جستجو
  نسخه شماره 2580 - 1392/01/29 - پنج شنبه 29 فروردين ماه 1392 - 7 جمادي الثاني 1434- 18 آوريل 2013   صفحه اصلي

 پايان جنجال عکس هاي منتسب به کتايون رياحي؛
 قضاوت شتابزده کار دست سلحشور داد 

بعد از انتشار عکسي از کنسرت يک خواننده لس آنجلسي و تصوير زني که بعضي از سايت‌ها منتسب به کتايون رياحي مي‌دانستند واکنش‌هاي زيادي ابراز شد. واکنش‌هايي که اگر با خبر زلزله 7.5 ريشتري سراوان قطع نمي‌شد، مي‌توانست اين عکس جنجالي را تا چند روز در سر خط اخبار سايت‌ها نگه دارد.
شتابزدگي‌هاي پي در پي اتفاقي بود که در مورد اين عکس‌ها افتاد. عکس‌هايي از يک کنسرت منتشر شد و هنوز سوژه اصلي عکس‌ها درباره آن اظهار نظر نکرده بود که سايت‌هاي خبري، معاون اجتماعي پليس، فرج الله سلحشور به حاشيه‌هاي اين عکس‌ها دامن زدند. حالا مشخص شده است که تصاوير نه مربوط به کتايون رياحي، که مربوط به همسر ابراهيم حامدي(ابي) بوده است.
چند ساعت بعد از انتشار اين تصاوير، وقتي هنوز کتايون رياحي خبر حضورش در کنسرت ابراهيم حامدي را تکذيب نکرده بود، فرج الله سلحشور با رسانه‌ها مصاحبه کرد و گفت: «من در گذشته گفته‌ بودم که اين سينماي صهيونيستي که مباني و اصول بازي‌اش را هاليوود تعيين و تبيين کرده، درست بشو نيست. اين سينما عوامل خودش را هم غرق مي‌کند. حتي آنهايي که سعي مي‌کنند وارد اين بازي نشوند نيز از خطر مصون نخواهند بود.»
اظهارات شتابزده سلحشور به همين جا ختم نشد. او گفت: «اين اتفاق مطلب ما را تاييد مي‌کند که در شرايط فعلي و با اين جريان، عوامل سينماي ما نمي‌توانند درست رفتار کنند و اين سينماست که معمولا سينماگرانش را در آلودگي و فساد خودش غرق مي‌کند. حال فرقي ندارد که آن بازيگر «يوسف» باشد يا فرد ديگري.»
همزمان با انتشار اين اخبار، سردار منتظرالمهدي، معاون اجتماعي نيروي انتظامي در نشست خبري، خبر از برخورد با پوشش‌هاي خارج عرف بازيگران سينما از طريق اينترپل داد و گفت: «به باور ما بسياري از سينماگران، انديشمنداني متعهد هستند که در راه ترويج انقلاب و دفاع مقدس تلاش‌هاي بسياري کرده‌اند و تنها عده قليلي هنجار ستيز بوده و داراي پوششي خارج از عرف هستند که با آنها برخورد مي‌شود. تلاش پليس اين است که سينما تقويت شود و اگر درصد کمي هنجار شکنند بايد اصلاح شوند... بدحجابي هنرمندان در فستيوال‌هاي خارجي را از طريق پليس بين‌الملل (اينترپل) پيگيري کرده و به آن رسيدگي مي‌کينم.»
کتايون رياحي در گفت وگويي که با «باني فيلم» داشت، حضور در کنسرت خواننده لس آنجلسي را تکذيب کرد و گفت: «عکس‌هاي منتشر شده از من در فضاي مجازي صحت ندارد. متأسفم از اينکه در جامعه مترقي ايران، برخي از مردم از روي بي خبري و بي اطلاعي در صدد تخريب چهره‌هاي شناخته شده هستند. بعضي‌ها با غرض ورزي در صدد از بين بردن محبوبيت افراد شناخته شده هستند و من براي آنها متأسفم.»
اما با انتشار عکس‌هاي بيشتري از اين مراسم و مطابقت دادن آن با عکس‌هاي خانوادگي ابراهيم حامدي، خواننده لس آنجلسي مشخص شد که شتابزدگي رسانه‌ها در انتشار اين خبر، کتايون رياحي را به جاي همسر ابراهيم حامدي (ابي) جا زده است. اتفاقي که اگرچه کتايون رياحي را از اتهامات پاک کرد اما قضاوت شتابزده سلحشور ( و البته ما) را در ذهن‌ها ماندگار کرد.
اما جالب تر اينکه همين ديروز حکم برائت فرج الله سلحشور از شکايت بازيگران زن سينما از سوي شعبه 9 دادسراي فرهنگ و رسانه صادر شد.
پرونده قضايي اين کارگردان و تهيه کننده سينما که چندي پيش به دليل شکايت جمعي از بازيگران در حال بررسي بود با تبرئه سحلشور به پايان رسيد.
به گزارش سينماپرس، اين حکم بايد ظرف مدت 10 روز مورد اعتراض بازيگران قرار گيرد تا مجددا مورد بررسي قرار گرفته و رأي نهايي صادر شود در غير اين صورت دادگاه به نفع اين کارگردان رأي خواهد داد.
گفتني است اين حکم در اسفند ماه توسط دادگاه صادر شده اما هنوز مراحل اداري آن به صورت کامل طي نشده است که به افراد شاکي ابلاغ شود.
مهرماه سال گذشته فرج‌الله سلحشور با اشاره به برخي اخبار درباره حضور آنجلينا جولي هنرپيشه هاليودوي در ايران و بازي در يک فيلم سينمايي گفت: هنرپيشه‌هاي زن ايران خودشان يک پا آنجلينا جولي هستند و سينماي ايران بايد هم براي ادامه فعاليت خود فاحشه بين‌المللي بياورد. اين اظهارات سلحشور با واکنش و اعتراض برخي بازيگران همراه شد. حالا بازيگران منتقد دست به كار شده و نسبت به اظهارات سلحشور اقامه دعوا كرده اند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان

ارسال نظر
  نام (اختیاری)
  پست الکترونیک(اختیاری)
  آدرس وبسایت یا وبلاگ (اختیاری)
نظرشما
 
    کد امنیتی
 
نظرات خوانندگان

زير يك
سياست داخلي
جامعه و شهروند
اقتصاد و خودرو
بازار پولي مالي
ايران زمين
حوادث
دانش و سلامت
گزارش ويژه
جهان ورزش
ايران و جهان
ادب و هنر
صفحه اصلی - شناسنامه ابتکار - آرشیو ابتکار - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته