EBTEKAR NEWSPAPER
شنبه, 05 خرداد 1397   Saturday 26 May 2018

سرمقاله

شروطی برای توافق نکردن!

محمدعلی وکیلی

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: اگر زنان خواهان استیفای حقوق شرعی و قانونی خود و به نتیجه رسیدن تلاش‌های انجام شده برای ارتقای جایگاهشان هستند باید در انتخابات شرکت کنند چرا که این اهداف با مشارکت اندک محقق نمی‌شود.
به گزارش ایسنا، شهیندخت مولاوردی افزود: حضور زنان در انتخابات می‌تواند بر تشویق سایر اعضای خانواده برای رای دادن و مشارکت در تعیین سرنوشت خود موثر باشد. زنان در خانواده و جامعه هم به عنوان یک گروه مرجع حضور دارند. به عنوان نمونه زنان تحصیلکرده و آگاه در خانواده و اجتماع می‌توانند محل رجوع باشند چون با اشرافی که به مسائل مبتلابه جامعه دارند و با آگاهی نسبت به تاثیر انتخابات بر تعیین سرنوشت خود، خانواده و جامعه می‌توانند حضور تعیین کننده‌ای پای صندوق‌های رای داشته باشند بنابراین زنان چه به عنوان دختر، همسر، مادر و خواهر می‌توانند اهمیت مشارکت حداکثری در انتخابات را به سایر اعضای خانواده یادآور شوند.
مولاوردی در ادامه گفت: هر چه به زمان برگزاری انتخابات نزدیک‌تر می‌شویم حساسیت شرایط و اهمیت مشارکت در این رویداد بیشتر نمود پیدا می‌کند. با توجه به وضعیتی که در چندین انتخابات اخیر داشته‌ایم، انتظار می‌رود که این حساسیت توسط مردم آگاه و فهیم درک شود و در این انتخابات مشارکت کنند.وی تاکید کرد: شرکت در انتخابات تنها تعیین کننده سرنوشت چهار سال آینده کشور نیست بلکه می‌تواند مقدمات بسیاری از سیاست‌ها را فراهم کند که آثار آن سالیان متمادی بر فرآیندهای اقتصادی، اجتماعی،‌سیاسی و فرهنگی تاثیر می‌گذارد. معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: پس از برگزاری دوره‌های مختلف انتخابات انتظار داشتیم تا شاهد انتخابات برنامه محور باشیم اما متاسفانه در این دوره نیز این اتفاق نیفتاد و مناظره‌ها که می‌توانست این توقع را برآورده کند، کمتر مجالی برای  پرداختن به این کار شد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام