جستجو
  نسخه شماره 2402 - 1391/06/12 - يک شنبه 12 شهريورماه ‌1391 - 15 شوال 1433- 2 سپتامبر 2012   صفحه اصلي


دور از پايتخت


وجود 50 قلاده يوزپلنگ در يزد


کهگيلويه و بويراحمد تنها دو سد دارد


استاندار فارس: مديريت منسجم كارخانه سيمان لامرد عامل مهمي در پويايي آن است


بهره برداري از 159 پروژه راه و بيش از 30 هزار پروژه مسكن در استان اصفهان

استاندار جديد: رفيق سياسي در اين استان ندارم
مدير غير بومي به کهگيلويه و بويراحمد نمي آورم


 دور از پايتخت 

رضايت شوراي شهر ياسوج از عملکرد شهرداري
ياسوج- خبرنگار ابتکار- رئيس شوراي اسلامي شهر ياسوج با تشريخ برخي خدمات شهري در اين شهر از رضايت اعضاي اين شورا نسبت به عملکرد شهرداري ياسوج خبر داد.
ابراهيم عبدالي اظهار کرد: پروژه‌هاي شهري مرکز استان کهگيلويه و بويراحمد با قوت در حال اجرا هستند و چهره شهر ياسوج در حال تغيير است.رئيس شوراي اسلامي شهر ياسوج گفت: پروژه تعريض خيابان جمهوري فاز اول آن رو به اتمام است رفوژ وسط و فواره‌هاي آن باقي مانده که به زودي شروع مي‌شوند تا اين خيابان مهم در ياسوج هم بار اصلي ترافيک شهر را به گردن بگيرد عبدالي از پيشرفت 30 درصدي پارک بزرگ ولايت ياسوج خبر داد وي ادامه داد: ساير پروژه‌هاي معمول از جمله آسفالت، جدول‌گذاري، کانال‌هاي دفع آب‌هاي سطحي نيز به مانند سابق با قوت و جديت بيشتر در همه نقاط شهر در حال انجام است.

اجراي 320 پروژه آبرساني به روستاها در سال 90 توسط شرکت آب وفاضلاب روستايي استان مرکزي
اراک - خبرنگار ابتکار - معاون طرح و توسعه اين شرکت گفت: اين تعداد پروژه با اعتباري بالغ بر245 ميليارد ريال در300روستاي استان درسال 90 به اجرادرآمد.
مهندس حسيني پور افزود: ازجمله فعاليتهاي انجام شده دراين پروژه‌ها را انجام بيش از70 مورد مطالعه آبرساني در روستاها، احداث ايستگاههاي پمپاژ، احداث مخازن ذخيره آب ومخازن بين راهي، احداث وتعويض خطوط انتقال و شبکه توزيع آب، انجام شبکه جمع آوري وتصفيه فاضلاب و... را برشمرد.معاون طرح و توسعه شرکت آبفار مرکزي تصريح کرد: انجام اين تعداد پروژه در روستاهاي استان مرکزي درطي يکسال کار بزرگي بودکه توسط اين معاونت انجام شد و اين هم فقط باهمدلي نيروهاي اين معاونت وراهنمايي‌هاي مديرعامل محترم شرکت تحقق يافته است و با انجام اين پروژه توانستيم هم سطح بهره مندي ازآب شرب سالم را در استان بالا ببريم وهم سطح کيفي آب را با احداث تاسيسات وتعويض خطوط لوله ارتقاء بخشيم.

با همکاري سپاه ناحيه امامت تبريز صورت گرفت؛
واريز 700 ميليون ريال کمک‌ مردمي به زلزله زدگان
تبريز- خبرنگار ابتکار - محمدباقر جاويده فرمانده ناحيه امامت تبريز در گفت وگو با خبرنگارما در خصوص کمک‌هاي مردمي اين ناحيه به مناطق زلزله زده اهر، هريس، ورزقان و منطقه اسپيران گغت:اين ناحيه تاکنون تعداد 2 دستگاه لودر به همراه کمر شکن جهت حمل آن ها،تعداد 5 دستگاه تريلر براي حمل وسايل جمع آوري شده کمک‌هاي مردمي،تعداد 15 دستگاه نيسان وانت براي حمل وسايل جمع آوري شده کمک‌هاي مردمي ارسال نموده است.
وي جمع آوري کليه مايحتاج حادثه ديدگان از جمله پتو، چادر- وسايل پخت و پز- روغن- نان- آب – برنج - پوشاک و لوازم بهداشتي و مصالح ساختماني به اندازه صد دستگاه نيسان وانت و ارسال به مناطق زلزله زده،اعزام يک گروه بسيجي و 10 نفر از پايوران جهت امداد رساني به حادثه ديدگان اهر – هريس – ورزقان،حضور تعداد 24 دسته از بسيجيان حوزه سردرود در مناطق حادثه ديده اسپيران،جمع آوري و واريز 700 ميليون ريال جهت دريافت کمک‌هاي مردمي به زلزله زدگان را از ديگر اقدامات سپاه ناحيه امامت تبريز برشمرد. فرمانده سپاه ناحيه امامت از سردارپورجمشيديان فرمانده سپاه عاشورا به دليل هدايت و راهنمايي اين ناحيه در امر امداد رساني و کمک به زلزله زدگان و ساير دست اندرکاران از جمله شهرداران مناطق 3-4-6 و 7 تبريز – سردرود- ممقان- خسروشهر و باسمنج به دليل ارسال کمک‌هاي امدادي براي زلزله زدگان و تعامل و همکاري با اين ناحيه قدرداني کرد.

در دولت نهم و دهم، ميزان راههاي روستايي استان کرمانشاه بيش از دوبرابر افزايش يافت
كرمانشاه - خبرنگار ابتکار – استاندار كرمانشاه به مناسبت هفته دولت گفت:ميزان راه‌هاي اصلي وچهارخطه استان از75 كيلومتر درسال84 به160كيلومتروميزان راه‌هاي روستايي ازيك هزار و200كيلومتربه دوهزارو600كيلومترافزايش يافت.
هاشمي تاکيد کرد: استان كرمانشاه در بخش حمل ونقل جاده اي يكي از سرآمدترين استان‌هاي كشوراست، بنابراين توسعه راههاي مواصلاتي كرمانشاه مهم ترين عامل براي به حركت درآوردن چرخ توسعه استان است. سيددادوش هاشمي با تاكيد براينكه توسعه راه‌هاي استان موجب تسريع درحمل ونقل، تسهيل در امر صادرات و خدمات گوناگون به مردم مي‌شود، افزود: بي شك توسعه هر منطقه در عرصه‌هاي مختلف همگام با توسعه زيرساخت‌ها شكل مي‌گيرد، به اين ترتيب بايد گفت اگر جاده و راه‌هاي دسترسي ساخته نشود، توسعه آموزش و بهداشت نيز با چالش مواجه خواهد شد. استاندار كرمانشاه با بيان اينكه رفع نقاط پرحادثه نيز در اولويت برنامه‌هاي استان است، گفت: اصلاح 20 نقطه پرحادثه استان از جمله اقدام‌هايي است كه در راستاي كاهش سوانح جاده اي و ارتقاي سطح ايمني جاده‌ها صورت گرفته است.

استاندار قم خواستار شد؛
عزم شهرداري براي تحقق كامل
پروژه بلوار پيامبر اعظم(ص)
قم- خبرنگار ابتكار- رسول خادم: استاندار قم از تصويب طراحي شهري محور زيارتي و فرهنگي بلوار پيامبر اعظم قم در جلسه مشترك شوراي سازمان توسعه و عمران و كميسيون ماده 5 استان، خبر داد.
كرم رضا پيريايي در اين جلسه با قدرداني از زحمات و تلاش‌هاي دست اندركاران طراحي شهري محور مهم زيارتي و مذهبي بلوار پيامبر اعظم، اظهار كرد: تدوين اين طرح ماحصل انجام سه سال كار مطالعاتي دقيق و برگزاري بيش از 90 جلسه كارشناسي در مجموعه‌هاي استانداري و شهرداري است.وي با اشاره به پيشينه پروژه بلوار پيامبر اعظم، تصريح كرد: اين محور شهري با رويكرد فرهنگي، زيارتي و گردشگري، به طول 7 كيلومتر، مرقد مطهر حضرت معصومه(س) و مسجد مقدس جمكران را به هم پيوند داده و علاوه بر تسهيل عبور و مرور در اين بخش شهر، فضاي شهري جذاب و معنوي دلنشيني را براي زائران و مجاوران اين دو مكان مقدس فراهم خواهد كرد.استاندار قم با بيان اين كه در انجام كارهاي بزرگ براي قم، بايد از فرصتها بهره برد، به تلاش و جديت مجموعه دستگاه‌هاي اجرايي در اين زمينه اشاره و خاطرنشان كرد: با توجه به اهميت اين پروژه و سطح توقعات بالا از اجرايي شدن طرح، انتظار مي‌رود شهرداري، با يك عزم و همت بلند و بكارگيري همه توان و ظرفيت ها، بستر تحقق كامل اين طرح فراملي را فراهم نمايد.

بهره برداري از قطعه باند محور گهکم- فورگ
در هفته دولت
بندرعباس- خبرنگار ابتكار- قطعه اول باند محور گهکم- فورگ به طول 5/7 کيلومتر و پل بزرگ هاشم آباد با 180 متر طول با حضور استاندار هرمزگان، مسئولان استانداري و مدير عامل راه و شهرسازي افتتاح شد.
استاندار هرمزگان افزود: راه يکي از پروژه‌هاي اولويت داراست. اين پروژه ارتباط بين هرمزگان و فارس را فراهم مي‌کند. وي ادامه داد: اين پروژه با ترافيک محور حاجي آباد را کم مي‌کند.مدير کل راه و شهرسازي هرمزگان گفت: 28 پروژه در سراسر استان وجود دارد که از آغاز هفته دولت اين پروژه افتتاح شد.ابراهيم عزيزي تشريح کرد: اميدواريم اين پروژه به اهداف مورد نظر خود دسترسي داشته باشد.

 

ارسال نظر

 وجود 50 قلاده يوزپلنگ در يزد 

يزد- معاون محيط طبيعي مديرکل محيط زيست استان يزد گفت: وضعيت زيستي يوزپلنگ در استان يزد بحراني است و چنانچه چاره اي انديشيده نشود آينده آن بسيار غم انگيز خواهد بود.
به گزارش مهر، حسن اکبري پيش از ظهر جمعه در همايش حمايت از يوزپلنگ ايراني که توسط انجمن دوستداران محيط زيست برگزار شد، با اعلام هشدار نسبت به در معرض خطر قرار گرفتن ادامه زيست يوزپلنگ در زيستگاه‌هاي استان يزد اظهار داشت: فرآيندي که در اين چند سال رخ داده، وضعيت زيست يوزپلنگ را در بحران قرار داده و چنانچه از تخريب محيط طبيعي و شکار غيرمجاز توسط مردم جلوگيري نشود، آينده اين گونه نادر جانوري بسيار غم انگيز خواهد بود.وي با بيان اينکه در حال حاضر 35 تا 50 قلاده يوزپلنگ در استان يزد وجود دارد، بيان داشت: سه زيستگاه از زيستگاه‌هاي يوزپلنگ ايراني در شهرستان اردکان قرار دارد که 60 درصد جمعيت اين گونه جانوري را شامل مي‌شود.اکبري يادآور شد: تخريب زيستگاه‌ها به واسطه حفر معادن و جاده سازي همچنين کمبود طعمه از جمله خطراتي است که حيات اين گونه نادر را در استان و کشور به خطر انداخته است.وي عنوان کرد: آموزش و فرهنگ سازي موثرترين راه پيشگيري از شکار غيرمجاز حيوانات توسط مردم است و به همين دليل محيط زيست از طريق آموزش عمومي به مردم به ويژه روستاييان، بخشي از مشکلات کمبود طعمه که دليل اصلي آن شکار غيرمجاز است را رفع کرده است اما هنوز جاي کار بسياري وجود دارداکبري اظهار داشت: برگزاري اين همايش‌ها نسبت به درج برخي مقالات و مطالب در نشريات تخصصي و حتي جرايد عمومي تاثيرگذاري بيشتري دارد.وي يادآور شد: در خلال اين همايش مسائل تنوع زيستي، ضرورت‌هاي حفظ محيط زيست به مردم منتقل مي‌شود و اميدواريم عموم مردم به اين نتيجه برسند که محيط طبيعي تنها متعلق به ما نيست بلکه به نسل آينده نيز تعلق دارد.

ارسال نظر

 کهگيلويه و بويراحمد تنها دو سد دارد 

ياسوج- مدير عامل آب منطقه اي کهگيلويه و بويراحمد گفت:بيشترين مصرف آب در بخش کشاورزي است که حدود 90تا 92درصدرا به خود اختصاص داده که در حالي تنها 8درصد باقيمانده در بخش شرب و صنعت مورد استفاده قرار مي‌گيرد.
«علي لطفي» در گفت و گو با ايسنا افزود:استان داراي پتانسل مناسب منابع آب سطحي و زيرزميني است بطوريکه بيش از 9درصد منابع آب کشور در اختيار دارد که معادل 9.2ميليون متر مکعب که از اين ميزان در شرايط فعلي حدود 1.9متر مکعب آن معادل 20درصد در بخش‌هاي مختلف از جمله کشاورزي، صنعت، شرب و آبزي پروري مورد استفاده قرار مي‌گيرد.وي اظهار کرد:در سالهاي گذشته تنها دو سد در استان،سد مخزني کوٍثر با حجم تضميني 480ميليون متر مکعب به منظور تامين آب 6000هکتار اراضي کشاورزي گچساران،تامين آب کشاورزي بخش‌هاي از استان خوزستان، نيز تامين آب شرب و صنعت شهرهاي گچساران، ليکک، دهدشت، سوق و نيز تامين آب شرب شهرهاي جنوبي حاشيه خليج فارس مورد استفاده قرار مي‌گيرد.لطفي خاطرنشان کرد:دومين سدي که در سنوات گذشته اجرايي شده “سد شاه قاسم”است که هم اکنون در دست بهره وري است که با حجم آب تضميني 9.2 ميليون متر مکعب جهت تامين آب 2000هکتار اراضي پاياب احداث شده است.مدير عامل شرکت آب منطقه اي کهگيلويه وبويراحمد ابراز کرد:هم اکنون عمليات احرايي سد مخزني”تنگ سرخ” با حجم آب تضميني 138ميليون متر مکعب جهت تامين نيازهاي بلند مدت شرب، صنعت و کشاورزي شهرستان بويراحمد و سد مخزني”سرپري”در شهرستان کهگيلويه با حجم آب تضميني 3.5ميليون متر مکعب جهت تامين آب حدود 350هکتار اراضي محدوده دهدشت در حال احداث است.

ارسال نظر

 استاندار فارس: مديريت منسجم كارخانه سيمان لامرد عامل مهمي در پويايي آن است 

شيراز- خبرنگار ابتکار - كارخانه 3800 تني سيمان لامرد بعنوان بزرگترين مجموعه سيمان جنوب كشور در آييني با حضور استاندار فارس به بهره برداري رسيد.
حسين صادق عابدين استاندار فارس در اين آيين با اشاره به اين مطلب که مديريت منسجم كارخانه سيمان لامرد عامل مهمي در پويايي آن است گفت: صنعت سيمان در ابتداي دولت نهم نيز بعنوان يكي از معضلات محسوب مي‌شد و بصورت سهميه بندي ارايه مي‌گرديد و چنانچه دولت حمايت نميكرد قيمت سيمان به شدت افزايش مي‌يافت.او افزود: توليد سيمان طي فعاليت دولت نهم با 7/29 ميليون تن افزايش و با رشد ساليانه 5/8 ميليون تن به رقم 64 ميليون تن در سال رسيد و در دولت دهم و پايان سال 90 اين رشد به 72 ميليون تن رسيده است كه با اتمام سال 91 به 82 ميليون تن افزايش خواهد يافت.
استاندار فارس با يادآوري اين مطلب كه استان فارس با داشتن 8 كارخانه سيمان يكي از استان‌هاي شاخص در كشور در امر توليد سيمان محسوب مي‌شود گفت: اين 8 كارخانه در استان فارس سالانه بيش از 5 ميليون تن سيمان توليد مي‌كنند و به زودي با بهره برداري از طرح‌هاي سپهر قير و كارزين با ظرفيت 3500 تن در روز و همچنين سيمان لارستان با طرفيت 3300 تن در روز اين ميزان توليد در فارس افزايش چشمگيري خواهد يافت.صادق عابدين در بخش ديگري از سخنان خود با تاكيد بر اين مطلب كه اين مجموعه‌هاي ايجاد شده نبايد از مجموعه فناوري كشور عقب تر باشند تاكيد كرد: اين مجموعه‌ها بايد به گونه اي عمل كنند كه به روز باشند بخصوص در امر حمل و نقل كه با ايجاد تعاوني‌هايي لازم مي‌توانند اين بخش را كامل كرده و تقويت نمايند.
استاندار فارس در خاتمه خاطرنشان كرد: استان فارس در بحث سيمان مي‌تواند بازار با ثباتي را هم در كشور و هم در كشورهاي حاشيه خليج فارس داشته باشد و اين پروژه‌ها مي‌توانند كانوني براي جذب سرمايه گذاران محسوب شوند.
همچنين در اين آيين ابراهيم غلامزاده مديرعامل كارخانه سيمان لامرد نيز با اشاره به اين مطلب كه توليدات كارخانه سيمان لامرد داراي بالاترين استاندارد‌ها و كيفيت محصول مي‌باشد گفت: محصولات اين كارخانه از طريق جديدترين ماشين آلات و تكنولوژي كه در اين مجموعه نصب شده است توليد ميشود. او در خاتمه با يادآوري اين مطلب كه در حال حاضر بخش عمده مواد اوليه معدني اين كارخانه از طريق دو معدن سنگ آهك مارني و آلوويوم كه در مجاورت كارخانه قرار دارد تهيه مي‌شود گفت: پروانه بهره برداري اين معادن در سال 1390 با ظرفيت استخراجي 2 ميليون تن در سال صادر شده است.

ارسال نظر

 بهره برداري از 159 پروژه راه و بيش از 30 هزار پروژه مسكن در استان اصفهان 

اصفهان – خبرنگار ابتکار - سوسن سلطاني: امسال همزمان با سالروز شهادت شهيدان رجائي و باهنر و گراميداشت هفتة دولت، اداره كل راه و شهرسازي استان اصفهان 159پروژه راهداري و راهسازي را با اعتباري معادل 600ميليارد ريال در حوزه‌هاي مختلف راهسازي و راهداري، به بهره برداري مي‌رساند.
به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، اين اداره كل در بخش مسكن نيز 30 هزار و 584پروژه را در حوزه‌هاي مختلف مسكن مهر با گردش سرمايه گذاري 10هزار ميليارد ريال، 8 طرح توسعه و عمران شهري و تعداد 4 پروژه عمراني با اعتباري بالغ بر 35 ميليارد ريال به بهره برداري مي‌رساند. پروژه‌هاي قابل افتتاح امسال در بخش راه شامل احداث بزرگراه،راههاي اصلي، فرعي به طول 68كيلومتر، بهسازي و روكش آسفالت راههاي اصلي، فرعي و روستايي به طول 269كيلومتر،تعمير و تعريض 174دستگاه پل،اجراي خط كشي 2490كيلومتر از راههاي استان، اصلاح شيب شيرواني در جهت بخشنده نمودن راهها 581كيلومتر،درزگيري راههاي آسفالته با قير پليميري400000 متر مكعب، تهيه و نصب گاردريل 12500 شاخه مي‌باشد. پروژه‌هاي قابل افتتاح در بخش مسكن شامل 30 هزار واحد مسكن مهر، اجراي 8 طرح توسعه عمران شهري در شهرستانهاي استان و تعداد 4 پروژه مهم عمراني شامل بيمارستانهاي دولت آباد و دهاقان و ادارات آموزش و پرورش گلپايگان و نجف آباد مي‌باشد.

ارسال نظر

 استاندار جديد: رفيق سياسي در اين استان ندارم
 مدير غير بومي به کهگيلويه و بويراحمد نمي آورم 

ياسوج - استاندار جديد کهگيلويه و بويراحمد با بيان اينکه به خواست دولت از اردبيل به اين استان آمدم و کسي در آمدنم دخيل نبود، گفت: هيچ رفيق سياسي در استان کهگيلويه و بويراحمد ندارم.
سيد حسين صابري ‌اهل کرمان است‌ و نه لرستان؛ اين را خودش مي‌گويد، از خصوصيات مردم زاگرس‌نشين به نيکي ياد مي‌کند و ‌صفا و صميميت مردمان آن ديار را در کشور بي‌مانند مي‌داند. صابري از خاطرات شيرينش ‌در لرستان گفت و اينکه در مدت 39 ماه مسئوليتش‌ در آن ديار لرنشين، هيچ‌گاه احساس غريبي و تنهايي نکرده است.استاندار جديد کهگيلويه و بويراحمد و پيشين اردبيل‌ معتقد است مردم روحيه حساسي دارند و کار کردن براي آن‌ها ‌توفيق مي‌خواهد.صابري صداقت ‌مديران را بهترين سرمايه براي هر مدير دانست و گفت: در نظام اسلامي که مسئوليت‌ها يک امانت بوده بايد در خدمت بي‌ريا به مردم بر اساس وظيفه اسلامي تلاش کرد و هرگونه کم‌کاري به مثابه خيانت است.اين مسئول ارشد استاني در ادامه به ظرفيت‌هاي کهگيلويه و بويراحمد براي توسعه و پيشرفت اشاره کرد و گفت: شباهت‌هاي زيادي ميان استان‌هاي زاگرس‌نشين وجود دارد چرا که اين استان‌ها چه به واسطه وجود نيروي انساني خلاق و چه منابع خدادادي وضعيت خوبي در کشور دارند.
گردشگري نخستين ظرفيت توسعه‌اي استان‌هاي حاشيه زاگرس
استاندار سابق اردبيل که به نظر مي‌رسد شناخت کاملي از محورهاي اصلي و چهارگانه توسعه در استان کهگيلويه و بويراحمد دارد، قبل از هر چيز از گردشگري سخن به ميان مي‌آورد و مي‌گويد: بايد از اين ظرفيت به خوبي استفاده کرد و زيرساخت‌هايي را که بايد آماده کنيم در عمل به آن‌ها بپردازيم.صابري اين ظرفيت بزرگ توسعه‌اي را در استان‌هاي حاشيه زاگرس موهبتي الهي لقب داد و گفت: تنها با همين ظرفيت مي‌توان يک استان با جمعيتي چند برابر کهگيلويه و بويراحمد را نيز اداره کرد به شرط اين که در تدارک زيرساخت‌ها تنها به کار و کار انديشيد.وي ادامه داد: بايد به گونه‌اي از اين ظرفيت استفاده کرد که مسافر و مهمان و گردشگر با اولين حضور خود در کهگيلويه و بويراحمد احساس آرامش کرده و با خاطره‌اي خوش و دستي پر از استان خارج شود. استاندار سابق اردبيل که مسئوليت اول اجرايي در کهگيلويه و بويراحمد را به دست گرفته در همين زمينه و در مبحث گردشگري کارها را بدون وجود سرمايه‌گذار عقيم دانست و بيان کرد: در وهله نخست بايد براي حضور سرمايه‌گذار استان را به درستي و با چشم‌اندازي روشن معرفي کرد که اين وظيفه سنگين بر عهده همه دستگاه‌هاي اطلاع‌رساني از جمله مطبوعات و رسانه‌ها به خصوص رسانه ملي است.
مبناي حرکت در کهگيلويه و بويراحمد برنامه پنج ساله و سند چشم‌انداز است
استاندار کهگيلويه و بويراحمد توجه به برنامه پنج ساله توسعه را يکي از راهکارهاي مؤثر براي خروج هر نقطه‌اي از بن‌بست دانست و گفت: اکنون برنامه پنج ساله توسعه کشور در حال اجرا بوده و سند چشم‌انداز بيست ساله را نيز داريم که بايد بر اساس اولويت‌ها در کشور و استان‌ها حرکت کنيم که کهگيلويه و بويراحمد نيز از اين قاعده مستثني نيست. صابري با بيان اينکه بايد بر اساس يک برنامه تعاملي و در چارچوب اولويت‌هاي زيرساختي حرکت کنيم، ابراز داشت: در شرايط فعلي در سطح کشور فرصت بسيار خوبي براي بهره‌برداري از آب‌هاي روان وجود دارد و در اين استان با توجه به وضعيت خوبي که هست نبايد اين فرصت‌ها را هدر دهيم.
کارگروه فعال و اثرگذار کشاورزي نياز داريم
وي به وجود کارگروه فعال کشاورزي در استان اردبيل اشاره کرد و گفت: ما در اين استان بر روي بخش کشاورزي توجه ويژه‌اي کرديم و با همت همه مسئولان ذي‌ربط يک کارگروه بسيار قوي کشاورزي تشکيل داديم که کهگيلويه و بويراحمد نيز با همه داشته‌هاي خود بايد چنين کارگروه فعالي داشته باشد.اين مسئول ارشد اجرايي متذکر شد: بايد قدر آب اين نعمت بزرگ الهي را بدانيم و با حدود 10 درصد ذخاير آب کشور در اين استان و فراهم بودن زمين‌هاي مستعد کشاورزي جايگاه اين بخش را بيش از همه دوران‌ها ارتقا بخشيم.
شايسته‌سالاري شرط توسعه استان است
وي در پاسخ به اين سؤال که در حين خدمت خود در کهگيلويه و بويراحمد چه انتظاري از مسئولان و مديران داريد، تصريح کرد: معتقدم ارزشمندترين داشته و نعمت يک استان نيروي انساني خلاق و اثرگذار است. اين مسئول ادامه داد: بايد اين نيروي انساني را به خوبي آموزش داد و کلاس‌هاي ضمن خدمت و آموزشي متعدد و مفيد براي آن‌ها در نظر گرفت و مراکز آموزش عالي را در اين زمينه تقويت کرد چرا که شرط توسعه و تعالي وجود نيروي آموزش ديده و ماهر است. صابري شايسته‌سالاري را از اهم برنامه‌هاي خود در طول دوران مديريت و خدمت در استان‌هاي مختلف دانست و گفت: اگر شايسته‌سالاري نباشد نيروهاي توانمند سرخورده مي‌شوند به همين خاطر در هر مجموعه‌اي اگر به دنبال موفقيت هستيم ناگزيريم که اين اصل را سرلوحه امور خود قرار دهيم.
نيروي داخلي را به مأمور به خدمت‌ها
ترجيح مي‌دهم
نماينده ارشد دولت در استان کهگيلويه و بويراحمد هويت‌بخشي به پرسنل را از مهم‌ترين چارچوب‌هاي مديريتي خود دانست و افزود: قائل به بحث ارتقاي نيروي انساني در درون مجموعه هستم و بايد در انتصاب‌هاي خود از نيروهاي داخلي استفاده شود چرا که من به نيروهاي مأمور به خدمت اعتقاد آن چناني ندارم.صابري در ادامه با بيان اينکه بايد به نيروهاي درون مجموعه استانداري انگيزه داد و هويت‌بخشي را به عنوان يک اصل در نظر گرفت، افزود: به عقيده من يک بخشدار خوب بايد معاون فرماندار و يک معاون فرماندار خوب براي تزريق انگيزه به فرماندار و يک فرماندار خوب نيز معاون استاندار شود.استاندار کهگيلويه و بويراحمد به اجراي اين اصل در استان‌هايي که در آن‌ها خدمت کرده اشاره کرد و گفت: نيرو بايد هويت پيدا کند تا در راستاي بهسازي خود گام بردارد و استان در آينده از حيث وجود مديران کارآمد و باانگيزه کمبودي احساس نکند.
هيچ فرد سياسي در آمدنم به کهگيلويه و بويراحمد دخيل نبود
صابري در ادامه و در پاسخ به اين سؤال که هنوز نيامده شما را دوست و يار برخي افراد سياسي در اين استان معرفي مي‌کنند و برخي معتقدند افراد در آمدن شما به کهگيلويه و بويراحمد دخيل بوده‌اند، يادآور شد: اين گونه نيست و چنين تحليلي نادرست است.وي از سابقه مديريتي خود و شناختي که از کهگيلويه و بويراحمد دارد سخن به ميان آورد و گفت: چندين سال در بنياد مسکن کشور مسئوليت‌هايي داشته‌ام و برخي افراد را به واسطه اين حضور از سال 59 تا 73 در همه جاي کشور مي‌شناسم. صابري افزود: چندين سال نيز به واسطه مسئوليت‌هايي که در شهرداري‌ها داشته‌ام با شهرداران مراکز استان‌ها و شهرهاي بزرگ آشنايي داشته‌ام و هفت الي هشت سالي را در ستاد بازسازي مناطق جنگي توفيق خدمت داشته‌ام و به همين خاطر سلام و عليکي با برخي دوستان در اين استان و ساير دوستان در جاهاي مختلف کشور دارم. اين مسئول ارشد اجرايي عنوان کرد: همه اين دوستي‌ها در نقاط مختلف کشور به آن معنا نيست که داراي دوست سياسي بوده‌ام و به واسطه حمايت آن‌ها متصدي اين مسئوليت شده‌ام.
علاقه‌اي به حاشيه ندارم
وي از روحيه کاري خود سخن به ميان آورد و گفت: کار براي من از همه چيز عزيزتر است و دنبال هيچ‌گونه حاشيه‌سازي و حاشيه‌پردازي نيستم. صابري گفت: در شرايط فعلي که يک سال به عمر اين دولت مانده بايد تنها به فکر تکميل کارهاي نيمه تمام بود و تلاش بي‌ادعا بهترين راه براي موفقيت در اين راه است. نماينده ارشد دولت در استان اردبيل و تا چند روز ديگر در کهگيلويه و بويراحمد، با تأکيد بر اينکه بايد حرف‌هاي حاشيه‌اي را کنار گذاشت، تصريح کرد: مخلص همه کساني که بدون حاشيه در فکر خدمت به مردمند هستيم و با کساني که در اين راستا احساس وظيفه نمي‌کنند دعوايي نداريم.
مدير غير بومي به کهگيلويه و بويراحمد نمي‌آورم
صابري در پاسخ به سؤالي در زمينه استفاده از نيروهاي بومي و غير بومي گفت: دوستان رسانه‌اي شما در اردبيل مي‌دانند که هيچ کسي را با خود به اين استان نياوردم و يک فارسي زبان در اردبيل به عنوان مدير نصب نکردم. وي در ادامه با تأکيد دوباره بر هويت‌بخشي نيروهاي موجود تصريح کرد: من به کار تيمي اعتقاد دارم و به تيم‌داري و تيم‌بازي هيچ علاقه‌اي ندارم.

ارسال نظر

زير يك
سياست داخلي
جامعه و شهروند
اقتصاد و خودرو
بازار پولي مالي
ايران زمين
حوادث
نفت و انرژي
گزارش ويژه
جهان ورزش
ايران و جهان
فرهنگ و هنر
صفحه اصلی - شناسنامه ابتکار - آرشیو ابتکار - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته