EBTEKAR NEWSPAPER
سه شنبه, 26 دی 1396   Tuesday 16 January 2018

سرمقاله

آن‌چه بر تهران گذشت

علیرضا صدقی

وزیر علوم گفت: با‏توجه به ظرفیت بالای دانشگاه‏ها در دوره‏های بدون‏شهریه و روزانه، دوره‏های پردیس‏های خودگردان (پردیس‏های پولی) به‌تدریج تعدیل می‏شوند.
به گزارش مهر، منصور غلامی با اشاره به وضعیت پردیس‏های خودگردان دانشگاه‏ها گفت: دوره‏های پردیس‏های خودگردان دوره‏هایی هستند که با شهریه اداره می شوند. این دوره‏ها از قبل برقرار شده‏اند و تا زمانی که مشتری داشته و برای دانشگاه صرفه مالی داشته‏باشند، دانشگاه‏ها آن دوره‏ها را حفظ می‏کنند.
وی درباره گزینش دانشجویان مشغول به تحصیل در پردیس‏های خودگردان ادامه داد: این دانشجویان نیز مانند سایر دانشجویان از مرحله آزمون و پذیرش می‏گذرند.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افزود: با توجه به ظرفیت بالای دانشگاه‏ها در دوره‏های بدون شهریه و روزانه این دوره‏ها به تدریج تعدیل می‏شود.
پیش از این مجتبی شریعتی‌نیاسر، معاون آموزشی وزیرعلوم از بازنگری فعالیت پردیس‌های دانشگاهی خبر داده ‏بود. وی یادآور شده‏بود وزارت علوم در‏حال تدوین راهکار قانونی است تا این پردیس‏ها بتوانند براساس ماموریت اصلی که از ابتدا برای آن‏ها تعریف شده به فعالیت خود ادامه دهند. معاون آموزشی وزارت علوم تاکید کرده ‏بود: دستگاه آموزش‏عالی باید نظارت جدی‏تر بر مراکز اقماری تحت عنوان پردیس‏ها که توسط دانشگاه‌های خوب کشور تاسیس می‏شوند داشته‏باشد تا در مدار خود ادامه فعالیت دهند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام