دفتر نمایندگان تهران در شهرستان پردیس با حضور محمدرضا عارف رییس مجمع نمایندگان تهران، محمدعلی وکیلی عضو هیات رییسه مجلس و جمعی از نمایندگان تهران افتتاح شد.
افتتاح دفتر نمایندگان تهران در شهرستان پردیس با هدف تسهیل ارتباط مردمی نمایندگان با مردم منطقه صورت گرفته و پیش از این نیز دفاتر نمایندگان تهران در شهرستان‌های اسلامشهر، لواسان و شهرری افتتاح شده بود. نمایندگان تهران در ادامه به همراه نریمان معاون وزیر راه و شهرسازی از فاز ١١ مسکن مهر پردیس بازدید کردند. بازدید از شهرک فناوری پردیس نیز از دیگر برنامه‌های نمایندگان تهران در حاشیه این مراسم بود.
انتقاد عارف از رسانه‌ای شدن اختلاف نظرهای برخی مسئولان
رییس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی طی سخنانی در مراسم افتتاح دفتر نمایندگان تهران در شهرستان پردیس از رسانه‌ای شدن اختلاف نظرهای برخی مسئولان انتقاد کرد. محمدرصا عارف اظهار کرد: وقتی می‌توان برخی مسائل و اختلاف نظرها را در داخل یک جلسه حل کرد چرا باید آنها را رسانه‌ای کنیم؟ مبنای ما این است که حتی الامکان این مسائل رسانه‌ای نشود. وی گفت: ما طرح گفت‌وگوی ملی را در پارلمان دنبال می‌کنیم و در همین راستا کارگروهی برای تعامل با فراکسیون‌های دیگر تشکیل شده است. ما در خیلی مسائل مثل حقوق شهروندی با یکدیگر اختلاف نظر داریم، اما در بحث اشتغال و رونق اقتصادی اختلاف نظری نیست و می‌توانیم در راستای منافع ملی با یکدیگر تعامل کنیم. جهت‌گیری ما همین است که مبنا روی مشترکات باشد ان‌شاءالله اختلاف نظرها هم در حین این تعامل حل خواهد شد تا ان‌شاءالله به نتایج مطلوب برسیم. عارف همچنین اظهار کرد: راهبرد مجلس دهم و جریانی که با ائتلاف امید خلق شد و به تشکیل فراکسیون امید منجر شد، پیگیری شعار امید، آرامش و رونق اقتصادی است. بر همین اساس یک برنامه ۱۲۶ بندی را ارائه کردیم و امیدوارم به تدریج وعده‌های داده شده در برنامه ششم که در  مجلس در حال تدوین است، تحقق یابد. نماینده مردم تهران در مجلس آرامش را شعار راهبردی گفتمان اصلاحات و اتئلاف امید عنوان و خاطرنشان کرد: آرامش مهم‌ترین مسئل امروز کشور ما است. ما برای تعهد آرمان‌های کشور نیاز به آرامش داریم و این مهم‌ترین راهبرد ما در مجلس است که ان‌شاءالله تا آخر دوره آن ‌را دنبال می‌کنیم. نمایندگان هم علی‌رغم اینکه در برخی مسائل نیاز به موضع‌گیری وجود دارد در چارچوب این شعار عمل می‌کنند و برخی مسائل را بدون استفاده از تریبون مجلس دنبال می‌کنیم؛ چرا که برای ما رسیدن به نتیجه مهم است و تلاش ما این است که مسائل را با حفظ آرامش دنبال کنیم. عارف خاطرنشان کرد: اگر حضور رسانه‌ای برخی نمایندگان کم‌رنگ است بدانید که این امر عامدانه است زیرا ما به دنبال تاثیرگذاری حل مشکلات و پیگیری مطالبات هستیم.
رییس مجمع نمایندگان تهران با اشاره به افتتاح دفتر نمایندگان تهران را پردیس اظهار کرد: پیش از این دفاتر نمایندگان تهران در ری، شمیرانات و اسلامشهر افتتاح شده بود. ما به دنبال تعامل با مسئولین مربوطه و بررسی مشکلات مردم برای پیگیری مشکلات و اقدام در جهت حل آن‌ها هستیم. مجمع نمایندگان تهران بر همین اساس تصمیم به افتتاح دفاتر در شهرستان‌های تهران گرفت تا ارتباط با مردم تسهیل شود. عارف اضافه کرد: ما خودمان را نماینده همه مردم می‌دانیم. چه کسانی که به ما رای داده‌اند چه کسانی که رای‌شان افرادی دیگری بوده است. ما برای همه احترام قائلیم و خود را وکیل همه مردم می‌دانیم. دفتر پردیس هم برای پیگیری مطالبات مردم تشکیل شده است. وی در پایان گفت: پروژه مسکن مهر علی رغم مشکلاتی که داشت از سوی دولت مورد توجه ویژه قرار گرفت و ما از وزارت راه و شهرسازی و سازمان برنامه قدردانی می کنیم  وامیدواریم این روند ادامه یابد.
بررسی مشکلات مسکن مهر پردیس با حضور مسئولان مربوطه
در ادامه دبیر مجمع نمایندگان تهران در شهرستان پردیس  نیز در سخنانی گفت: افتتاح دفتر شهرستان پردیس با نگاه فراجناحی و در راستای تعامل با مردم شکل گرفته است تا نمایندگان تهران به صورت حضوری بتوانند با مردم ارتباط داشته باشند و به معضلات آن‌ها و آسیب‌های اجتماعی جامعه رسیدگی کنند. سیده فاطمه ذوالقدر اظهار کرد: افتتاح دفاتر نمایندگان در مناطق مختلف تهران تصمیم خوبی بوده و ما ان‌شاءالله در اولین فرصت بعد از بررسی برنامه ششم در مجلس نشستی ر ابه حضور مسئولین شرکت عمران پردیس معاون وزارت راه و معاونت اجرایی رییس‌جمهوری برای بررسی مشکل مسکن مهر پردیس برگزار خواهیم کرد. وی همچنین ازتصمیم اخیر شورای پول و اعتبار برای افزایش سقف وام مسکن مهر از ۳۰ به ۴۰ میلیون تومان قدردانی کرد.
اصلاح‌طلبان وارد مصادیق انتخابات شوراها نشده‌اند
رییس شورای عالی سیاست گذاری اصلاح‌طلبان دیروز در حاشیه این مراسم نیز با تکذیب اخبار منتشر شده درباره لیست منتسب به اصلاح‌طلبان برای انتخابات شورای شهر آینده تهران گفت که این شورا تا دو ماه آینده وارد مصادیق نخواهد شد. محمدرضا عارف در واکنش به انتشار لیست منتسب به اصلاح‌طلبان برای انتخابات شورای شهر آینده تهران اظهار کرد: من چنین لیستی را ندیده‌ام و وجود هرگونه لیستی را تکذیب می‌کنم زیرا شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان هنوز وارد مصادیق نشده و فکر می‌کنم تا دو ماه آینده هم وارد مصادیق نخواهد شد. وی افزود: ما اکنون در آستانه نهایی کردن ضوابط هستیم و ان‌شاءالله ضوابط انتخاب نامزدها را مشخص می‌کنیم و به استان‌ها ابلاغ خواهیم کرد و بعد از آن طبیعتا وارد مصادیق می‌شویم.
عارف ادامه داد: در مورد انتخابات شورای شهر ضوابط چگونگی عملیات مشخص شده است در این انتخابات هم مانند انتخابات مجلس اختیار با خود حوزه‌ها است ما سیاست‌ها را اعلام می‌کنیم و حوزه‌ها خودشان تصمیم می‌گیرند. البته شورای اصلاح‌طلبان استان‌ها هم بر کار حوزه نظارت می‌کنند که در چارچوب ضوابط و مقررات باشد و اگر جایی مشکلی پیش آمد این شورا دخالت می‌کند. در واقع مثل سازوکاری که در انتخابات مجلس داشتیم اما اشکالاتی که در آیین‌نامه‌های زمان مجلس بود را اصلاح کردیم و فکر می‌کنم روند بهتری را طی خواهد کرد و شاید بعد از عید وارد مصداق شویم. رییس شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان در پایان درباره تصمیم‌گیری این شورا برای انتخابات ریاست جمهوری نیز تاکید کرد: ان‌شاء‌الله برای انتخابات ریاست جمهوری به کاندیدای واحد می‌رسیم.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام