EBTEKAR NEWSPAPER
دوشنبه, 04 تیر 1397   Monday 25 June 2018

سرمقاله

رئیسی که نمی داند چه کند بهتر است برود

محمد صادق جنان صفت

یکی از عوامل موفقیت یک تیم داشتن دروازه‌بان مطمئن است.
به گزارش وب سایت نود، پرسپولیس از جمله تیم هایی است که در فصول قبل از نداشتن دروازه‌بان ششدانگ ضربه خورد و در لیگ شانزدهم این ایراد را برطرف کرد.
در لیگ شانزدهم چندین تیم خیالشان از بابت دروازه راحت بود و حالا هدفشان حفظ دروازه‌بان موفقشان است.
پرسپولیس: علیرضا بیرانوند عنوان کرده پیشنهاد اروپایی دارد اگر او از پرسپولیس جدا شود برانکو با یک بحران روبرو خواهد شد و بلافاصله باید به فکر جذب یک دروازه‌بان ممتاز باشد در غیر این صورت با حضور بیرانوند خیال قرمزها راحت است. بیرانوند تا ۱۴۰۰ با پرسپولیس قرارداد دارد.
استقلال: با وجود مهدی رحمتی در این تیم هم شک و شبهه ای وجود ندارد. رحمتی تا پایان لیگ هجدهم با استقلال قرارداد دارد.
تراکتورسازی تبریز: یکی از تیم‌هایی که با بحران روبرواست همین تراکتورسازی است. سربازی محمدرضا اخباری به پایان رسیده و او بازیکن سایپاست. تراکتورسازی از طرفی از خرید بازیکن محروم است. مدیران تراکتورسازی اگر نتوانند سایپا را متقاعد کنند که قید اخباری را بزند باید لیگ هفدهم را بدون دروازه‌بان مطمئن شروع کند.
ذوب آهن: رشید مظاهری یک فصل دیگر با ذوب آهن قرارداد دارد و به احتمال فراوان شماره یک این تیم در فصل آینده خواهد بود.
سپاهان: لی اولیویرا برزیلی دروازه‌بان اصلی سپاهان در لیگ شانزدهم بود که خوب هم کار کرد. با این حال قرارداد این بازیکن تمام شده است. سپاهان شاید به دنبال دروازه‌بانی جدید باشد. احتمال تمدید قرارداد با اولویرا هم وجود دارد.
پیکان: رحمان احمدی کاپیتان و دروازه‌بان اول پیکان در لیگ شانزدهم بود. این دروازه‌بان در آستانه ۳۷ سالگی است، با این حال احتمال اینکه همچنان شماره یک پیکان باشد کم نیست.
استقلال خوزستان: وحید شیخ ویسی عنوان کرده نمی‌خواهد در استقلال خوزستان بماند اگر اهوازی‌ها بتوانند او را متقاعد به ماندن کنند که از این بابت مشکلی نخواهند داشت در غیر این صورت باید به فکر دروازه‌بان جدید باشند.
گسترش فولاد: با حضور فرناندو ده‌خسوس این تیم در این زمینه دغدغه‌ای ندارد. ده‌خسوس یک فصل دیگر هم با گسترش قرارداد دارد.
نفت تهران: درست است که میلاد فراهانی با درخشش در فینال جام حذفی از عوامل قهرمانی نفت بود اما باید دید چه کسی سرمربی نفت تهران می شود و تصمیمش برای دروازه چه خواهد بود؟ احتمال اینکه نفت دروازه‌بان بگیرد وجود دارد. در ابتدا باید دید تکلیف این باشگاه چه می شود و با چه بودجه ای کار خود را شروع می کند؟
پدیده: پدیده در فصل گذشته به صورت متناوب از مجتبی روشنگر و شهاب گردان استفاده کرد. هر دو قراردادشان با پدیده تمام شده با این حال با توجه به حضور رضا مهاجری در راس تیم، احتمال حفظ اسکلت تیم وجود دارد. احتمال جدایی گردان کم نیست.
فولاد خوزستان: وحید طالب‌لو و مهرداد طهماسبی دروازه‌بانان اصلی فولاد در فصل گذشته بودند. باید دید چه کسی سرمربی فولاد می شود، با این حال شنیده می شود که فولادی ها
می خواهند طالب‌لو را نگه دارند.
صنعت نفت آبادان: پس از جدایی حسن هوری، ناصر سالاری دروازه‌بان اصلی صنعت نفت شد. فراز کمالوند به احتمال فراوان به دنبال خرید دروازه‌بان خواهد بود.
سایپا: حامد لک دروازه‌بان نیم فصل دوم سایپا بود که عملکرد قابل قبولی در این تیم ارائه داد، با این حال باید دید علی دایی
می خواهد به دروازه‌بانی که قبلا در صبا با او کار کرده اعتماد کند یا ترجیح می دهد محمدرضا اخباری را برگرداند؟ دایی اخباری را هم دارد و از بابت دروازه مشکل خاصی روبروی خود نمی بیند.
سیاه جامگان: رضا ناصری و مسعود همامی دروازه‌بانان فصل قبل سیاه جامگان بودند که بد هم کار نکردند. باید دید تصمیم اکبر میثاقیان برای فصل آینده چیست.
پارس جنوبی جم: در ابتدای فصل ناصر سالاری دروازه‌بان این تیم بود که در نیم فصل راهی صنعت نفت آبادان شد. در نیم فصل دوم مهدی تارتار از نوشی صوفیانی استفاده کرد. احتمالا تارتار در پی جذب یک دروازه‌بان خواهد بود.
سپید رود رشت: سید محمد حسینی دروازه‌بان اصلی سپیدرود بود. علی نظر محمدی باید منتظر بماند تا ببیند بودجه تمیش چقدر است، احتمالا او بدش نمی آید یک دروازه‌بان دیگر هم بگیرد.
برای تیم هایی که دنبال دروازه‌بان خیلی خوب هستند احتمالا دروازه‌بان بدون تیم به اندازه کافی وجود نخواهد داشت. محسن فروزان و سوشا مکانی می خواهند به لیگ برتر برگردند با این حال احتمال اینکه برخی تیم ها برای خرید دروازه‌بان خارجی خیز بردارند خیلی زیاد است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام