EBTEKAR NEWSPAPER
سه شنبه, 28 اسفند 1397   Tuesday 19 March 2019

سرمقاله

در انتظار سال سرنوشت

علیرضا صدقی

نوروزی معتقد است با توجه به اینکه پرونده سعید مرتضوی پرونده مهم و سنگینی است قاعدتا باید بعد از صدور قرار مجرمیت در مرحله نخست، ممنوع الخروج شده باشد.
حسن نوروزی در گفت‌وگو با خانه ملت، با اشاره به برخی شائبات در خصوص فرار سعید مرتضوی گفت: زمانی که به متهم تفهیم اتهام نهایی می شود قرار مجرمیت برای او صادر می شود که یا به صورت قرار کفالت یا قرار وثیقه است.
نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس بر همین اساس تصریح کرد: قرار مرتضوی به صورت وثیقه و با میزان بالا بود و اکنون که حکم وی صادر شده امکان اعتراض دارد که به دادگاه تجدید نظر برود و بعد از آن در صورت محکومیت نهایی به متهم ابلاغ شده و مراحل اجرای حکم آغاز می شود.
وی در ادامه با بیان اینکه در چنین پرونده ای ممکن است قاضی متهم را از ابتدای کار ممنوع الخروج کند، عنوان کرد: از آنجا که جریان پرونده مرتضوی موضوع سنگینی داشت احتمالا ممنوع الخروجی هم ذکر شده و تصور نمی کنم وی بتواند از کشور خارج شود.
سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان اینکه برای هر متهم قرار متناسب با جرم باید صادر شود که درباره مرتضوی قطعا این اتفاق افتاده است، خاطرنشان کرد: قطعا وثیقه ای که برای مرتضوی گذاشته شده وثیقه قوی بوده و ضمانت بالایی دارد که باعث می شود متهم متواری نشود.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام