جستجو
  نسخه شماره 2482 - 1391/09/21 - سه شنبه 21 آذرماه ‌1391 - 26 محرم 1434- 11 دسامبر 2012   صفحه اصلي


حساب سپرده سرمايه گذاري تامين آتيه طلايي بانك مسكن ايجاد شد

خودپردازها از کار نيفتادند؛
پشت پرده توقف واريز آني وجه خريد


اخبار


دلار2930 و سکه يک ميليون و 190هزار تومان شد

تصميم دولت براي صرفه جويي در هزينه ها؛
کاهش 02درصدي بودجه دستگاه هاي اجرايي


 حساب سپرده سرمايه گذاري تامين آتيه طلايي بانك مسكن ايجاد شد 

بانك مسكن به منظور ارائه‌ خدمات نوين بانكي به اقشار مختلف و جلب رضايتمندي مشتريان، طرح‌هاي متنوع سپرده سرمايه گذاري بلند مدت را به صورت دوره‌اي معرفي مي‌نمايد.
به گزارش اداره كل روابط عمومي بانك مسكن، اردشير بيژني –مدير امور طرح و برنامه اين بانك- با اشاره بر دلايل ايجاد حساب سپرده سرمايه گذاري بلندمدت تصريح كرد: با افتتاح اين حساب‌ها سپرده گذاران قادر خواهند بود از طريق اندوخته و پس انداز تدريجي، در پايان دوره سرمايه‌گذاري از سود سپرده‌هاي بلند مدت بهره‌مند و از سرمايه قابل توجهي برخوردار گردند. بيژني در ادامه از ايجاد حساب جديد سپرده سرمايه گذاري تامين آتيه طلايي بانك مسكن خبر داد و گفت: اين حساب به منظور تامين آينده‌اي روشن براي اقشار گوناگون، بدون هرگونه محدوديت سني و حتي با پس‌اندازهاي كوچك افتتاح مي‌گردد. وي اضافه كرد:‌ نرخ سود اين سرمايه گذاري مطابق با نرخ سود سپرده‌هاي مدت دار در چهارچوب بسته سياستي- نظارتي بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران در هر دوره تعيين گرديده و مدت اين نوع سپرده گذاري از يك تا 20 سال مي‌باشد كه هر 5 سال يكبار مطابق ضوابط آن دوره تمديد مي‌شود. مدير امور طرح و برنامه بانك مسكن ادامه داد:‌ واريز وجوه در حساب سپرده سرمايه گذاري تامين آتيه طلايي به صورت يكجا و دوره‌اي امكان پذير است و سود سپرده‌هاي سرمايه گذاري به صورت ماهانه محاسبه و مجددا در همان حساب سرمايه گذاري خواهد شد. بيژني حداقل مبلغ براي افتتاح حساب سپرده سرمايه گذاري تامين آتيه طلايي را 2 ميليون ريال عنوان كرد و افزود: تعيين ميزان، تعداد دوره و سرمايه پايان دوره به جز مبلغ افتتاح، بر عهده سپرده گذار مي‌باشد. مدير امور طرح و برنامه بانك مسكن تشريح كرد: در صورت توقف جريان سپرده گذاري، سود حاصل شده متناسب با مدت، براي سپرده‌هاي اندوخته شده تا پايان دوره محاسبه شده و سرمايه پايان دوره نيز متناسب با مبالغ پرداخت شده خواهد بود، همچنين تاخير يا عدم پرداخت مبالغ دوره‌اي شامل هيچگونه جريمه‌اي نبوده و موجب عدم محاسبه سود سپرده‌هاي ماه‌هاي قبل نخواهد بود. وي در خصوص امكاناتي كه براي اين حساب پيش‌بيني شده است افزود: در آينده امكان پرداخت مبالغ از طريق سيستم متمركز فراهم خواهد شد و هموطنان مي‌توانند با مراجعه به تمامي شعب بانك مسكن و يا سايت اين بانك از ساير مزاياي حساب سرمايه گذاري تامين آتيه طلايي مطلع شوند.

ارسال نظر

 خودپردازها از کار نيفتادند؛
 پشت پرده توقف واريز آني وجه خريد 

مدير اداره نظام‌هاي پرداخت بانک مرکزي با اعلام دلايل توقف واريز آني وجه خريد توسط اين بانک، گفت: نخستين پيامد اجراي تفکيک شبکه pos از شتاب در جريان واريز يارانه‌هاي آذرماه خود را نشان داد، زيرا کمترين موارد اختلال و مغايرت را در اين مدت نسبت به موعد واريز يارانه‌ها در آبان ماه شاهد بوديم.
ناصر حکيمي در گفت وگو با مهر گفت: طي 18 ماهه منتهي به مهرماه 91 ارزش تراکنش‌هاي سامانه خريد با کارت بانکي از 10 هزار ميليارد تومان در هر ماه به 80 هزار ميليارد تومان افزايش پيدا کرده است و از آنجايي که پيش بيني مي‌کرديم اين مقدار تراکنش باز هم با سرعتي فراوان افزايش پيدا کند، اتخاذ تدابير فني و قانوني براي مديريت خدمات دهي در حوزه نظام پرداخت گريز ناپذير بود.وي ادامه داد: يکي از اقدامات زيرساختي بانک مرکزي در اين رابطه ايجاد شبکه اي مستقل براي تراکنش با پايانه‌هاي فروش بود. به اين ترتيب ما با ايجاد شبکه مستقل، تراکنش‌هاي خودپردازي و اينترنتي را از شبکه پايانه‌هاي فروش جدا کرديم تا سرعت و دقت تراکنش در هر سه مورد افزايش يابد.حکيمي افزود: پيش از راه اندازي اين شبکه جديد که شاپرک ناميده شده، تمام ترافيک تراکنش‌هاي خودپردازها، اينترنت بانک‌ها و پايانه‌هاي فروش روي يک شبکه بار بود؛ به همين علت نيز در برخي موارد خصوصا ايام اوج مراجعه مانند زمان واريز يارانه‌ها با اختلال مواجه مي‌شديم.وي افزود: در هر تراکنش خريد با کارت بانکي دو عمليات اتفاق مي‌افتد؛ برداشت از حساب خريدار و واريز به حساب فروشنده. حال اگر قرار باشد هر دو عمليات به صورت آني انجام شود و به ازاي هر خريد يک بار فرمان برداشت به بانک صادر شود و يک بار نيز فرمان واريز به همان بانک يا بانک ديگر داده شود، ترافيک شبکه بسيار بالا مي‌رود. به همين دليل بانکها عمليات برداشت را به صورت آني انجام مي‌دهند تا هم فروشنده مطمئن شود که پول از حساب خريدار کسر شده و هم خريدار نتواند بيش از موجودي واقعي خود، خريد انجام دهد. فرمان واريز اما با تاخير صادر مي‌شود تا چند مورد خريد با هم تجميع شده و در قالب يک بسته واريزي به حساب فروشنده اضافه شود.حکيمي گفت: به اين ترتيب ترافيک شبکه به اندازه قابل ملاحظه اي کاهش مي‌يابد. از سوي ديگر تنها در صورتي فرايند خريد کامل نمي‌شود که مشکل يا اختلالي در قسمت برداشت آني از حساب خريدار بوجود آمده باشد و در صورت وجود مشکل در بخش واريز، فرصت براي حل اختلال بدون اينکه فرايند خريد متوقف و معطل شود، وجود خواهد داشت.اين مقام مسئول در بانک مرکزي ادامه داد: يکي ديگر از فوائد توقف واريز آني اين است که اگر به هر علتي مانند گم شدن يا به سرقت رفتن کارت بانکي فرد، امکان خريد از طريق کارت براي کسي غير از صاحب کارت فراهم شود، آني نبودن واريز به حساب فروشنده اين فرصت را به صاحب اصلي کارت مي‌دهد تا به طرق مختلف مراتب را به بانک صادرکننده کارت اطلاع دهد تا از سوءاستفاده‌هاي احتمالي يابنده يا سارق کارت جلوگيري شود.وي ادامه داد: نخستين پيامد اجراي اين قانون و تفکيک شبکه pos از شتاب در جريان واريز يارانه‌هاي آذر ماه خود را نشان داد چرا که طبق آمارها و بررسي‌هاي انجام گرفته کمترين موارد اختلال و مغايرت را طي اين مدت نسبت به موعد واريز يارانه در آبان ماه شاهد بوديم چه در حوزه pos و چه در حوزه برداشت شتابي از خودپردازها.

ارسال نظر

 اخبار 

معرفي برندگان ششمين دوره قرعه کشي صندوق انتقادها و پيشنهادهاي شعب بانک پارسيان
ششمين دوره قرعه کشي صندوق انتقادها و پيشنهادهاي شعب بانک پارسيان که مربوط به سه ماهه تابستان سال 91 مي‌باشد، برگزار و خانم‌ها”ميرزايي”، مشتري شعبه هروي،”حسيني”، مشتري شعبه شهرري و آقاي” مهذب” مشتري شعبه رودهن، برندگان اين دوره هستند که به هر کدام از اين عزيزان توسط بانک پارسيان کارت هديه يک ميليون ريالي اهدا شد.
شايان ذکر است اين قرعه کشي هر سه ماه يک بار، پس از استخراج فرم‌هاي نظر سنجي از صندوق انتقادها و پيشنهادها و با استمرار روش مشتري مدارانه ي بانک پارسيان برگزار و به سه نفر از مشترياني که تلفن خود را بر روي برگه نظرسنجي درج کرده باشند به قيد قرعه، کارت هديه يک ميليون ريالي بانک پارسيان اهداء مي‌شود.اين اقدام علاوه بر قدرداني و سپاس از همفکري مشتريان و مراجعين محترم به شعب پارسيان و تعامل مستمر با ايشان، با انگيزه ارائه هرچه بهتر خدمات بانکي به جامعه و استمرار اصل مشتري مداري طراحي و اجرا مي‌شود.

چگونه مشتري ويژه بانک سامان شويم؟
شرايط جديد عضويت مشتريان، در گروه مشتريان برتر (سامانيان) بانک سامان اعلام شد.
به گزارش اداره روابط عمومي بانک سامان، علاوه بر تمام مشترياني که مجموع موجودي سپرده‌هاي آن‌ها نزد بانک اعم از ريالي و ارزي بين 2 تا 9 ميليارد ريال باشد، سهام‌داران عمده بانک سامان، پذيرندگان برتر شرکت پرداخت الکترونيک سامان، شخصيت‌هاي فرهنگي، اقتصادي و اجتماعي مختلف کشور و مشتريان داراي پتانسيل مالي بالا به تشخيص روساي شعب بانک مي‌توانند به صورت افتخاري جزو اين دسته از مشتريان قرار گرفته و از برخي خدمات اختصاص يافته به آنان بهره‌مند شوند. بر اساس اين گزارش، در حال حاضر مشتريان برتر بانک سامان (سامانيان) از مزاياي متعددي همچون سرعت در دريافت خدمات بانکي شعبه‌اي، اختصاص باجه مخصوص سامانيان و بانکدار ويژه‌ براي انجام و پيگيري امور آن‌ها در شعب، مرکز پاسخگويي تلفني اختصاصي، خدمات بيمه‌اي ويژه، خدمات الکترونيک ويژه و ساير مزايا برخوردار مي‌شوند‌. گفتني است، خدمات قابل ارايه به تدريج در حال توسعه بوده و در آينده اي نزديک طيف گسترده‌اي از خدمات را شامل خواهد شد.

در دومين کنگره جهاني کارگزاران مسلمان روابط عمومي؛
جايزه ويژه نهمين جشنواره روابط عمومي‌هاي برتر کشور به بانک سپه اهدا شد
اداره کل روابط عمومي بانک سپه جايزه ويژه نهمين جشنواره روابط عمومي‌هاي برتر کشور را در دومين کنگره جهاني کارگزاران مسلمان روابط عمومي کسب کرد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني بانک سپه، در دومين کنگره جهاني کارگزاران مسلمان روابط عمومي، با شعار روابط عمومي اسلامي، مسئوليت پذيري، کارآمدي و اخلاق مداري اداره کل روابط عمومي و بازاريابي بانک سپه جايزه ويژه نهمين کنفرانس بين‌المللي روابط عمومي ايران را از آن خود کرد.بنابراين گزارش در لوح و تنديس اهدا شده به روابط عمومي بانک سپه آمده است: جايزه ويژه نهمين جشنواره روابط عمومي‌هاي برتر کشور و نهمين جشنواره پيشگامان روابط عمومي ايران با افتخار تقديم مي‌شود به جناب آقاي محسن ملکي مدير کل روابط عمومي بانک سپه در تقدير از حصول دستاوردهاي آرماني در روابط عمومي.براساس اين گزارش دومين کنگره جهاني کارگزاران مسلمان روابط عمومي در تاريخ 18 و 19 آذرماه سال 91 در تالار وحدت تهران با موضوع روابط عمومي اسلامي برگزار شد، مسائل مختلف جهان اسلام از ديدگاه روابط عمومي و توقعات و انتظارات از کارگزاران مسلمان روابط عمومي در صحنه‌هاي مختلف منطقه اي و بين‌المللي مورد بحث و بررسي قرار گرفت.

ارسال نظر

 دلار2930 و سکه يک ميليون و 190هزار تومان شد 

ديروز قيمت دلار در بازار تهران 2930 تومان و سکه طرح جديد يک ميليون و 190 هزار تومان عرضه شد. همچنين در مرکز مبادلات ارزي قيمت دلار،يورو و لير کاهش داشته و روپيه، درهم و يوآن چين نيز با افزايش مواجه شدند.
ديروز قيمت ارز و سکه در بازار تهران با نوسان همراه بود. براساس اين گزارش تا ساعت 12 ديروز قيمت دلار تا 2970 تومان افزايش يافت، اما عصر ديروز اين نرخ به 2930 تومان رسيده که نسبت به روز گذشته 5 تومان افزايش قيمت نشان مي‌دهد و يورو هم با 70 تومان افزايش قيمت 3900 تومان شد.همچنين ديروز در بازار سکه و طلاي تهران سکه طرح جديد يک ميليون و 190 هزار تومان، طرح قديم يک ميليون و 205 هزار تومان، نيم سکه 590 هزار تومان، ربع سکه 307 هزار تومان، سکه گرمي 185 هزار تومان و هر گرم طلاي 18 عيار 120 هزار تومان قيمت‌گذاري شد.همچنين قيمت دلار در اتاق مبادله ارزي ديروز 24 هزار و 582 ريال و قيمت يورو31هزار و 716 ريال اعلام شد که نسبت به روز گذشته کاهش داشتند.دوشنبه همچنين نرخ لير ترکيه 13هزار و 743 ريال اعلام شد که کاهش داشته ولي روپيه 453ريال، درهم 6هزار و 693ريال و يوآن چين 3هزار و 946ريال اعلام شد که در مقايسه با روز گذشته افزايش داشتند.

ارسال نظر

 تصميم دولت براي صرفه جويي در هزينه ها؛
 کاهش 02درصدي بودجه دستگاه هاي اجرايي 

کسري از ويژگي‌هاي بودجه 91 است اما هنوز رقم دقيق آن از سوي دولت اعلام نشده و مسئولان با تاکيد بر اين ‌که اعداد مهم نيستند از کاهش 20 درصدي بودجه دستگاه‌هاي اجرايي خبر مي‌دهند.
گزارش عملکرد بودجه در 9 ماه سال جاري نيز نشان مي‌دهد که بودجه عمراني کمتر از بودجه جاري تحقق يافته است و تراز عملياتي نيز منفي شده است در حالي که دولت بايد بتواند ميزان منابع و مصارف خود را متناسب کند.بودجه امسال از نظر منابع يا همان درآمدها بالغ بر 5 ميليون و 665 هزار و 618ميليارد و 35 ميليون ريال و از حيث مصارف يا هزينه‌ها بالغ بر 5 ميليون و 665 هزار و 618 ميليارد و 35 ميليون ريال است. در قانون بودجه سال 1391کل کشور که با نفت 85 دلاري و دلار 1226 توماني بسته شده و بودجه عمراني دولت با عنوان تملک دارايي‌هاي سرمايه اي 38 هزار و 252 ميليارد تومان، منابع حاصل از فروش نفت و فرآورده‌هاي نفتي 61 هزار و 55 ميليارد تومان، درآمدهاي مالياتي دولت 45 هزار و 772 ميليارد تومان، درآمد دولت از اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها 66 هزار ميليارد تومان و حقوق کارمندان دولت تحت عنوان جبران خدمات کارکنان 31 هزار و 374 ميليارد تومان تعيين شده است.
همچنين جمع کل بودجه 302 دستگاه اجرايي کشور در سال 1391 مبلغ 164 هزار و 417 ميليارد و 760 ميليون و صد هزار تومان اعلام شده است 20 درصد آن رقمي معادل 32 هزار و 883 ميليارد و 541 ميليون و 220 هزار تومان خواهد شد.
اما در اين باره رحيم ممبيني، معاون بودجه معاونت برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رئيس‌جمهور در گفت‌وگو با ايسنا، درباره چگونگي کاهش 20 درصدي هزينه دستگاه‌هاي اجرايي در سال جاري اعلام کرد: تلاش اين است که در همه حوزه‌ها 20 درصد صرفه‌جويي در هزينه‌هاي جاري داشته باشيم و اين ميزان براي دستگاه‌هاي مختلف، متفاوت است به طور مثال اعتبارات صندوق‌هاي بازنشستگي و يا ساير تعهدات بايد به طور کامل پرداخت شود.
ممبيني با اشاره به اينکه در کلان تلاش ما اين است که 20 درصد صرفه جويي صورت بگيرد و تا کنون اين موضوع را مديريت کرده‌ايم، خاطرنشان کرد: تا کنون که تخصيص 9 ماهه را به خزانه اعلام کرده‌ايم اين 20 درصد صرفه‌جويي رعايت شده اما ميزان آن متفاوت است.
معاون بودجه معاونت برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي با اشاره به اينکه در برخي موارد کمتر از 50 درصد و در برخي موارد 100 درصد تخصيص داده‌ايم، گفت: با توجه به اولويت‌ها و حسب مورد و نوع مصارف که از جنس قطعي يا غير قطعي است تخصيص‌ها صادر مي‌شود.
اما روز گذشته رئيس خزانه‌داري کل کشور و معاون بودجه‌ي معاونت برنامه ريزي و نظارت راهبردي رئيس‌جمهوري براي ارائه گزارش عملکرد 9 ماهه بودجه سال جاري در مجلس شوراي اسلامي حاضر شدند.
بر اساس گزارش عملکرد 9 ماهه بودجه 91، اعلام شده که در حوزه‌ي درآمدها تحقق نسبي و رضايت‌بخشي اتفاق افتاده است و روند خوبي در بخش تامين منابع طي شده و در بخش هزينه‌ها هم هزينه‌هاي جاري با روند قابل قبولي اختصاص پيدا کرده است اما تحقق بودجه‌ي عمراني کمتر از بودجه‌ي جاري بوده است و رضايت‌بخش نيست.
در عين حال غلامرضا تاجگردون به ايسنا اعلام کرده که تراز عملياتي و هزينه‌اي بودجه شش ماه اول سال جاري بالاي 300 هزار ميليارد تومان منفي است و اين بدان معناست که دولت هزينه‌هاي جاري را از درآمدهاي نفت تامين کرده است.به گفته او به دليل کاهش درآمدهاي دولت در سال جاري،افزايش هزينه‌هاي جاري در کنار کاهش هزينه‌هاي عمراني،‌ تراز عملياتي دولت بيشتر از گذشته منفي شده است که در مقايسه با شش ماه اول سال 90 حکايت از وجود اختلاف فاحشي دارد.نايب رئيس کميسيون برنامه و بودجه با بيان اينکه تراز عملياتي بودجه از از 100 هزار ميليارد تومان در سال 84 به 300 هزار ميليارد تومان در سال جاري رسيده است، معتقد است: اين ارقام نشان مي‌دهد که مصارف جاري دولت از درآمد نفت تامين مي‌شود، عددي که روز به روز بزرگتر مي‌شود و امسال نيز به واسطه کاهش پرداختي‌هاي عمران و افزايش پرداختي‌هاي جاري اين تراز منفي بيشتر شده است.
بر اين اساس همچنان دولت رقم کسري بودجه خود را اعلام نکرده و بر عدم ارائه متمم به مجلس اصرار مي‌ورزد و اعلام مي‌کند که متمم وقتي معنا پيدا مي‌کند که بخواهيم مصارف و يا منابع جديدي تعريف کنيم.

ارسال نظر

زير يك
سياست داخلي
جامعه و شهروند
اقتصاد و خودرو
بازار پولي مالي
ايران زمين
حوادث
نفت و انرژي
گزارش ويژه
جهان ورزش
ايران و جهان
فرهنگ و هنر
صفحه اصلی - شناسنامه ابتکار - آرشیو ابتکار - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته