EBTEKAR NEWSPAPER
چهارشنبه, 04 اردیبهشت 1398   Wednesday 24 April 2019

سرمقاله

اقتصاد را برای همه جراحی کنیم

ژوبین صفاری

به گزارش ورزش سه، در حالی که نام گزینه هایی مثل پوچتینو و یورگن کلوپ برای جانشینی هاینکس مطرح شده بود، انتخاب کوواچ باعث شگفتی همگان شد. اینکه باشگاه بایرن تصمیم گرفت به سرمربی کم تجربه ای مثل کوواچ، چنین فضایی برای کار کردن بدهد قابل پیش بینی توسط هیچکس نبوده است.
شجره نامه مربیگری او
یک هفته پیش از انتخابش به عنوان سرمربی بایرن، کوواچ گفته بود که قصد ترک آینتراخت فرانکفورت را ندارد ولی یک تلفن کافی بود تا نظر او کاملا برگردد. او در این رابطه گفت: «من دو سال فوق العاده در اینجا سپری کردم ولی افراد خیلی کمی فرصت این را خواهند داشت که سرمربی بایرن باشند.»
کوواچ که در جام جهانی 2014 هدایت کرواسی را برعهده داشت، در مرحله گروهی از این رقابت ها کنار رفت. او از مارس 2016، هدایت فرانکفورت را برعهده گرفت و با برادرش که دستیارش است، از سقوط به دسته پایین تر گریخت و تیم را در بوندس لیگا حفظ کرد.
در مجموع، کوواچ عقاب‌ها را از یک تیم میان و پایین جدولی، به یکی از تیم‌های خوب آلمان تبدیل کرد. او سابقه پوشیدن پیراهن بایرن را در سال 2003 دارد و همچنین در هرتابرلین، لورکوزن و هامبورگ نیز بازی کرده است ولی روند رو به صعود او در مربیگری از دوران فوتبالش خیلی بهتر بوده است.
نقاط قوت مربیگری کوواچ
عملکرد خوب این مربی باعث شده حتی هاینکس نیز به تمجید از او بپردازد. سرمربی آلمانی در این رابطه گفته بود: «او سابقه بسیار بسیار درخشانی دارد. بسیار سخت کوش است، عاشق فوتبال است و خیلی خوب صحبت می‌کند. بایرن تصمیم درستی گرفته است.»
کوواچ با تیمی کار می‌کند که بازیکنانی از 18 کشور مختلف دارد. او اخیرا در این رابطه گفته بود: ما در اروپا کار می‌کنیم، اینکه بازیکنان ما از کشورهای مختلف باشند طبیعی است. ما نگران سیاست نیستیم و فوتبال بازی می‌کنیم. موضوع عملکرد خوب است. بدون توجه به ملیت، اینکه آلمانی هستند یا نه، سن و سال و ظاهر، آنها را انتخاب می‌کنیم.
سبک فوتبال کوواچ
در حالی که تیم‌های کوواچ 1-2-4-3 بازی می‌کنند، او به اندازه سابنر استراسه، سرمربی قبلی آینتراخت هجومی نیست ولی تیم‌های او معمولا ثبات بسیار خوبی در خط دفاعی دارند و خط هافبک قدرتمندی نیز در آن‌‌ها وجود دارد. این فلسفه او، احتمالا نیاز به کمی تغییر در بایرن دارد که در زمان آنچلوتی و پیاده سازی بازی محتاطانه، در نهایت اوضاع خوب نشد. با این حال، حضور گورتزکا و نابری در تابستان، نشان می‌دهد باواریایی ها در پی تقویت خط حمله خود هستند. همچنین شاید کمی تصادفی باشد ولی درست در زمانی که این تیم با رئال مادرید روبه‌رو شد، باشگاه اعلام کرد که قرارداد ریبری و روبن را تمدید خواهد کرد. کوواچ اخیرا گفته بود: «من عاشق بال‌های تیم هستم. برای مثال، وقتی روبن و ریبری را می‌بینم، قلبم تند می‌زند.»


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام