدمان را نشانه رفته بود، اما امید به رشد در دوران پساتحریم را زنده نگه داشتیم. او به جمعیت اشاره و تصریح کرد: اینجا تایید سخنان من است؛ تایید اینکه هر بار پای صندوق رفته‌ایم و این مردان را یاری کرده‌ایم، دوران خوشی داشتیم و هر بار قهر کردیم، چه دوران‌های سختی را دیده‌ایم. نامزد اصلاح‌طلبان تهران گفت: ما از بگم‌بگم‌ها خسته‌ شده‌ایم؛ ما از تمسخر مجلس توسط مردی که مدعی مهرورزی بود خسته‌ شده‌ایم. ما به مرد تدبیر و امید رای دادیم؛ کسی که گره کور پرونده هسته‌ای را به جای دندان با دست باز کرد و به جهان نشان داد با زبان تکریم با ایرانیان صحبت کند. حسینی در پایان با پایان با بیان اینکه اکنون بیش از دو سال از دولت روحانی می‌گذرد، نوبت ماست که با حضور در صحنه و با رای به همسویان دولت راه را برای دولت هموار کنیم؛ یادآور شد: مفتخرم که نماینده نسل سوم انقلاب باشم. به عنوان یک دهه شصتی و دانشجو خواهان رفع هر گونه تبعیض جنسیتی و حفظ استقلال دانشجویان و امنیت آنها هستم.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام