EBTEKAR NEWSPAPER
پنج شنبه, 26 مهر 1397   Thursday 18 October 2018

سرمقاله

اقتصاد، اقتصاددانان و دو رئیس جمهوری

محمدصادق جنان صفت

مهدی سنایی سفیر ایران در فدراسیون روسیه، روند گفت وگوی بین نخبگان ایرانی و روسی را با توجه به سطح مطلوب همکاری های دو کشور در حوزه های منطقه ای و جهانی، ارزشمند و مهم خواند.
به گزارش ایرنا، سنایی در اولین نشست از سلسله اجلاس گفت وگوهای کارشناسان ایرانی و روسی در مسکو، با اشاره به روابط دو کشور و تاکید بر این نکته که این همکاری ها در برگیرنده تمامی عوامل و فاکتورهای لازم برای توسعه همه جانبه است، بر اهمیت نقش تعامل نخبگان و کارشناسان برای ارتقای مناسبات تاکید کرد. سفیر ایران در باره نشست های کارشناسی تصریح کرد: این قبیل برنامه ها و گفت وگوها بسیار اهمیت دارد، زیرا با توجه به تغییرات سریع در شرایط منطقه ای و جهانی، ایران و روسیه بر اساس آن در موضوع های مختلف منطقه ای و جهانی با هم رایزنی دارند.
وی گفت: باید به روابط ایران و روسیه از دیدگاهی نگاه کرد که مناسبات از جنبه رسمی سطح بسیار بالایی دارد و هر هفته هیات‌های فراوانی در سطوح رسمی به دو کشور سفر می کنند، اما کنار این روابط، نیاز به توسعه روابط غیررسمی در قالب گفت وگوهای بین نخبگان، دانشگاهیان و موسسات غیردولتی دو کشور وجود دارد که شناخت متقابل مردم دو کشور را نیز از هم افزایش خواهد داد. سنایی ادامه داد: این مذاکرات، می توانند اطلاعات جامعی را در خصوص دیدگاه ایران و روسیه در موضوعات مهم روز در حوزه روندهای منطقه ای و بین المللی در اختیار نخبگان دو کشور قرار دهد و عامل تبادل داده ها و نقاط نظر نخبگان دو کشور شود. گفت وگوهای کارشناسان ایرانی و روسی به دعوت باشگاه بین‌المللی والدای و با همکاری سفارت ایران در مسکو آغاز شد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام