EBTEKAR NEWSPAPER
سه شنبه, 04 اردیبهشت 1397   Tuesday 24 April 2018

سرمقاله

آقای روحانی راه سوم ارزی نداریم

محمد صادق جنان صفت

نصراله صیاد بیرانوند-خبرنگار ابتکار: رئیس بیمارستان فوق تخصصی شفا در نشست خبری با رسانه‌ها گفت:عنوان فوق تخصصی در بیمارستان شفا کوچک‌ترین نقشی در افزایش تعرفه‌های پزشکی ندارد.
روح اله فکوری افزود: شفا در کشور جز بیمارستان‌های درجه اول محسوب شده و یک سرمایه فنا ناپذیر برای استان است. وی تصریح کرد:بیمارستان فوق تخصصی شفا کم‌ترین تعرفه درمانی در بین بیمارستان‌های خصوصی  کشور را دارد. وی ابراز داشت: سال‌های طولانی است که  بیمارستان شفا بیماران کمیته امداد را با تعرفه‌های دولتی درمان می کند و این در کشور بی نظیر است. فکوری خاطر نشان کرد: بیمارستان شفا گسترده‌ترین بخش‌های تشخیصی در کشور را دارد. رئیس بیمارستان فوق تخصصی شفا گفت: در طول مدت شبانه روز بیش از ۷۰۰نفر تلاش می کنند تا بیمار با آسایش و رفاه کامل مرحله نقاهت خود را  طی کند. روح اله فکوری افزود:۹سال است که بر اساس ارزیابی‌ها درجه بیمارستان فوق تخصصی شفا یک است و سال گذشته  نیز تنها۲درصد کم داشتیم به رتبه یک عالی برسیم. وی تصریح کرد: ما با برای پول سازی و کسب د‌ر‌آمد بیمارستان نساخته‌ایم و هدف فقط خدمت به مردم است. وی ابراز داشت: در حال حاضر بیش از ۳۰ هزار قلم در بیمارستان شفا شماره کالا خورده که تهیه برخی از آن‌ها بسیار سخت بوده است. وی خاطر نشان کرد:ساخت یک مجموعه بیمارستانی  بسیار سخت بوده‌،اما به دلیل  عشق ما به مردم و دل‌سوزی برای شهر و دیار خود  دست از هیچ تلاشی برنداشته‌ایم. وی اظهار داشت: بیمارستان شفا در طول فعالیت خود بیش از ۸۲ هزار عمل جراحی داشته که این در نوع خود بی نظیر است. وی بیان کرد:در طول فعالیت ۱۶ ساله،بیمارستان شفا،تنها یک پرونده شکایت داشته است.
۵ بار از سوی یک شاکی،به قتل تهدید شدم
روح اله فکوری در ادامه سخنان خود گفت: بیمارستان فوق تخصصی شفا یک  سرمایه خصوصی است که همه هدفش سلامت و رضایت مردم است. وی افزود: آسیب هر بیماری که از حد خود ترخص کند، قابل درمان نیست.  وی تصریح کرد: متاسفانه در بحث سلامت و درمان،از جانب  یک شاکی خصوصی که فقط حق را به خود می داد بیش از ۵ بار به قتل تهدید شدم. وی در ادامه سخنان خود ابراز داشت: ما هر مشکلی در جامعه داریم به فقر ختم می شود. رئیس بیمارستان فوق تخصصی شفا گفت: مسئله فقر فقط با سرمایه گذاری بخش خصوصی میسر بوده و برای سرمایه گذاری فضایی امن حاکم بر جامعه حرف اول را می زند. وی افزود: ما باید بدانیم با رفتن سرمایه گذار،بیکاری به شهر باز می گردد. قبل از انتقاد مباحث درمانی،تحقیق علمی لازم است. روح اله فکوری در بخشی دیگر از سخنان خود گفت:برنامه بیمارستان شفا در ارتباط با رسانه ها همیشگی است چرا که من خود، رسانه ای هستم. وی افزود: وظیفه اصلی رسانه ها ، دفاع از حقیقت است و خبرنگاران به عنوان ایفا کننده نقش اصلی باید مدافع حق باشند وی تصریح کرد: اگر رسانه ها در جامعه با دروغ گویی مبارزه کنند، مهم ترین رسالت خود را انجام داده اند. وی اظهار داشت: انتقاد از برخی مسائل تخصصی از جمله درمان، باید با تحقیق و دانش صورت گیرد. رئیس بیمارستان فوق تخصصی شفا خاطر نشان کرد:نقدهای غیر منصفانه مرتبط با نیت شخصی، بدون دانش و تحقیق، سبب می شود که پای  بخش خصوصی باز و سرمایه‌گذار در استان، فعالیت متمرکزی نداشته باشد. وی گفت:برخی از خانواده‌های بیماران، بدون قبول داشتن دانش علمی،بیمارستان شفا را از طریق برخی رسانه ها، متهم می کنند. فکوری خاطر نشان کرد:اگر رسانه ها قبل از مباحث انتقادی درمان، علت و دلیل را جویا شوند،مشکل خاصی برای بیمارستان شفا پیش نخواهد آمد. وی اذعان داشت: رسانه ها می توانند برای پیشرفت جامعه و ارائه  فضاسازی مناسب برای سرمایه گذار، چرخ اقتصاد و اشتغال را را در جامعه به حرکت در آورند. در لرستان می مانم. روح اله فکوری در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: با وحود این‌که لرستان استعدادهایی مهم و نخبگان علمی فراوانی دارد، متاسفانه از درد بیکاری رنج می برد. وی افزود: از کشور سوئد پیشنهاد فعالیت با بهترین شرایط را داشتم اما تنها به خاطر مردم استانم قبول نکردم. وی تصریح کرد: ما باید اجازه رشد به بخش خصوصی و بیمارستان فوق تخصصی شفا را بدهیم. وی در بخشی دیگر، از آرزوهای خود سخن به میان آورد و  گفت:آرزو داشتم با کمک همکاران خود، لرستان را به قطب درمان کشور تبدیل کنم. وی افزود:در این راستا تلاش زیادی از خود نشان دادیم که از جمله آن می توان به توسعه بیمارستان شفا اشاره کرد. روح اله فکوری گفت:در راستای خدمت به مردم و با وجود مشکلات زیاد در پیش رو از اهداف خود برنمی گردم تا آن‌جایی که لرستان به قطب درمان کشور تبدیل شود.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام