سرمقاله

امید دادن با روش‫های اعتمادسوز!

محمدعلی وکیلی

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه دوران پسابرجام را به دعواهای سیاسی بر سر برجام گذراندیم و آنطور که باید از فرصت‌ها استفاده نکردیم.
به گزارش ایسنا، عزیز اکبریان در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان کرمانشاه که با حضور اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس برگزار شد، از وظایف بخش‌های مختلف برای کمک به اقتصاد کشور یاد کرد و افزود: وظیفه نمایندگان مجلس اصلاح قوانین، کمک به دولت و نظارت است که همه این کارها را در مجلس آغاز
کرده ایم. وی با بیان اینکه بعد نظارتی مجلس از این پس بیشتر فعال خواهد شد، ادامه داد: باید سخنرانی‌های بی‌فایده را از مجلس حذف کنیم. معتقدم اگر بلندگوی رادیو را از مجلس بگیرند، مجلس به وظایف خود درست تر عمل خواهد کرد. نماینده کرج در مجلس شورای اسلامی وظیفه دولت را نیز اداره با اقتدار کشور و حمایت از بخش خصوصی دانست و خاطرنشان کرد: دولت باید با مدیران و کارشناسانی که در امور مانع ایجاد می‌کنند، برخورد کند. اکبریان خواستار افزایش اختیارات استان‌ها خصوصا برای تحقق اقتصاد مقاومتی شد و یادآوری کرد: باید اجازه دهیم تصمیماتی که در استان‌ها اتخاد می‌شود فصل الخطاب باشد و از اشتباه بودن تصمیمات نترسیم. وی با اشاره به وظایف بخش خصوصی، عنوان کرد: بخش خصوصی هم باید با استقامت و صبوری روی بروکراسی اداری موجود در کشور را کم کند و خسته نشود. رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه باید شرایط را برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در کشور فراهم کنیم، تاکید کرد: این بخش خصوصی است که می‌تواند کشور را نجات دهد. نباید به دولت دل ببندیم، بلکه باید دولت را کمک کنیم تا بتواند از بخش خصوصی حمایت کند. این نماینده مجلس راه خروج کشور از رکود را نیز سرمایه‌گذاری دانست و گفت: می‌توانیم برای ایجاد رونق افسار تورم را رها کنیم تا به ۳۰ یا ۴۰ درصد برسد و کسب و کارها رونق بگیرد، اما این کار صحیح و منطقی نیست. اکبریان افزود: باید حمایت از سرمایه‌گذاران واقعی برای سرمایه‌گذاری در جای جای کشور را در برنامه داشته باشیم، زیرا در همه نقاط استعداد سرمایه‌گذاری را داریم. رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به آغاز فعالیت دولت جدید و فضایی که در کشور فراهم شده، اظهار کرد: نباید مایوس باشیم و فرصت‌هایی که داریم را از دست بدهیم. اکبریان به فرصت‌های دوران پسابرجام هم اشاره کرد و ادامه داد: متاسفانه از این فرصت‌ها به خوبی استفاده نکردیم و فضای بعد از برجام را به دعواهای سیاسی و جناحی بر سر برجام گذراندیم.
وی در پایان از بازنگری قانون رفع موانع تولید هم خبر داد و یادآور شد: این قانون بسیار خوب بود، اما ۵۰ تا ۶۰ درصد آن اجرایی نشد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام