سرمقاله

ترامپ یا بایدن؟

جلال‌خو ‌ش چهره

مراسم برترین‌های فوتبال آسیا در شرایطی برگزار می‌شود که تمام بخش‌های مورد توجه ایرانی‌ها از مراسم حذف شده است؛ بخش‌هایی جایزه‌آور مانند فوتسال و انتخاب داور برتر قاره کهن!
به گزارش "ورزش سه"، کنفدراسیون فوتبال آسیا روز گذشته نامزدهای کسب عناوین برترین در قاره کهن را اعلام کرد که در این بین هیچ اثری از ایرانی‌ها دیده نمی‌شد. نکته‌ای که در این میان بیشتر باعث تکدر خاطر ایرانی‌ها می‌شود حذف بخش بهترین داور ، بهترین تیم فوتسال و بهترین بازیکن فوتسال از مراسم سال 2016 است. اتفاقی که 3 جایزه مهم را از فوتبال ایران می‌گیرد.
دست فغانی از جایزه کوتاه ماند
افتخاراتی که علیرضا فغانی در سال 2016 به دست آورده، هرگز داور دیگری در سطح قاره کهن به آن نرسیده است. قضاوت در فینال های مهمی چون المپیک 2016، جام باشگاه‌های جهان، جام ملت‌های آسیا و لیگ قهرمانان آسیا افتخارات بزرگی است که توسط علیرضا فغانی، محمدرضا منصوری و رضا سخندان حاصل شد. این رزومه موفق باعث شد تا همه فوتبال دوستان خیالشان راحت شود که در امر فوتبال حداقل یک جایزه فوتبال ایران تثبیت شده است ولی کنفدراسیون فوتبال آسیا در اقدامی عجیب بخش انتخاب برترین داور را از کنداکتور مراسم حذف کرد. AFC چندی قبل در نامه‌ای به فدراسیون فوتبال اعلام کرد فغانی بهترین داور آسیا است و قرار است در مراسمی خصوصی از وی و همکارانش تقدیر به عمل آورد اما در کمال ناجوانمردی داور ایرانی هیچ جایگاهی در مراسم برترین‌ها نخواهد داشت.
حسرت بزرگ فوتسال
در بخش فوتسال هم معمولا جوایز به ایرانی‌ها می‌رسد. امسال کنفدراسیون فوتبال آسیا تصمیم گرفته این بخش را نیز از مراسم حذف و جوایز بهترین تیم فوتسال و بهترین بازیکن این رشته را برای برندگان ارسال کند ولی از کسی برای حضور در مراسم دعوت به عمل نیاورد. با توجه به عنوان سومی تیم ملی فوتسال در جام جهانی کلمبیا و کسب عنوان قهرمانی در آسیا بی‌‌تردید جایزه بهترین تیم فوتسال قاره کهن باید به ایران می‌رسید که متاسفانه در اقدامی عجیب از سوی AFC این بخش از مراسم حذف شده است؛ درست مانند بهترین بازیکن فوتسال که نفراتی شایسته فوتسال ایران می‌توانستند چنین افتخاری به‌دست بیاورند.
موضوع عجیب فدراسیون
در کنار این مسائل عدم حضور فدراسیون فوتبال ایران در بین نامزدهای کسب عنوان برترین فدراسیون نیز عجیب به نظر می‌رسد. وقتی به این نکته توجه کنیم که تیم‌های ملی نوجوانان و جوانان ایران در سال 2016 جواز حضور در جام جهانی را کسب کردند و به ترتیب سوم و نایب قهرمان شدند، تیم ملی بزرگسالان نتایج چشمگیری کسب کرده، تیم ملی فوتسال سوم جهان و تیم ملی فوتبال ساحلی دوم جهان شده، کسب عنوان برترین فدراسیون آسیا در سال 2016 را حق خودمان می‌دانیم که متاسفانه فدراسیون ایران در بین 3 نامزد کسب این جایزه قرار ندارد و این موضوع عجیب به نظر می‌رسد.
ترابیان: هدف AFC صرفه‌جویی است!
عباس ترابیان، دبیر کمیته بازاریابی و دبیر کمیته فنی کمیته فوتسال فدراسیون درباره حذف ایرانی‌ها از مراسم برترین‌های آسیا به "ورزش سه" می‌گوید: «این تصمیم به خاطر صرفه‌جویی در برگزاری مراسم از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا اتخاذ شده است. این کنفدراسیون بعد از حاشیه های مالی در دوره بن‌همام تصمیم گرفت هزینه‌های خود را کاهش دهد و به همین خاطر برخی بخش‌‌ها را از مراسم برترین‌ها حذف کرد.»
او ادامه می‌دهد: «متاسفانه بخش‌هایی حذف شده است که به ضرر فوتبال ایران می‌شود. البته طبق اعلام AFC جوایزی برای فغانی و فوتسالیست‌های ایران در نظر گرفته شده که برای آنها ارسال خواهد شد.»


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام