EBTEKAR NEWSPAPER
چهارشنبه, 04 اردیبهشت 1398   Wednesday 24 April 2019

سرمقاله

اقتصاد را برای همه جراحی کنیم

ژوبین صفاری

نام خواننده ترانه تیم ملی هفته آینده اعلام می‌شود
سخنگوی فدراسیون فوتبال ایران گفت در اواخر اردیبهشت مراسم خداحافظی تیم ملی در تالار وحدت برگزار خواهد شد و نام خواننده ترانه تیم ملی هم طی هفته آینده اعلام خواهد شد.
به گزارش وب سایت نود، علی جوادی سخنگوی فدراسیون فوتبال ایران که به صورت تلفنی مهمان برنامه وقت اضافه رادیو ایران بود، در خصوص مسائل مختلفی صحبت کرد. در ادامه صحبت های علی جوادی را می خوانید.
وضعیت پیراهن تیم ملی و طرح یوزپلنگ
بنده در جریان جزئیات مسائل مربوط به پیراهن تیم ملی نیستم اما آقای تاج در آخرین برنامه نود به صراحت اعلام کرد که طرح یوزپلنگ روی پیراهن تیم ملی خواهد بود؛ اینکه چه شد طرح یوزپلنگ روی پیراهن تیم ملی نیامده است، اطلاعی ندارم. در برگزاری جام جهانی یکسری قوانین اولیه وجود دارد که این قوانین مشخص می کند که هر تیم تا چه اندازه آزادی عمل دارد.
به عنوان مثال، تبلیغات روی پیراهن تیم های باشگاهی در لیگ برتر ایران می تواند در ابعاد بزرگی روی پیراهن بازیکنان درج شود، اما وقتی این تیمها به رقابت های آسیایی یا همان لیگ قهرمانان آسیا می روند، ابعاد این تبلیغات روی پیراهن بسیار کوچکتر و محدود می شود. اما بنده اطلاعی ندارم که آیا وجود چنین قوانینی باعث حذف یوزپلنگ از روی پیراهن تیم ملی شده یا خیر، و اینکه آیا طرح یوزپلنگ بر روی پیراهن نهایی تیم ملی در جام جهانی حذف خواهد شد یا این طرح روی پیراهن ما خواهد بود.
دلیل عدم برگزاری مراسم رونمایی از پیراهن تیم ملی
تا جایی که اطلاع دارم روز پنج شنبه ۲۷ اردیبهشت مراسمی در تالار وحدت برای خداحافظی تیم ملی کشورمان خواهیم داشت. در این مراسم ارکستر سمفونیک تهران به رهبری آقای شهداد روحانی برنامه ای را اجرا می کنند. طبق آنچه که به من اطلاع داده اند مراسم رونمایی هم آنجا برگزار خواهد شد. در مورد اینکه گفته می شود زمان برگزاری این مراسم کمی دیر است، بنده هم با این حرف موافقم. اما برای کار پوشاک ورزشی در ایران یکسری قوانین نانوشته ای وجود دارد که این قوانین نانوشته دست برندهای معتبر را برای کار کردن در ایران می‌بندد که از جمله آنها می توان به کپی برداری و تولید محصول جعلی و ... اشاره کرد. به همین علت برندهای معتبر پوشاک ورزشی در دنیا تمایل زیادی برای عقد قرارداد با ما نشان نمی دهند و در نتیجه با ما قرارداد commercia- می بندند که همین مسئله باعث می شود که این قراردادها برای ما آورده چندانی نداشته باشد.
خواننده آهنگ تیم ملی
هنوز قرارداد خواننده تیم ملی منعقد نشده و این امر در هفته آینده انجام خواهد شد. یک فرآیند سه ماهه پشت سرگذاشته شده تا یک ترانه فاخر و یک خواننده محبوب برای آهنگ تیم ملی انتخاب شود. در مورد گمانه زنی هایی که در رسانه‌ها و فضای مجازی صورت گرفته و از خوانندگانی مثل آقای قربانی یا محسن چاووشی نام برده می شود، باید بگویم تا هفته آینده قرارداد خواننده و ترانه سرای مورد نظر منعقد شده و اطلاع‌رسانی می شود. در حال حاضر چند کار به صورت موازی در حال انجام است، اما ترانه ای را که می خواهیم به عنوان ترانه اصلی تیم ملی منتشر کنیم، پروژه سنگینی است. موسیقی تیم ملی هم، موسیقی پاپ خواهد بود. البته باید به این موضوع هم اشاره شود که ترانه تیم ملی هیچ ارتباطی با ارکستر سمفونیک ندارد؛ آقای سالار عقیلی قرار است دو ترانه همراه با ارکستر سمفونیک در شب مراسم بدرقه اجرا خواهند کرد و قرارداد آن امضا شده و این برنامه جدا از ترانه تیم ملی است. ایشان در روسیه هم حضور خواهند داشت و بنیاد رودکی تمام قراردادهای مربوط به این امر را منعقد کرده، و حامیان مالی را پیدا کرده است. البته هزینه های این سفر و اجرای برنامه ها نسبتاً زیاد می شود اما بنیاد رودکی با همکاری حامی مالی هزینه های آن را تامین کرده و حتی بلیط های جابه‌جایی بین شهری را هم خریداری کرده است.
محل اجرای برنامه در شهر مسکو
برنامه در شهر مسکو در یک سالن بسیار فاخر با گنجایش ۱۷۰۰ نفر برگزار خواهد شد؛ این سالن و حتی سازهای آن هم اجاره شده است. تمام کارها و برنامه ریزی های لازم برای سفر گروه صد نفره به شهر مسکو به مدت ۱۴ روز انجام شده است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام