EBTEKAR NEWSPAPER
یکشنبه, 30 اردیبهشت 1397   Sunday 20 May 2018

سرمقاله

اصل را بر باد ندهیم

جهانبخش محبی نیا

رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری نشست صبح چهارشنبه شورای مرکزی فراکسیون امید از مخالفت این فراکسیون با استیضاح وزیر راه و شهرسازی خبر داد.
محمدرضا عارف در گفت‌وگو با ایلنا، با اشاره به نشست صبح چهارشنبه مجمع عمومی فراکسیون امید که به‌منظور بررسی گزارش کمیته استیضاح وزیر راه و شهرسازی و ارزیابی دیگر جوانب این مسئله برگزار شد، اعلام کرد: حدود دو ماه و نیم پیش در پی مطرح شدن استیضاح آخوندی کمیته‌ای به‌منظور بررسی ابعاد مختلف این مسئله در فراکسیون امید تشکیل شد تا این مسئله را به‌صورت تخصصی بررسی کند و این کمیته نیز چندین مرتبه در این رابطه به هیات رئیسه و همچنین شورای مرکزی فراکسیون گزارش داد.
او با بیان این‌که دستور اصلی این جلسه بررسی استیضاح وزیر راه و شهرسازی بود، خاطرنشان کرد: همچنین در راستای برگزاری سلسله جلسات فراکسیون امید با آقای آخوندی هم تشکیل جلسه دادیم و آقای وزیر گزارشی از عملکرد و برنامه‌های آینده خود مطرح کرد و این درحالی بود که در آن جلسه بحث استیضاح مطرح نشد؛ چرا که اساساً مشخص نبود این مسئله تا چه میزان جدی باشد. رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با اشاره به خبر اعلام وصول طرح استیضاح وزیر راه و شهرسازی ازسوی هیات رئیسه مجلس در نشست علنی روز گذشته یادآور شد: پس از اعلام وصول این طرح استیضاح، صبح امروز و پیش از آغاز نشست علنی مجلس، در شورای مرکزی فراکسیون تشکیل جلسه دادیم که هم کمیته گزارش خود را ارائه کرد و هم برخی از نمایندگان چه موافقان و چه مخالفان نکات مدنظر خود را بیان کردند. او خاطرنشان کرد: درنهایت به این جمع‌بندی رسیدیم که هم با توجه به عملکرد وزارت راه و شهرسازی و هم شرایط زمانی و وضعیت فعلی کشور که در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری قرار دارد، نظر فراکسیون امید مخالف با استیضاح آخوندی است.
رئیس مجمع نمایندگان استان تهران اعلام کرد: طبیعتاً اعضای فراکسیون مطالبه‌هایی دارند که قرار شده همان کمیته تخصصی این مسائل را جمع‌بندی کند و ان‌شاءالله پس از ماندگار شدن آقای آخوندی در سمت وزیر راه و شهرسازی این مطالبه‌ها را دنبال کنیم. نماینده اصلاح‌طلب مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی درباره اقبال استیضاح در صحن علنی مجلس گفت: شرایط کشور قابل درک است و به نظر می‌رسد آن‌چنان که عموم نمایندگان نیز اتفاق‌نظر دارند، شرایط کنونی کشور برای استیضاح مناسب نیست و درصورتی که نمایندگان مطالبات خود را پیگیری کنند، موفق به دستیابی به آن خواهند شد و به هر ترتیب فراکسیون امید شرایط را برای استیضاح مناسب نمی‌داند اگرچه استیضاح حق نمایندگان است و ما هم به آن به‌عنوان یک ابزار نظارتی باور داریم ولی در وضعیت فعلی طرح این مسئله را مفید نمی‌دانیم. عارف تصریح کرد: به‌طور کلی پیش‌بینی می‌کنم آقای آخوندی با رای قابل قبول به کار خود ادامه می‌دهند و با برنامه‌تر گذشته در مسیر قدم برمی‌دارند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام