سرمقاله

لبنان پس از انفجار

جلال خوش‫چهره

یک عضو کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان تاکید کرد: گزارش تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان باید جامع و کامل باشد و هر فردی باید در برابر تخلفات پاسخگو باشد.
فاطمه سعیدی در گفت‌وگو با ایسنا درباره گزارش تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: بنای کمیته تحقیق و تفحص از ابتدا این بود که کار را از بدو تاسیس این صندوق شروع کند به این معنا که تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان منحصر به یک دوره زمانی خاص نباشد تا شائبه سیاسی کاری پیش نیاید.
وی افزود: آنچه امروز به عنوان گزارش تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان مطرح می شود تنها مربوط به سال‌های ۹۲ تا ۹۵ است که این مغایر با هدف اولیه ما است.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی همچنین بیان کرد: بخش عمده ای از تخلفات صورت گرفته در زیرمجموعه های صندوق مربوط به دوره قبل از سال ۹۲ است اما اراده ای برای پرداختن به آن نمی بینیم که این موضوع جای سوال دارد.
این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در ادامه با اشاره به صحبت های اخیر قاضی سراج، رئیس سازمان بازرسی کل کشور که عمده معوقات بانکی را مربوط به پیش از دولت روحانی دانسته بود، گفت: در حوزه زیر مجموعه های صندوق ذخیره فرهنگیان به ویژه بانک سرمایه مسائلی از قبل مطرح است که باید به آنها پرداخته شود. تسهیلاتی داده شده که بخش عمده ای از آن تضامین لازم را نداشته و همچنان معوق مانده است.
سعیدی ادامه داد: برای برخورد با تضییع حقوق مردم نباید نگاه جریانی داشته باشیم و هرکسی در هر لباسی با وابستگی به هر جریانی باید در برابر تخلفات پاسخگو باشد.
این عضو هیات رئیسه فراکسیون امید در پایان تصریح کرد: اینکه برخی می‌گویند مدیران صندوق ذخیره در ارائه اسناد با کمیته تحقیق و تفحص همکاری نداشته اند درست نیست. تاکنون هر سندی متعلق به هر دوره ای که مطالبه شده، ارائه شده است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام