جستجو
  نسخه شماره 1337 - 1387/08/20 - 20آبان 1387 - 11ذيقعده 1429 - 10نوامبر 2008 - سال پنجم   صفحه اصلي

 چگونگي استفاده از عطر و ادکلن 


1) از عطرهايي که رايحه سنگيني دارند، ترجيحا در محافل رسمي استفاده کنيد. هميشه بهتر است که در مکان هاي رسمي از رايحه هاي تلخ، گرم، شيرين و تند استفاده کنيد.
2) در ساخت عطرهاي تلخ معمولا از اسانس هايي مانند ريشه درختان و ادويه هاي تند شرقي استفاده مي کنند. عطرهاي شيرين و گرم هم عطرهايي هستند که از بو و طعم شکلات و ميوه هاي تابستاني برخوردارند.
3) هميشه بهتر است که در محافل دوستانه و صميمي، از عطرهاي سرد و ترش استفاده کنيد.
4) عطر سرد به عطري مي گويند که حس خنکي و تازگي را القا  کند. استشمام اين عطرها معمولا باعث مي شود که طعم ميوه هايي مانند خيار و هندوانه را بخاطر بياوريم.
5) عطر ترش به عطري مي گويند که طعم مرکبات را بخاطر بياورد. عطرهاي ترش نيز القاکننده حس طراوت و شادماني هستند.
6) عطرهاي سرد و ترش باعث آرامش روحي و رفع خستگي نيز مي شوند. حتما ديده ايد که در باشگاه هاي ورزشي، هواي داخل باشگاه را معمولا با رايحه هاي سرد و ترش مطبوع مي کنند. عطرهايي با طعم گل هاي وحشي مي توانند حس صميميت بيشتري به محيط القا کنند.
7) در ميان عطرها نيز بايد از عطر سال و عطر فصل استفاده کرد. طبيعتا عطرهايي که بهتر است در روزهاي گرم و آفتابي استفاده  شوند، با عطرهايي که مناسب روزهاي سرد زمستان اند، يکسان نيستند.
8) در فصل بهار از عطرهاي ملايم استفاده کنيد. عطرهاي ملايم و بهاري را معمولا از گل هاي بنفشه، تمشک و مگنوليا مي گيرند.
9) در روزهاي گرم تابستان براي ماندگاري بوي عطر بايد به دفعات بيشتري از آن استفاده کنيد. با اين حساب، بهتر است که در فصل گرم از عطري استفاده کنيد که ماندگاري بيشتري داشته باشد.
10) در فصل گرم، استفاده از رايحه هاي خنک و ترش، تلخ و    سرد، جنگلي و  وحشي بسيار خوشايند است. استفاده از رايحه هاي خنک و ترش در فصل تابستان، سرماي خوشايندي را به شما و اطرافيان تان منتقل مي کند و درنتيجه از حس  گرماي محيط مي کاهد تا به يک حس تعادل دمايي برسيد.
11) ماندگاري عطرها در هواي سرد بيشتر است. يعني در پاييز و زمستان با توجه به دماي پايين هوا، الکل موجود در عطر ديرتر تبخير مي شود. در فصل هاي سرد سال، بهتر است از رايحه هاي سنگين مانند عطرهاي شيرين، تند و تلخ استفاده کنيد.
12) اگر پوست تان چرب است، خوشحال باشيد چون دوام و ماندگاري عطرها بر روي پوست هاي چرب و تيره بيشتر است. اما عطر براي پوست هاي روشن و خشک، در حکم يک مرطوب کننده است و دوام زيادي روي اين پوست ها ندارد.
13) اگر پوست تان روشن و خشک است و مي خواهيد ماندگاري عطرتان بيشتر شود، بهتر است پيش از استفاده از عطر، از لوسيون هاي مرطوب کننده بدون بو استفاده کنيد.
14) از زمان هاي گذشته، اين باور همچنان پابرجاست که عطر و اودکلن را بايد به پوست جلوي گردن و يا به مچ دست زد. واقعيت اينست که زدن عطر بر روي محل نبض ها، مانند; مچ دست، مچ پا، پشت زانوها و نبض گردن، باعث متصاعد شدن رايحه عطر شده و کلا خوشايند است اما پزشکان توصيه مي کنند به گردن تان عطر نزنيد چرا که اين کار، احتمال بيماري هاي پوستي را در اين ناحيه افزايش مي دهد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان

ارسال نظر
  نام (اختیاری)
  پست الکترونیک(اختیاری)
  آدرس وبسایت یا وبلاگ (اختیاری)
نظرشما
 
    کد امنیتی
 
نظرات خوانندگان

صفحه اول
سياسي
ورزشي
جامعه
حوادث
اقتصادي
ايران زمين
اقتصادي
بانك و بيمه
گوناگون
ايران و جهان
فرهنگ و هنر
صفحه اصلی - شناسنامه ابتکار - آرشیو ابتکار - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته