EBTEKAR NEWSPAPER
پنج شنبه, 28 تیر 1397   Thursday 19 July 2018

سرمقاله

تیغ دو لبه مذاکره

رضا دهکی

تیم ملی آرژانتین موفق شد به لطف هت‌تریک لیونل مسی، با نتیجه ۳-۱ در زمین اکوادور به پیروزی دست یافته و راهی جام جهانی شود.
به گزارش وب سایت رسمی برنامه نود، در حالیکه کار آرژانتین در مرحله مقدماتی جام جهانی در منطقه آمریکای جنوبی با چند تساوی بسیار سخت شده بود، این تیم در آخرین بازی خود برای صعود به یک پیروزی نیاز داشت که لیونل مسی آن را به ارمغان آورد تا جام جهانی بدون آرژانتین و مسی نماند.
شاگردان خورخه سمپائولی که پیش از این دیدار تیم ششم جدول بودند، خیلی زود دروازه خود را در دقیقه یک باز شده دیدند تا هواداران آرژانتین نگران تر شوند؛ روماریو ایبارا روی اشتباه دفاع آلبی سلسته این گل را به ثمر رساند. اما خیلی طول نکشید که درخشش مسی آغاز شد؛ اعجوبه آرژانتینی در دقیقه '۱۱ روی همکاری با دی ماریا، در موقعیت تک به تک دروازه را باز کرد. گل دوم در دقیقه '۱۸ باز هم توسط مسی به ثمر رسید و شوت محکم این بازیکن به زیر طاق دروازه راه یافت.
در نیمه دوم، در حالیکه اکوادور ناتوان به نظر می رسید، مسی در دقیقه '۶۲ پا به توپ شد و با ضربه چیپ زیبا در شرایط نامتعادل، دروازه میزبان را برای سومین بار باز کرد تا خیال هواداران را از بابت صعود راحت کند. به این ترتیب آرژانتین با کسب ۲۸ امتیاز به عنوان تیم سوم منطقه، به صورت مستقیم راهی جام جهانی شد و لیونل مسی هم با ۲۰ گل زده، بهترین گلزن تاریخ بازی های مرحله مقدماتی جام جهانی در منطقه آمریکای جنوبی شد.
اعتراف مسی پس از صعود به جام جهانی
مهاجم آرژانتینی پس از صعود به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه درباره ترسش از صعود نکردن به جام جهانی سخن گفت.
لیونل مسی مرد اول این بازی بود. او توانست با هت‌تریک در این بازی یک شب به یاد ماندنی را برای هواداران آرژانتین رقم بزند.
ستاره آلبی سلسته پس از این بازی گفت: به هدف‌مان یعنی رسیدن به جام جهانی دست یافتیم. در شرایط سختی این اتفاق افتاد چون در ارتفاع زیادی بازی کردیم و خیلی زود دروازه‌مان باز شد. خوشبختانه خیلی زود توانستیم بازی را مساوی کنیم و به بازی برگردیم. اکنون پس از این که صعودمان قطعی شده است باید به آینده نگاه کنیم.
مسی در ادامه اظهار کرد: به خاطر نتایجی که کسب کرده بودیم، رابطه خوبی با مردم و رسانه‌ها نداشتیم اما از این مرحله گذر کردیم. این موضوع باعث شد بازیکنان به هم نزدیک‌تر شوند و اکنون باید همه با هم اتحاد داشته باشیم تا نتیجه خوبی در جام جهانی کسب کنیم.
مهاجم بارسلونا افزود: امیدوارم بتوانیم قهرمان جام جهانی شویم چون اتفاقاتی که در جام جهانی برزیل و کوپا آمه‌ریکا افتاد ناعادلانه بود. (آرژانتین در فینال ۲۰۱۴ مغلوب آلمان شد و دو فینال کوپا آمه‌ریکا را به شیلی واگذار کرد.)
درست است که برای صعود به جام جهانی به سختی افتادیم اما باید از این لحظات لذت ببریم. این موضوع باعث می‌شود قدرتمندتر به کار خود ادامه دهیم. اگر به جام جهانی صعود نمی‌کردیم مردم آرژانتین به شدت ناراحت می‌شدند. با وجود این که شرایط گروه خیلی پیچیده شده بود ما شایسته حضور در این رقابت‌ها بودیم.
مسی در پایان اعتراف کرد و گفت: ترس صعود نکردن به جام جهانی را داشتم به همین خاطر همه با هم تمام تلاش خود را کردیم تا این اتفاق نیفتد. زمانی که اکوادور دروازه ما را در دقیقه یک بازی باز کرد دوست داشتم بمیرم. در سرم افکار زیادی می‌پیچید چون ما باید پیش از آخرین بازی‌مان در مرحله مقدماتی صعودمان را قطعی می‌کردیم اما این اتفاق نیفتاد و به همین خاطر در بازی آخر ناچار شدیم که تنها به صعود فکر کنیم. آرژانتین تیم بسیار بزرگی است و مردمش نمی‌توانند نبودش را در جام جهانی تحمل کنند. اکنون باید یک گروه قوی را برای جام جهانی سازماندهی کنیم.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام