EBTEKAR NEWSPAPER
جمعه, 01 تیر 1397   Friday 22 June 2018

سرمقاله

وقتی کلانتر ستاره‌اش را کند

رضا دهکی

در جشنواره عمران سلامت که 20 تیرماه در تهران و با حضور رئیس جمهور و وزیر بهداشت برگزار شد از علی اکبر حق دوست رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اهدای لوحی قدردانی شد.
به گزارش پایگاه اطلاعی رسانی دانشگاه علوم پزشکی کرمان، در این لوح وزیر بهداشت از اجرای پروژه‌های عمرانی طرح تحول نظام سلامت قدردانی کرده است. دکتر عباس کامیابی معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه در حاشیه این جشنواره و در یادداشتی آورده است: دانشگاه علوم پزشکی کرمان در شروع دولت تدبیر و امید به رغم مطرح بودن اسمی در میان دانشگاه‌های تیپ 1، به لحاظ زیر ساخت ها قابل قیاس با دانشگاه‌های همتراز و یا حتی برخی از دانشگاه‌های تیپ 2 نبود و محروم تر بوده است.  زیر ساخت هایی همچون منابع انسانی، منابع فیزیکی و منابع مالی در
پایین ترین حد ممکن و جایگاه دانشگاه در نظام ارزش گذاری استان و کشور در وضعیت مطلوبی قرار  نداشت.  طبیعی است رسیدن به کیفیت مطلوب یا در خور توجه نیازمند برنامه ریزی و تحول در مدیریت را طلب می کرد که خوشبختانه در این دوره محقق شد. تعداد پروژه‌های عمرانی در قیاس با دوره‌های قبلی بی نظیر بوده که همراه توسعه تشکیلاتی در ردیف‌های سازمانی و همچنین افزایش بودجه با شیب بسیاری محقق شد و دانشگاه علوم پزشکی کرمان به عنوان یکی از دانشگاه‌های سرآمد در کشور مطرح و بارها مورد تجلیل قرار گرفت.  بسیاری از پروژه‌های عمرانی با خلق منابع و بهینه سازی سرمایه‌های غیر منقول و جذب خیرین و سود سرمایه‌های بانکی و بدون استفاده از بودجه‌های مربوط به حق الزحمه‌های منابع انسانی و تسهیلات رفاهی صورت گرفت که در برخی از موارد نیز با افزایش املاک دانشگاه و رشد بسیار در زیربناهای تحت تملک دانشگاه افزایش بی نظیری در سرمایه‌های دانشگاه محقق شد که نتایج این توسعه در سال‌های بعد ملموس خواهد شد.  پیش بینی می شود با توسعه منابع فیزیکی و همچنین بهبود مولفه‌های محاسبه سرانه بودجه و ظرفیت‌های استخدامی،  روند رشد و سرآمدی دانشگاه در نظام ارزش گذاری سیاسی، اجتماعی و حوزه سلامت به سرعت مراحل نهایی خود را طی نماید و یکی از خواسته‌های کارکنان خدوم دانشگاه برای بهبود شان آنان و انتفاع از تسهیلات و افتخارات حاصله محقق شود که حاصل نیک اندیشی و همت آنان است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام