سرمقاله

جدال سیاسی-حقوقی اینستاگرامی ایران و آمریکا

محمدعلی وکیلی

سرپرست دادسرای امور جنایی تهران نسبت به بی توجهی به بند «پ» ماده۲۹۰ از سوی دادگاه رسیدگی کننده به پرونده قتل بنیتا گلایه کرده و آن را زجر آور خواند.
به گزارش فارس، 29تیر ماه امسال بود که خبر ربوده شدن دختربچه هشت ماهه‌ای در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد. ماجرا از این قرار بود که پدر بنیتا برای باز کردن درب پارکینگ از خودرو پیاده می‌شود تا خودرو را داخل پارکینگ ببرد اما در همین حین، 2عابر پیاده‌‌ای که در حال گذر از آن خیابان بودند، با مشاهده خودروی روشن، پشت فرمان می‌نشینند و خودرو و بچه را با هم به سرقت می‌برند. جست‌وجوها برای یافتن این کودک هشت ماهه چند روز ادامه داشت تا اینکه پس از 6روز و به‌رغم تمام تلاش‌ها، جسد دختربچه در خودروی به سرقت رفته در یکی از خیابان‌های پاکدشت ورامین پیدا می‌شود.
در نهایت پس از تکمیل تحقیقات در دادسرا، دادگاه متهمان این پرونده، 20 و 22 شهریور امسال در شعبه نهم دادگاه کیفری یک استان تهران برگزار شد و قاضی محمدی کشکولی متهم ردیف اول پرونده قتل بنیتا را به اتهام قتل عمد به قصاص، در ارتباط با آدم ربایی به 22سال و 6ماه حبس، در خصوص رها کردن طفل به 17ماه حبس، در بحث مباشرت به 15سال حبس، 111ضربه شلاق، رد عین مال مسروقه، دیه و 2سال تبعید به دیوان‌دره محکوم کرد.
متهم ردیف دوم این پرونده نیز در ارتباط با عناوین اتهامی مختلف، جمعاً به 13سال حبس، 111ضربه شلاق و 2سال اقامت اجباری در شهرستان ایذه محکوم شد. قاضی شهریاری، سرپرست دادسرای جنایی تهران در آخرین پست اینستاگرامی خود عنوان کرده که در کیفرخواست 30صفحه‌ای قتل بنیتا، در دادگاه و حتی در تحقیقات دادسرا تلاش کرده بود تا بند «پ» ماده290 و تبصره2 آن را ثابت کند اما وکلا و هیات قضایی به این موضوع توجهی نکردند و گریه‌های خانواده بنیتا و استفاده از شیشه شیر در دادگاه موثرتر واقع شد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام