جستجو
  نسخه شماره 1341 - 1387/08/25 - 25 آبان 1387 - 16ذيقعده 1429 - 15 نوامبر 2008 - سال پنجم   صفحه اصلي


دور از پايتخت


پل شهيد کلانتري دو شهر اروميه و تبريز را به هم متصل کرد

در دور دوم سفرهاي استاني هيات دولت صورت گرفت;
200 مصوبه دولت براي توسعه مازندران


 دور از پايتخت 

رشد 117 درصدي روند خصوصي سازي در استان کرمان
کرمان -مجيد دوستعلي گفت: طي شش ماه امسال تاکنون روند خصوصي سازي در استان کرمان 117 درصد نسبت به سال گذشته رشد يافته است. مجيد دوستعلي در حاشيه برگزاري همايش معرفي توانمنديهاي سرمايه گذاري در استان کرمان در گفتگو با مهر اظهار داشت: خصوصي سازي و اجراي اصل 44 قانون اساسي يکي از اهداف مهم دولت محسوب مي شود که با جديت دنبال مي شود. وي افزود: از ابتداي سال جاري تاکنون سه هزار و 424 ميليارد تومان در زمينه خصوصي سازي هزينه شده است که نشان از عزم جدي دولت در اجراي طرح 44 قانون اساسي دارد.دبيرهيئت دولت با اشاره به برخي اختلاف سليقه ها بيان داشت: اختلاف سليقه طبيعي است و اگر در جامعه اختلاف سليقه وجود نداشته باشد نمي توان زندگي کرد.اين مسئول خاطرنشان کرد: تمام مسئولان کشور در هدف و اصول خود مشترک هستند و در راستاي پيشرفت و سربلندي کشور گام برمي دارند.دوستعلي با اشاره به پتانسيلهاي مختلف در استان کرمان از مسئولان اين استان درخواست کرد که بدون در نظر گرفتن مسائل سياسي فقط در جهت پيشرفت استان کرمان حرکت کنند.


توليد 6 ميليارد کيلووات برق در نيروگاه فارس
شيراز-نيروگاه سيکل ترکيبي فارس سالانه با توليد 6 ميليارد کيلو وات ساعت انرژي يکي از شرکت هاي بزرگ در توليد انرژي الکتريکي است. به گزارش واحد مرکزي خبر، مدير نيروگاه سيکل ترکيبي فارس گفت: همه ساله در آغاز فصل پاييز و زمستان مولدهاي توليد انرژي وارد تعمير مي شوند که اين تعميرات براي حفظ و آمادگي مولدها در فصل سرما و خصوصا در تابستان سال آينده است.ضيغمي با بيان اينکه نيروگاه فارس براساس شاخص هاي وزارت نيرو در تابستان امسال در بين نيروگاههاي سيکل ترکيبي مقام سوم را کسب کرد گفت: اين شاخص ها در پايداري مولدها و جبران درصد بالايي از خاموشي هاي برق در استان فارس بود. وي در مورد از مدار خارج شدن برخي از مولدها در تابستان امسال و خاموشي ها نيز گفت: برخي از مولدها در حال گذراندن تست هاي اوليه و راه اندازي در راستاي رشد نيروگاهها و افزايش انرژي از مدار خارج مي شوند و اين کار در نيروگاههاي استان دور از دسترس نيست.


گل دهي زعفران در ديلمان سياهکل براي نخستين بار
رشت -خبرنگار ابتکار-زعفران کشت شده در ديلمان سياهکل به گلدهي رسيد. امسال براي نخستين بار در 30 قطعه يکصد متري در روستاهاي ديلمان کشت زعفران صورت گرفت و با استقبال خوبي از سوي کشاورزان منطقه مواجه شد. به گفته کامران صنعتي برقي مدير جهاد کشاورزي شهرستان سياهکل جهت ارتقا» علمي کشاورزان علاقمند به کشت زعفران چند دوره آموزش کشت زعفران برگزار شد و نيز جهت کمک و اشاعه اين محصول به کشاورز از پياز زعفران و سيم خاردار جهت محصور کردن زمين بصورت رايگان داده شد. هم اکنون در بعضي از قطعات کشت شده تعدادي زعفران به گلدهي رسيده و کار برداشت آنها آغاز شده است.


اعطاي نماد قضايي به قضات دادگستري شهرستان کرج
کرج- خبرنگار ابتکار- مراسمي نمادين جهت اعطاي نماد قضايي به قضات دادگستري شهرستان کرج برگزار شد. به گزارش روابط عمومي دادگستري شهرستان کرج مير شفيعي رئيس دادگستري شهرستان کرج در اين مراسم، هدف از برگزاري اين جلسه را اعطاي نماد قضايي عنوان کرد و گفت: تقارن  اين مراسم با ولادت امام رضا(ع) را به فال نيک مي گيريم تا اين نمادها با دستان با کفايت نماينده ولي فقيه به همکاران اداري و قضايي اهدا گردد. وي خاطر نشان ساخت: اعطاي نماد قضايي به قضات ريشه در تعاليم ديني دارد که از ابتکارات حضرت آيت الله هاشمي شاهرودي، رئيس محترم قوه قضائيه مي باشد. رئيس دادگستري شهرستان کرج يادآور شد: اعطاي اين نماد از عوامل تکريم و سند افتخار قضات است. اگر قوه قضائيه نبود، هيچ آرامش و آبرو و اطميناني براي مردم ايجاد نمي شد. ايجاد عدالت و امنيت و آرامش بر عهده اين قشر پر تلاش و گمنام جامعه است. رئيس حوزه قضايي کرج تصريح کرد: به دليل موقعيت ممتاز قضاوت بايد شان و منزلت آنها حفظ شود که البته اين امر به عهده آحاد مردم و مسئولين محترم در نظام مقدس جمهوري اسلامي است. همچنين رئيس دادگستري شهرستان کرج در جمع قضات دادگستري و دادسراي شهرستان کرج دستور العمل نحوه استفاده از نماد اشتغال قضايي در کليه مراجع قضايي کشور را قرائت نمود. گفتني است، با اعطاي نماد قضايي به حدود بيست نفر از قضات دادگستري و دادسراي شهرستان کرج به شکل نمادين مراسم پايان يافت. اين مراسم با حضور حضرت حجت الاسلام و المسلمين کازروني، نماينده ولي فقيه و امام جمعه کرج به همراه محمدجواد کوليوند، فرماندار شهرستان کرج، سيد محمد مير شفيعي، رئيس دادگستري کرج، علي فرهادي، دادستان عمومي و انقلاب شهرستان کرج در جمع معنوي قضات دادگستري، دادسرا و دادگاه انقلاب شهرستان کرج برگزار شد.

شيراز به شبکه ريلي کشور متصل مي شود
شيراز-معاون گردشگري ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي فارس گفت: تا سال آينده شيراز به شبکه ريلي کشور متصل مي شود. به گزارش مهر ،عليرضا دژبد بعد از ظهرروز گذشته درحاشيه هم انديشي مديران دفاتر خدمات مسافرت هوايي و جهانگردي کشور اظهار داشت: از مشکلات اصلي صنعت گردشگري در کشور ما کمبود زيرساختهاي حمل و نقل است که مي توان به عنوان مثال به نبود راه آهن در تمام نقاط کشور اشاره کرد و شيراز نيز از اين امر مستثنا نيست. وي افزود: با تلاشها و پيگيري مسئولان استان فارس در سال آينده شاهد اتصال شيراز به شبکه ريلي کشور خواهيم بود.وي در رابطه با فعاليتهاي انجام شده براي توسعه صنعت گردشگري در فارس عنوان کرد: بازارهاي هدف گردشگري اين استان شناسايي شده و پکيج هايي براي تورها تعريف وبراساس آمار 10سال گذشته تورها، اين پکيج ها براي کشورهاي بازار هدف ارائه شده است.دژبد از راه اندازي کميته تورهاي استان فارس خبر داد و افزود: در ادامه اين فعاليتها برنامه ريزي هايي براي کشورهاي هدف گردشگري انجام شده و در زمينه گردشگري زيارتي نيز اقداماتي در دست انجام است.وي خاطرنشان کرد: تمام هتلهاي استان فارس با شرکت توسعه گردشگري در رابطه با سفر کارت قرارداد بسته و ما نيز با استقبال خوب مراجعه کنندگان روبرو هستيم.دژبد با بيان اينکه بايد موضوع سفر کارت نهادينه شود اظهار داشت: تمام ادارات و نهادها بايد وارد چرخه اين سيستم شوند.


 کشت ساليانه 12هزارتن گندم درشهرستان ميانه
تبريز-خبرنگار ابتکار-مديرجهادکشاورزي شهرستان ميانه بااشاره به آغازکشت گندم درشهرستان ميانه درسال زراعي 88-87ازکشت ساليانه 12هزارتن گندم خبردادوگفت:پيش بيني مي شود76هکتارگندم اعم ازآبي،نيمه آبي وديم درشهرستان کشت گردد. مهندس فيروزباقرزاده بااشاره به تهيه وتوزيع بذوراصلاح شده درحدمقررات موجود افزود:عاملين توزيع کودهاي شيميايي سهميه کودي پاييزسال جاري راخريداري وبه کشاورزان توزيع مي کنند. همچنين نظارت وتنظيم بذرکاري شهرستان توسط کارشناسان جهادکشاورزي انجام گرديده تاکشت گندم بدون هيچ عيبي انجام گيرد.وي درادامه گفت: در مراکز بخشها و دهستانهاهمايشهايي با حضورزراعين و صاحبان تراکتورهاوبذرکارهابرگزارگرديده ومسائل فني کشت وداشت به کليه کشاورزان ابلاغ شده است.وي بااشاره به وجود200دستگاه بذرکاردرشهرستان ميانه ازکشت مکانيزه 80درصدمزارع خبردادواظهارداشت:درسال زراعي جاري 16نفرکارشناس ناظرطرح گندم درشهرستان فعال بوده وبامديريت جهاد کشاورزي  جهت اجراي طرح افزايش توليد گندم  همکاري مي نمايد.


لرستان صاحب پالايشگاه مي شود
خرم آباد - استاندار لرستان از احداث پالايشگاه نفت در اين استان خبر داد. به گزارش مهر، سيد حسين صابري در جمع خبرنگاران لرستان اظهار داشت: هم اکنون از چهار حلقه چاه نفت لرستان روزانه 10هزار و 700 بشکه نفت خام استخراج و از طريق خط انتقال افرينه به پالايشگاه کرمانشاه منتقل مي شود. وي تصريح کرد: همچنين تعداد پنج حلقه چاه نفت آماده بهره برداري در لرستان به خصوص شهرستانهاي کوهدشت و پلدختر وجود دارد که ظرفيت توليد روزانه 15 هزار بشکه نفت خام را دارند. استاندار لرستان خاطرنشان کرد: با توجه به اين استعداد و توانمندي در بخش توليد نفت هيئت دولت در دومين سفر استاني خود با ساخت يک پالايشگاه در شهرستان پلدختر موافقت کرد که سرمايه گذار بخش خصوصي اجراي اين طرح مشخص شده و در حال حاضر در انتظار صدور مجوز وزارت نفت براي احداث اين پالايشگاه هستيم. صابري يادآور شد: همچنين در بلوک نفتي لرستان بيش از دو ميليون و 700 هزار فوت مکعب گاز ترش توليد مي شود.

ارسال نظر

 پل شهيد کلانتري دو شهر اروميه و تبريز را به هم متصل کرد  

اروميه -با پايان يافتن مراحل نهايي احداث پل شهيد کلانتري بر روي درياچه اروميه، دو شهر اروميه و تبريز به هم متصل شدند. احداث اين پل در توسعه گردشگري و مبادلات فرهنگي و تجاري ميان دو استان آذربايجان شرقي و غربي نقش بسزايي دارد. مشاور وزير راه و ترابري در اين خصوص به ايرنا گفت: اين پل پروژه اي منحصر بفرد در کشور است که ابعاد مختلفي دارد. بيشترين سود پنهان اين پروژه صرفه جويي در مصرف سوخت و کاهش آلودگي محيط زيست است. جواد توکلي افزود: اين پروژه به لحاظ منافع اقتصادي فراوان، گستردگي آن، دقت و ظرافت در اجرا و سودي که به محيط زيست مي رساند، از ساير پروژه ها ممتاز شده و بعنوان يک پروژه شاخص در کشور و استان مطرح است. توکلي تصريح کرد: طبق برآورد انجام شده در هر سال بطور متوسط در طول عمر اين پروژه حدود دويست و 260 ميليارد ريال صرفه جويي در هزينه هاي کلان ملي مي شود. وي اضافه کرد: 96 ميليارد ريال از اين صرفه جويي در بخش کاهش مصرف سوخت و 96ميليارد ريال ديگر نيز در صرفه جويي زمان تردد در اين محور است که حدود يک و نيم ساعت در زمان تردد صرفه جويي مي شود. توکلي اظهار داشت: حدود 43 ميليارد ريال نيز صرفه جويي در هزينه هاي استهلاک و تصادفات و26 ميليارد ريال براي بيمه و مسائل جانبي صرفه جويي مي شود. وي گفت: اين پروژه به لحاظ مسائل فني و اجرايي بزرگترين پروژه به صورت پل است که در کشور اجرا شده است. مشاور وزير راه و ترابري افزود: اين پل يک هزار و 709 متر طول دارد که يک هزار و 276 متر آن در داخل درياچه اروميه اجرا شده و حدود 385 متر در دو طرف پل هاي دسترسي و اتصال است. وي با بيان اينکه در حال حاضر يک باند اين پل قابل بهره برداري است، افزود: باند هاي ديگر نيز به سرعت آماده خواهد شد. توکلي خاطر نشان کرد: ويژگي هاي فني اين پل پي عميق و لجني آن است که عمق شمعهاي آن بيش از 80 متر است و بيش از 35 کيلومتر شمع کوبي در درياچه انجام شده و 35 هزار تن فولاد و 50 هزار متر مکعب بتون در اين پروژه بکار رفته است. مجري طرح پل شهيد کلانتري تصريح کرد: دهانه وسط اين پل را يک دهانه قوسي بطول 100متر،عرض 25 متر و ارتفاع 25 متر تشکيل مي دهد.اين سازه يک هزار و 300 تن وزن دارد که تماما در خشکي ساخته شده و حمل و انتقال آن به اسکله به صورت حمل دريايي و نصب آن يکي از ويژگي هاي اين سازه بوده و 12 دهانه 70 متري و 6 دهانه 50 متري دارد. توکلي گفت: يکي از ويژگي هاي اين پروژه به لحاظ نوآوري سيستم نصب عرشه است.عرشه اين پل يک تير کامپوزيت بوده که از فلز و فولاد و بتن ترکيب شده است.تير فولادي آن در کناره هاي تکيه گاه روي خشکي بهم وصل و مونتا ژ شده و بعد از آنجا توسط سيستم پوشين روي پل هل داده شده است.گفتني است،گروه خبرنگاران داخلي و خارجي بعنوان اولين افراد از روي اين پل مهم عبور کردند.

ارسال نظر

 در دور دوم سفرهاي استاني هيات دولت صورت گرفت;
 200 مصوبه دولت براي توسعه مازندران 

ساري -دومين جلسه استاني هيئت دولت به مازندران براي شتاب بخشيدن به روند توسعه بيش از پيش اين استان با 200 مصوبه همراه بود. اين جلسه که با حضور رئيس جمهوري و اعضا هيئت دولت در محل استانداري مازندران برگزارشد، بيش از چهار ساعت به طول انجاميد که طرح ها و پروژه هاي مهمي براي افزايش سطح رفاه، توسعه، امنيت و آباداني استان به تصويب رسيد. اهم اين مصوبات در بخش صنعتي شامل، معافيت 10 ساله مالياتي براي واحدهاي صنعتي جديد در شهرک هاي صنعتي خارج از شعاع 30 کيلومتر مرکز استان، اختصاص مبلغ 210 ميليارد ريال براي کمک به ايجاد زيرساخت ها و تملک شهرک ها و نواحي صنعتي، مطالعه و احداث تصفيه خانه در شهرک هاي صنعتي بابکان، جويبار، فاز 2 آمل وبندپي، است که به تصويب رسيد.همچنين اجراي 35 طرح در سطح استان با سرمايه گذاري 5780 ميليارد ريال طي سه سال در راستاي طرح آمايش صنعت و معدن، بررسي و فعال سازي معادن متروکه در سطح استان، اختصاص مبلغ 20 ميليارد ريال براي ايجاد زيربناهاي معادن استان، مطالعه و احداث يک واحد کک سازي به ظرفيت 300 هزار تن در سوادکوه از ديگر مصوبات اين جلسه بود. هيئت دولت نيز اختصاص مبلغ 500 ميليارد ريال تسهيلات از محل منابع بانک صنعت و معدن به شرکت ايران خودرو براي احداث يک واحد خودروسازي به ظرفيت 50 هزار دستگاه در سال در شهرستان بابل، بررسي نحوه تامين منابع مالي مورد نياز براي فعال سازي کارخانجات آرد در سطح استان و بررسي ايجاد منطقه ويژه اقتصادي ويژه جويبار و در اراضي بانک زمين (بهشهر و گلوگاه) با گرايش انرژي(نفت) را در اين جلسه به تصويب رساند.در بخش راه سازي و عمراني، تکميل مطالعات احداث شبکه راه آهن شرق به غرب استان، مطالعه و اجراي دو خطه کردن راه آهن ساري گرمسار، اتصال خط راه آهن بندر اميرآباد به نيروگاه، تکميل مطالعات آزاد راه ساحلي شرق به غرب استان، مطالعه و احداث 20 زيرگذر در محورهاي اصلي و فرعي استان، تامين اعتبار لازم براي تسريع در احداث محور کياسر سمنان، مطالعه و احداث بزرگراه بابلسر بندر اميرآباد (به طول 60 کيلومتر) و کمربندي گلوگاه و مطالعه محور آلاشت کتالم تهران (جاده سوادکوه) نيز به تاييد اعضاي هيئت دولت رسيد. اختصاص مبلغ 60 ميليارد ريال براي تجهيز و نوسازي ماشين آلات راه سازي و راهداري، کمک به تکميل راه دسترسي فرودگاه ساري و تکميل کمربندي شمالي ساري و تنکابن، توسعه و تجهيز فرودگاه ساري و ساماندهي جاده ورودي خروجي اين فرودگاه، اختصاص مبلغ 30 ميليارد ريال براي کمک به بهسازي و نوسازي بافت هاي فرسوده شهري استان نيز از جمله تصميمات اين سفر استاني هيئت دولت بود. در بخش آب و کشاورزي، اعتبار کافي براي اتمام عمليات اجرايي ساختمان سد البرز در سال 1388 و اجراي شبکه هاي آبياري و زهکشي سد (حداکثر تا سال 1392) اختصاص يابد، همچنين مطالعه احداث سد لاستيکي روي رودخانه هاي هراز، بابلرود، تالار، سياهرود و نکارود در سال 1387، تعيين و ساماندهي حريم سواحل کشور،انجام مطالعات کيفي منابع آب با ايجاد رديف مستقل در بودجه سال 88 (با اولويت تجهيز آزمايشگاه)، تامين اعتبار لازم براي تکميل طرح آبرساني شهرهاي ساري، بابل، بابلسر، بهنمير، تنکابن، جوبيار، کياکلا، رامسر، زيرآب و شيرگاه، اختصاص مبلغ 500 ميليارد ريال براي اصلاح و بازسازي شبکه هاي توزيع برق شهري و روستايي و بررسي نحوه افزايش آب بهاي مصرفي گردشگران، مهاجران و ساکنان موقت استان در فصول گردشگري نسبت به ساکنان ثابت استان از ديگر تصميمات اتخاذي توسط اعضاي هيئت دولت بود. در اين جلسه اعضاي هيئت دولت همچنين بر پيش بيني مبلغ 200 ميليارد ريال براي تجهيز و نوسازي 10 هزار هکتار از اراضي شاليزاري استان و پيش بيني اعتبار اصلاح و توسعه باغات استان در اراضي شيبدار و کم بازده در سال 1388 تاکيد کرده و از نظر گذراندند. پيش بيني اعتبار ايجاد بانک ژن ماهيان استخواني، اختصاص مبلغ 50 ميليارد ريال براي حفاظت از جنگل هاي استان، پيش بيني اعتبار اجراي طرح مستقل اطفاي حريق جنگل ها، اختصاص مبلغ 30 ميليارد ريال براي حفظ و بازسازي ذخاير آبزيان، اختصاص مبلغ 100 ميليارد ريال تسهيلات يارانه دار براي افزايش مکانيزاسيون کشاورزي استان، اختصاص مبلغ 60 ميليارد ريال براي اجراي طرح هاي آبخيزداري استان، از ديگر مصوبات بود. مهمترين مصوبات در بخش انرژي، احداث خطوط تغذيه و اصلاح ظرفيت ايستگاه هاي تقليل فشار و شبکه هاي توزيع گاز، احداث خط لوله نفت کوره 16 اينچ از بندر اميرآباد به نيروگاه نکا،شروع عمليات اجرايي احداث خط انتقال گاز دامغان به نکا (42 اينچ) در آذر ماه سال 1387 به نحوي که پروژه مذکور حداکثر تا پايان سال 1389 تکميل و به بهره برداري برسد و تامين خوراک براي ايجاد واحدهاي پايين دستي پتروشيمي در منطقه ويژه اقتصادي بندر اميرآباد از سوي بخش غيردولتي مصوب شد. هيئت دولت همچنين در بخشهاي مختلف نيز مصوباتي داشت که از آن جمله مي توان به دايري 30 هزار شماره تلفن ثابت در صورت وجود متقاضي، نصب و راه اندازي 420 دستگاه تلفن همگاني، نصب و راه اندازي 21 سايت BTS براي توسعه شبکه تلفن همراه در سطح استان، نصب و راه اندازي تجهيزات ديتا در شهرشيرود در شهرستان تنکابن، کابل کشي فيبرنوري به طول حدودا150  کيلومتر و نصب و راه اندازي تجهيزات مربوط به ICT روستايي در 20 روستاي ديگر استان اشاره کرد. اختصاص مبلغ 40 ميليارد ريال براي تجهيز کارگاه هاي مراکز فني و حرفه اي استان، تجهيز مرکز سنجش مهارت، اختصاص مبلغ 860 ميليارد ريال تسهيلات يارانه اي براي اجراي 8600 طرح خوداشتغالي ثبت نام شده کميته امداد (براي هر طرح 100 ميليون ريال) از طريق بانک هاي استان و 120 ميليارد ريال به منظور يارانه سود تسهيلات طرح هاي اشتغالزا، از ديگر مصوبات هيئت دولت در مازندران بود. در بخش اقتصادي نيز اختصاص مبلغ 50 ميليارد ريال وام قرض الحسنه و مبلغ 2500 ميليارد ريال تسهيلات يارانه اي براي ايجاد و تثبيت اشتغال در بنگاه هاي زودبازده و افزايش دوره تنفس تسهيلات پرداختي براي طرح هاي پرورش ماهيان خاوياري در استان همچنين اختصاص مبلغ 30 ميليارد ريال تسهيلات به شرکت هاي تعاوني ايثارگران، فارغ التحصيلان و بانوان با 10درصد سهم آورده در سال 1387 و اختصاص مبلغ 80 ميليارد ريال تسهيلات براي سرمايه ايجادي و در گردش به تعاوني هاي استان به تصويب رسيد. بخشهاي فرهنگي و رفاهي استان نيز از مصوبات هيئت دولت بي بهره نماند و مبلغ 113 ميليارد ريال براي اجراي فعاليت هاي کمک به محرومان و معلولان و 35 ميليارد ريال براي تکميل پايگاه امداد ونجات هوايي ساري جمعيت هلال احمر اختصاص يافت. از طرفي تامين دو قطعه زمين براي واحدهاي حمايتي اداري کميته امداد در ساري و بهشهر از طريق استان و زيرپوشش قراردادن معلولان بهزيستي به تعداد هزار نفر به تاييد رسيد.اختصاص مبلغ 40 ميليارد ريال براي تعمير و مرمت مساجد سطح استان، مطالعه احداث پرديس سينمايي و موزه هنرهاي معاصر، تجهيز کتابخانه ها در 12 شهر استان که توسط استان محل آنها تامين مي گردد از ديگر مصوبات بود. اختصاص مبلغ 40 ميليارد ريال براي تهيه دو دستگاه فرستنده پرقدرت ديجيتال در ايستگاه هاي سوردار و نمک آبرود، اختصاص مبلغ 40 ميليارد ريال براي احداث 100 ايستگاه ماهواره اي براي پوشش تلويزيوني مناطق فاقد پوشش استان، نيز از ديگر تصميمات اين هيئت بود. در سطوح بهداشتي و آموزشي مقرر شد، مبلغ 60 ميليارد ريال براي احداث و تجهيز هنرستان هاي فني و حرفه اي و کار و دانش شهرستان هاي نور، ناحيه يک ساري، فريدونکنار، بابل و چالوس در سال 1388 اختصاص يابد و پنج مدرسه شبانه روزي در سطح استان احداث شود. پيش بيني اعتبار احداث دانشکده دندانپزشکي ساري واحداث 100 خانه بهداشت روستايي و 25 مرکز بهداشتي درماني طي سه سال، همچنين مطالعه احداث بيمارستان 100 تختخوابي جايگزين تنکابن (بيمارستان امام خميني (ره)) نيز مصوب شد.تامين نيروي انساني مورد نياز (متخصص و کادر) بيمارستان هاي آماده بهره برداري استان، توسعه و تجهيز بيمارستان ولي عصر (عج) قائمشهر و ايجاد مرکز جراحي قلب باز، مرکز MRI و سي تي اسکن، احداث درمانگاه تامين اجتماعي در تنکابن، چمستان و ساري و تبديل درمانگاه بابل به دي کلينيک از ديگر مصوبات بود. در بخش گردشگري و محيط زيست ايجاد طرح مستقل تامين زيرساخت و ساماندهي سواحل دريا، مطالعه ايجاد شهرک صنايع دستي و بازارچه هاي صنايع دستي استان، تعيين 56 منطقه نمونه گردشگري، مرمت و بازسازي بناها و بافت هاي تاريخي با اولويت تغيير کاربري بناهاي تاريخي موزه نيما و موزه هاي تاريخ شهر آمل و ساري و تجهيز موزه هاي تنکابن، خانه نيما، آلاشت و موزه تاريخ شهر ساري و آمل به تصويب رسيد. احداث 52 سالن ورزشي، اختصاص مبلغ 5 ميليارد ريال براي کمک به بهسازي و مرمت 10 قطعه زمين ورزشي روباز روستايي، اختصاص مبلغ 4 ميليارد ريال براي احداث استخر مسابقات قهرماني (استاندارد) ساري، 15 ميليارد ريال براي احداث سالن 2000 نفري رامسر و 6 ميليارد ريال براي احداث سالن ورزشي تنکابن، بهشهر و آمل در سال 1388 نيز از مصوبات هيئت دولت در بخش ورزش در سفر دوم خود به مازندران بود.

ارسال نظر

صفحه اول
سياسي
ورزشي
جامعه
حوادث
اقتصادي
ايران زمين
نفت و انرژي
بانك و بيمه
گوناگون
ايران و جهان
فرهنگ و هنر
صفحه اصلی - شناسنامه ابتکار - آرشیو ابتکار - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته