EBTEKAR NEWSPAPER
جمعه, 01 تیر 1397   Friday 22 June 2018

سرمقاله

وقتی کلانتر ستاره‌اش را کند

رضا دهکی

به جرات می‌توان گفت بخش قابل توجهی از زیربناها و توسعه نسبی صنعت کشور مرهون فعالیت‌های موثر سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در نیم قرن فعالیت است.
ایدرو در طی این سال ها از عملکرد مناسبی برخوردار بوده است از این رو بر پایه توانمندی های شناخته شده در این سازمان ، انتظارات بیش از اینهاست. این سازمان در حالی وارد ششمین دهه از حیات خود می‌شود که شرایط اقتصادی، سیاسی و اجتماعی کشور متاثر از فرمان مقام معظم رهبری در اجرای اقتصاد مقاومتی، وارد دوران و تحولات نوینی شده است.
گرچه قوانین جاری کشور محدودیت هایی برای سازمان های توسعه ای به وجود آورده است ، اما نیت آن بوده تا فعالیت ها به سمت بخش غیر دولتی سوق پیدا کند که امیدواریم هیات عامل و مدیران این سازمان به رغم محدودیت های داخلی و خارجی راه هایی را برای انجام این کار پیدا کنند.
در سال های گذشته اختیارات اساسنامه ای سازمان های توسعه ای در قالب قوانین و برنامه های متعددی محدود شده بود که خوشبختانه با تلاش فراوان در قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر مقرر شد این سازمان برابر اختیارات اساسنامه ای انجام وظیفه کند. به جای کارهای کوچک باید به کارهای بزرگ پرداخت ، اگر چه ایدرو باید در زمینه تحقیق و توسعه و نوآوری از بخش های مختلف صنعت حمایت مالی و فنی کند اما باید به کارهای توسعه ای مهم نیز بپردازدکه بخش خصوصی در شرایط کنونی آماده انجام آنها نیست.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام