EBTEKAR NEWSPAPER
سه شنبه, 03 اردیبهشت 1398   Tuesday 23 April 2019

سرمقاله

زیر پوست بلاتکلیفی در شمال آفریقا

جلال‌خوش چهره

ارائه‌دهندگان سرویس‌های اینترنتی همیشه دوست دارند در وب‌سایت خودشان به شما بگویند که اینترنتی با سرعت دانلود و آپلود مشخصی دریافت می‌کنید اما تا به حال شده که فکر کنید واقعا چنین سرعتی در اختیار شما قرار می‌گیرد یا خیر؟ در ادامه قصد داریم آزمون‌های تست سرعت اینترنت درجه یکی را به شما معرفی کنیم که بهتر از شرکت تامین‌کننده اینترنت شما می‌تواند سرعت دانلود و آپلود را مشخص کرده و رقمی واقعی در اختیار شما قرار دهد. این وبسایت‌ها به شما مشکلات تاخیر و اتصالات فیزیکی خط اینترنت و داده‌های دیگر نظیر پاکت لاس را هم می‌گویند.
بهترین گزینه: Speedof.me
وبسایت Speedof.me بر اساس HTML5 ساخته شده و در تست به عمل آمده، وب‌گردی عادی و سرعت دانلود را با فایل‌هایی که حجم‌های متفاوت دارند تقلید می‌کند تا متوجه شود که سرعت دانلود شما چقدر است. نه تنها شاهد یک گراف از سرعت دانلود هستیم، بلکه قادر هستید تا نتایج پیشین را هم با نتیجه فعلی بسنجید. به جای انتخاب یک مکان خاص، خود سایت سریع‌ترین و قابل اتکا‌ترین سرور را از میان ۸۸ سرور در سراسر جهان انتخاب می‌کند و همه فایل‌ها به ترتیب دانلود و آپلود می‌شوند تا شرایط به طور کامل شبیه‌سازی شده و دقیق‌ترین نتایج به دست آید.
TestMy.net
اگر به دنبال وبسایتی می‌گردید که اطلاعات بیشتری جز سرعت اینترنت در اختیارتان قرار دهد،TestMy.ne گزینه مناسبی است که داده‌های مقایسه‌ای بسیاری هم دارد. گزینه‌های جداگانه‌ای برای تست‌های سرعت آپلود و دانلود وجود دارد، بنابراین هر دو را بیازمایید. وقتی تست انجام می‌شود، نتایج شما رده بندی می‌شود تا بدانید که سرعت اینترنتتان در مقایسه با دیگران چقدر خوب یا بد است. TestMy.neهمچنین یک گراف از اتصال اینترنت شما ارائه می‌دهد تا بدانید که ارتباط شما تا چه حد دچار اختلال می‌شود. اگر با اصطلاحات فنی آشنا نیستید، چند فایل و راهنما در این وبسایت وجود دارد که به شما همه چیز را توضیح می‌دهد.
Speedtest.net
نام آشناترین وبسایت برای تست سرعت Speedtest.neاست که همیشه در نتایج گوگل در صدر ظاهر می‌شود و شما هم احتمالا در اکثر مواقع از این وبسایت استفاده کرده‌اید. تکنولوژی شرکت Ookla هم هوشمند است و هم سریع. وقتی تست را آغاز می‌کنید، از بین بیش از هزار سرور، یکی انتخاب می‌شود و تمام داده‌ها از جمله سرعت دانلود و آپلود، لتنسی و پاکت لاس را در اختیارتان قرار می‌دهد. پس از انجام تست هم می‌توانید به یک نظرسنجی در مورد سرعت اینترنت ادعایی از سوی تامین‌کننده(ISP) و قیمت ماهانه پاسخ دهید که همین نظرسنجی انبوهی از اطلاعات را در اختیار Ookla قرار می‌دهد. شما به عنوان کاربر نیز می‌توانید این اطلاعات را مشاهده کنید.
تست سرعت شرکت ارائه‌دهنده اینترنت
برخی از شرکت‌های ارائه‌دهنده اینترنت یک سرویس جداگانه برای تست سرعت دارند که در صورت استفاده از آن می‌توانید رقم دقیقی را به دست آورید. بسته به شرکتی که از آن سرویس می‌گیرید، اطلاعات و دقت این تست می‌تواند متغیر باشد. برخی از شرکت‌ها هم چنین سرویسی را ندارند و تنها در صورتی می‌توانید از زبان آن‌ها سرعت دانلود و آپلود خودتان را بدانید که با پشتیبانی شرکت تماس بگیرید و از واحد پشتیبانی بخواهید آمار دقیق را در اختیارتان قرار دهد.
منبع: دیجیاتو


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام