EBTEKAR NEWSPAPER
چهارشنبه, 21 آذر 1397   Wednesday 12 December 2018

سرمقاله

زمان پرسش از مخالفان

جلال خوش چهره

مدیرکل آموزش‌وپرورش شهر تهران گفت: با نیروهای حق‌التدریس طبق قانون کار رفتار می‌شود و حتی اگر تعدادی از آنها در آزمون پذیرفته نشده و استخدام نشوند، باز هم سرکار خود باقی می‌مانند.
به گزارش  مهر،  عباسعلی باقری با اشاره به طرح مصوب کمیسیون آموزش مجلس مبنی بر برگزاری آزمون برای جذب نیروهای حق التدریسی گفت: نیروهای حق التدریس اکنون هم جزو کارمندانی هستند که همانند قانون کار با آنها رفتار می‌شود و حتی اگر تعدادی از آنها در آزمون پذیرفته نشده و استخدام نشوند، باز هم سرکار خود باقی می مانند. البته امیدواریم ردیف استخدامی بالایی مصوب شود که همه جذب شوند. وی ادامه داد: در 35سال گذشته همواره نیروی حق‌التدریس در کنار نیروی موظف فعالیت کرده  و بحث معلمان حق‏التدریس جدید نیست. موضوع استخدام حق التدریس‌ها در کمیسیون آموزش مجلس در حال بحث است. به گفته باقری، در حال حاضر ۳۰هزار نیروی حق‌التدریسی سر کلاس هستند و صاحب کد هستند، پیش‌بینی می‌شود حدود چهار تا پنج هزار حق‏التدریسی جدید نیز کد دریافت کرده و برای سال آینده وارد کلاس‌های درس شوند. باقری درباره لزوم اخذ آزمون از نیروی حق‌التدریسی برای استخدام رسمی، اظهار کرد: حتما باید صلاحیتی کسب شود. قبلا در اصلاحیه مصوبه تعیین تکلیف مجلس آمده بود که این افراد باید بکار گرفته شوند و شرطی تعیین نشده بود و محل اشکال بود که به عنوان مثال، اگر یک نیروی حق‏التدریس را در سن ۵۰سالگی به‌کارگیری کنیم وی باید ۳۰سال کار کند تا بر‏اساس ضوابط و شرایط بازنشسته شود.
مدیرکل آموزش‌وپرورش شهر تهران با تاکید بر اینکه باید کمیت و کیفیت را توامان ببینیم، عنوان کرد: نیروهای حق‌التدریس اکنون هم جزو کارکنانی هستند که همانند قانون کار با آنها رفتار می‌شود و حتی اگر تعدادی از آنها استخدام نشوند، باز هم سرکار خود باقی می‌مانند. البته امیدواریم ردیف استخدامی بالایی مصوب شود که همه جذب شوند. وی افزود: همواره بیش از نیمی از کارکنان رسمی آموزش‌وپرورش از حق‌التدریسی‌ها بوده‌اند. حق‌التدریسی‌ها نگران نباشند زیرا ردیف پرسنلی دارند و طبق طرحی که به صحن علنی مجلس می‌رود، بحث استخدام‌شان را هم پیگیری می‌کنیم.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام