EBTEKAR NEWSPAPER
سه شنبه, 02 بهمن 1397   Tuesday 22 January 2019

سرمقاله

ایران و اروپا؛ حرکت روی یخ‌های نازک

جلال‌خو ‌ش چهره

ساکرنت در گزارشی به حضور تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه پرداخت.
به گزارش وب سایت نود و ‌به نقل از ساکرنت، تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران در پنجمین حضور خود در جام جهانی باید از یک ماه دیگر کارش را آغاز کند و در گروه B به مصاف تیم‌های مراکش، پرتغال و ‌اسپانیا برود.
نحوه صعود
صعود به جام جهانی برای تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران نمی‌توانست آسان‌تر و راحت‌تر باشد، ایران بعد از برزیل توانست به جام جهانی راه یابد. از سه بازی قبل صعود تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران به جام جهانی قطعی شد. ایران نه تنها موفق به قطعی کردن صعود شد زودهنگام بلکه بدون شکست به این مهم دست پیدا کرد.
نقطه قوت
خط دفاع تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران نقاط قوت این تیم محسوب می‌شود. آنچه که باعث متمایز شدن تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران در جام جهانی قبلی با تیم فعلی می‌شود قدرت خط حمله است. علیرضا جهانبخش نسبت به دوره قبل شرایط بهتری پیدا کرده است و سردار آزمون نیز به تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران ‌اضافه شده است. سامان قدوس فصل بسیار خوبی را در سوئد سپری کرد و بعد از جام جهانی احتمالا به لیگ مهمتری خواهد رفت. مهدی طارمی که یکی از بهترین مهاجمان حال حاضر آسیا محسوب می‌شود، ممکن است در جام جهانی روسیه روی نیمکت ذخیره‌ها قرار بگیرد. این اتفاق ممکن است برای کریم انصاری فرد نیز رخ دهد.
نقطه ضعف
ایران سال‌ها است که در رده بندی فیفا تیم نخست آسیا محسوب می‌شود و می داند که چطور بازی‌ها را ببرد، ولی نقطه ضعف آنها این است که نمی دانند برابر تیم‌های بزرگ چطور بازی کنند. ایران در بازی‌های خود با سیستم ضد حمله فوتبال خوبی بازی کرد، ولی بازی برابر تیم‌هایی همچون لتونی، ازبکستان و سیرالئون، تفاوت زیادی با تیم‌های بزرگ دارد. دفاع تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران شرایط خیلی خوبی دارد، اما هنوز در برابر تیم‌های بزرگ مورد ارزیابی قرار نگرفته است.
ستاره علیرضا جهانبخش
علیرضا جهانبخش توانست در لیگ هلند عملکرد قابل قبولی را ارائه کند و آقای گل این رقابت‌ها شود. او در دوره قبل از جام جهانی نیز بازی کرده است و در حال‌ حاضر نیز شرایط خیلی خوبی برخوردار است. جهانبخش علاوه بر سرعت از توانایی شوت بسیار خوب بهره مند است و می‌تواند در کنار آزمون نقش مهمی برای تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران ایفا کند.
پیش‌بینی
بعد از یک صعود راحت به جام جهانی و احساس اینکه ایران عملکرد خوبی خواهد داشت و برای اولین بار به دور دوم صعود خواهد کرد، قرعه‌کشی جام جهانی فرا رسید. قرعه‌کشی که ظالمانه بود. با این حال اگر یک تیم آسیایی بتواند به دور دوم جام جهانی راه یابد آن تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران خواهد بود. کسب پیروزی برابر مراکش ، ایران را تا آستانه صعود پیش خواهد برد. آن وقت دو بازی برابر پرتغال و ‌اسپانیا باقی می ماند و آن جا است که کارلوس کی‌روش، سرمربی سابق رئال مادرید و تیم‌ ‌ملی فوتبال پرتغال می‌تواند نقش خودش را ایفا کند. البته کسب یک برد در ۱۲ بازی در جام جهانی نشان می‌دهد که تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران چه عملکردی در دوره‌های قبل داشته است. اگر ایران بتواند از گروه خود صعود کند چه بسا این صعود کمی بیشتر هم ادامه‌ داشته باشد. دلیلی وجود ندارد که آنها نتوانند بیش از دور دوم در جام جهانی صعود کنند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام