جستجو
  نسخه شماره 2095 - 1390/05/05 - چهارشنبه 5 مرداماه 1390- 25 شعبان1432 - 27 جولاي 2011   صفحه اصلي

 روغن نارگيل، يک روغن همه کاره  

دانش‌وسلامت- بحث بر سر فوايد روغن نارگيل بسيار بالاست و متخصصين بسياري فوايد بسيار زياد آن را بر سلامت بدن تاييد مي‌کنند.
از فوايد روغن نارگيل وقتي در آشپزي مورد استفاده قرار بگيرد يا روي پوست ماليده شود مي‌توان بهره گرفت. روغن نارگيل براي پوست يک لوسيون طبيعي است که از ساخت راديکال‌هاي آزاد مخرب جلوگيري مي‌کند و به جلوگيري از ايجاد لک يا ساير آسيب‌هايي که با بالا رفتن سن يا قرار گرفتن در معرض آفتاب ايجاد مي‌شود نيز کمک مي‌کند. به محکم‌تر کردن بافت پيوندي کمک کرده که درمقابل بر جلوگيري از ايجاد چين و چروک روي پوست نيز تاثير دارد. اين روغن آسيب ناشي از نورخورشيد را کاهش مي‌دهد زيرا سريعا جذب پوست و بافت‌هاي سلولي زير آن مي‌شود. استفاده از روغن نارگيل بطور مرتب باعث نرم‌تر شدن پوست و ايجاد براقيتي سالم روي آن مي‌شود. همچنين خواصي که به جوان‌سازي پوست و برگرداندن ظاهر جواني به آن کمک مي‌کند را التيام بخشيده و ترميم مي‌کند.
فوايد روغن نارگيل براي قلب
جدا از فوايدي که روغن نارگيل براي پوست دارد، وقتي در آشپزي مورد استفاده قرار گيرد، براي قلب نيز بسيار فايده‌بخش خوانده مي‌شود. تحقيقات جديد روي تاثيرات روغن نارگيل نشان مي‌دهد که اين روغن جايگزين بهترين براي روغن‌هاي هيدروژنه است. آزمايشات نشان مي‌دهد که روغن گرفته شده از نارگيل مقدار بسيار کمي اسيد چرب ترانس در خود دارد که يکي از دلايل اصلي بالا رفتن کلسترول در رگ‌ها است. برخي متخصصين تغذيه بر اين عقيده هستند که روغن نارگيل حتي از روغن زيتون که مقدار بالايي اسيد چرب ترانس دارد نيز بهتر است. اما براي گرفتن بهترين بهره از روغن نارگيل، نبايد اين روغن را تا دماي بسيار بالا گرم کرد زيرا مي‌تواند موجب ساخته شدن اسيد چرب بيشتر در آن شود.
ساختار شيميايي خاص روغن نارگيل
فوايد روغن نارگيل از ساختار شيميايي خاص مولکول‌هاي آن (طول زنجيره‌هاي اسيدهاي چرب آن) ناشي مي‌شود اين روغن از اسيدِ چرب زنجيره متوسط تشکيل شده است که تري‌گليسيريدهاي زنجيره متوسط هم ناميده مي‌شوند. شکسته شدن اين نوع اسيدهاي چرب آسان‌تر است و باعث کاهش فشار وارد بر لوزالمعده،کبد و کل سيستم گوارش مي‌شود. اين زنجيره‌ها بهتر هستند زيرا مستقيماً به انرژي تبديل مي‌شوند تا اينکه به صورت چربي ذخيره شوند. يک نکته خوب ديگر درمورد اين روغن سالم اين است که بدن انسان براي هضم اين زنجيره‌ها به انسولين نياز ندارد و اين باعث مي‌شود که روغن نارگيل باکيفيت‌ترين روغن طبيعي براي آندسته از افرادي باشد که نگران سطح قندخون خود هستند. اين روغن سالم بهترين دوست افراد رژيمي است زيرا متابوليسم بدن را نيز تقويت مي‌کند.
فوايد روغن نارگيل بر سلامتي
روغن نارگيل موادمغذي بسياري در خود دارد مثل اسيد لوريک که يک ماده متداول است که در شير مادر يافت مي‌شود. وقتي اين اسيد جذب مي‌شود به ماده‌اي به نام «مونولاورين» تبديل مي‌شود که به قوي‌تر کردن دستگاه ايمني بدن کمک مي‌کند. مي‌توانيد با استفاده از روغن زيتون در پخت غذا و يا ماليدن آن روي پوست از فوايد بي‌شمار آن بهره ببريد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان

ارسال نظر
  نام (اختیاری)
  پست الکترونیک(اختیاری)
  آدرس وبسایت یا وبلاگ (اختیاری)
نظرشما
 
    کد امنیتی
 
نظرات خوانندگان

صفحه اول
سياسي
جامعه
اقتصادي
بازار پولي و مالي
ايران زمين
حوادث
دانش و سلامت
گزارش ويژه
جهان ورزش
ايران و جهان
فرهنگ و هنر
صفحه اصلی - شناسنامه ابتکار - آرشیو ابتکار - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته