EBTEKAR NEWSPAPER
دوشنبه, 02 مهر 1397   Monday 24 September 2018

سرمقاله

روایت نوروززاده از قرعه کشی رانبرای دلارهای پتروشیمی

محمدصادق جنان صفت

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح گفت: در نظر داریم کارکنان وظیفه در طول خدمت با گذراندن دوره مهارت‌آموزی حداقل یک مهارت فنی را فرا گرفته تا زمینه اشتغال آنها پس از پایان خدمت هموارتر شود که هزینه این ثبت‌نام رایگان است.
به گزارش فارس، سردار موسی کمالی اظهار کرد: به همین منظور در سال جاری با تشکیل قرارگاه مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه در ستاد کل نیروهای مسلح، برنامه‌ریزی‌های لازم برای تحقق این امر مهم صورت گرفته است که براین اساس مقرر شد آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای تعدادی از کارکنان وظیفه کماکان استمرار یابد.
وی افزود: بسترهای لازم از قبیل هماهنگی‌ها، امضای تفاهم‌نامه‌ها، برگزاری‌‌ها، تجهیز کارگاه‌ها و ... برای ایجاد تحول و جهش قابل‌توجه در تعداد کارکنان وظیفه تحت آموزش در سال 97 فراهم شود.
به گفته رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل، برای کارکنان وظیفه‌ای که قبل از اعزام دارای یک تخصص فنی خاص بوده‌اند یا در مدت خدمت سربازی با به‌کارگیری تخصصی در نیروهای مسلح عملا مهارت لازم را در فعالیت مربوط کسب کرده‌اند و در عین حال دارای گواهینامه تخصصی نیستند، گواهی‌نامه رسمی صادر خواهد شد.
سردار کمالی با بیان اینکه در نظر است با هماهنگی سازمان فنی‌وحرفه‌ای، این افراد ضمن ثبت‌نام در سامانه سازمان فنی‌وحرفه‌ای، مورد ارزیابی قرار گرفته وسپس از آنها آزمون گرفته شود، تصریح کرد: چنانچه افراد در آزمون پذیرفته شوند به آنها گواهینامه رسمی مهارت سازمان فنی‌وحرفه‌ای اعطا خواهد شد در غیر این صورت با آموزش مختصر و رفع نواقص، برای آزمون بعدی آماده می‌شوند.
وی تاکید کرد: یگان‌های نیروهای مسلح موظفند این موضوع را به نحو شایسته ‌اطلا‌ع‌رسانی کرده و امکانات لازم را برای ثبت‌نام کارکنان وظیفه فراهم کنند، در ضمن یگان‌ها باید اسامی کسانی را که به هر دلیل قادر به ثبت‌نام اینترنتی نیستند، در قالب لوح فشرده تحویل ادارات فنی‌وحرفه‌ای استان‌ها دهند تا اقدام مقتضی صورت پذیرد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام