EBTEKAR NEWSPAPER
سه شنبه, 20 آذر 1397   Tuesday 11 December 2018

سرمقاله

بهانه‌های فرار از توسعه

علیرضا صدقی

اردبیل - خبرنگار ابتکار : با حضور نماینده ولی فقیه، نمایندگان اردبیل و مسئولان بهداشت و درمان استان، مرکز ام‌آرآی بیمارستان امام‌خمینی(ره) اردبیل به بهره‌برداری رسید.
ئرئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل در آیین افتتاح این بخش درمانی تصریح کرد: پیش از این یک مرکز MRI دولتی در بیمارستان علوی اردبیل و دو مورد نیز توسط بخش خصوصی فعال شده بود. قدرت اخوان اکبری تصریح کرد: به دلیل نیاز مبرم بیماران به MRI دستگاه و تجهیزات لازم خریداری شد و با وجود کمبود فضاهای فیزیکی بخشی از بیمارستان تروما برای راه‌اندازی این بخش اختصاص یافت.
وی با بیان اینکه شش میلیارد تومان برای خرید دستگاه و دو میلیارد تومان برای احداث ساختمان در ۸۰۰ مترمربع هزینه شده است، اضافه کرد: دستگاه خریداری شده کیفیت تصویر بسیار بالایی  دارد. به گفته اخوان اکبری MRI  بیمارستان امام خمینی قادر به ارائه تصویر با حذف تصاویر زاید، تصویربرداری از کل بدن و بازسازی تصویر تا سطح عروق قلبی است و می‌تواند بدون محدودیت وزن بیمار و  تزریق دارو تصویر ارائه دهد. وی افزود: این دستگاه از محل اعتبار طرح تحول سلامت در مهر ماه ۹۵ خریداری شده و از روزهای آینده قادر به ارائه خدمات به بیماران سرپایی خواهد بود. رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان با بیان اینکه بیمارستان تروما تا یک سال دیگر با ۵۰۰ تخت خواب به بهره‌برداری خواهد رسید، ادامه داد: این بخش قادر به پوشش کل بیمارستان است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام