سرمقاله

انبان خالی از نخبگان

علیرضا صدقی

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس دهم شورای اسلامی با یادآوری این نکته که دولت یازدهم به دنبال مشارکت همگانی در عمران و آبادانی کشور بود، گفت: به همین دلیل این دولت مسائل اقتصادی را به مردم یعنی صاحبان کارها واگذار کرد.
شهباز حسن‌پور بیگلری عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با «ابتکار» راجع به هفته دولت گفت: خوشبختانه هفته دولت امسال متفاوت از همه هفته های دولت سال های گذشته است به واسطه هماهنگی بین سه قوه ایجاد شده و شادی و خوشحالی مردم از این وحدت را شاهد هستیم.
وی به افتتاح پروژه های اقتصادی بزرگ در هفته دولت جاری اشاره کرد و آن را از اقدامات مثبت دولت یازدهم دانست.
نماینده مردم سیرجان در مجلس دهم شورای اسلامی همچنین از انتظارات اقتصادی مردم از دولت دوازدهم هم در این گفت و گو یاد کرد و اظهار داشت: مردم در انتخابات برای دولت دوازدهم سنگ تمام گذاشتند و از انقلاب و نظام و دستاوردهایش حراست و پاسداری کردند و این که به ویژه دولتمردان مورد استقبال بی نظیر مردم قرار گرفتند.
حسن پوربیگلری در ادامه به دولت دوازدهم توصیه کرد تا در زمینه اقتصادی از همه سلایق در کشور با دیدگاه های متفاوت بهره ببرد و از تیم اقتصادی هماهنگی که انتخاب کرده برای رسیدن به اهداف رو به جلو در این زمینه بهره ببرد.
وی با اظهار اینکه سخت ترین چالش اقتصادی پیش روی دولت دوازدهم ایجاد یک میلیون شغل است، خاطرنشان کرد: بیش از 5 ماه از سال گذشته است و در آینده نزدیکی بحث ماه محرم را در پیش داریم و مقداری فعالیت های اقتصادی کاهش می یابد و این امور کمی راه دولت برای رسیدن به هدف ایجاد یک میلیون فرصت شغلی در سال 96 را سخت می کند.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس شورای اسلامی همچنین تاکید کرد: دولت به چند نکته معیشت، تولید، اشتغال، محیط زیست و آب توجه فراوان داشته باشد و براساس برنامه ششم توسعه برای حل بحران این موضوعات تلاش کند.
وی یادآور شد: دولت امروز بعد از 40 سال به عقلانیتی رسیده که کارهای اقتصادی را به مردم واگذار کند و زمینه ای را فراهم کند تا بخش خصوص متولی مسائل اقتصادی شود زیرا که دولت ها ثابت کرده اند در بحث اداره امور مردم نمی توانند موفق باشند و تنها می توانند زیر ساخت ها را فراهم کنند و کار را به صاحبان اصلی که مردم هستند واگذار کنند.
حسن پور بیگلری در پایان عنوان کرد: این دولت در 4 سال گذشته ثابت کرده که به دنبال مشارکت همگانی مردم در عمران و آبادانی است و در کنار این امر هم در 4 سال آینده باید به جذب سرمایه گذاری خارجی و سرمایه های خرد مردم باید کوشا باشد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام