EBTEKAR NEWSPAPER
سه شنبه, 31 اردیبهشت 1398   Tuesday 21 May 2019

سرمقاله

توهُم سعودی‌ها

جلال‏خو ‏ش چهره

سرمربی تیم ملی اسپانیا در فاصله یک روز مانده به آغاز جام جهانی از سمتش برکنار شد.
به گزارش وبسایت نود، در حالی که تنها یک روز تا آغاز جام جهانی ۲۰۱۸ بیشتر باقی نمانده، خولن لوپتگی از مربیگری تیم ملی اسپانیا برکنار شد. این مربی که در سال ۲۰۱۶ هدایت اسپانیا را بر عهده گرفت و با این تیم شکستی را متحمل نشد بدون اینکه به فدراسیون اسپانیا اعلام کند با رئال مادرید برای قبول هدایت این تیم به توافق رسید و همین موضوع باعث برکناری اش شد.
رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا که از خبر غیرمنتظره توافق لوپتگی با رئال مادرید برای قبول هدایت این تیم بسیار عصبانی است در تصمیمی شوکه کننده این مربی را از سمتش برکنار کرد. رسانه های اسپانیا گزارش داده اند که بازیکنان باتجربه تیم ملی در ساعات اخیر تلاش کردند فدراسیون را از این تصمیم منصرف کنند اما در نهایت لوئیز روبیالس، رئیس فدراسیون تصمیم گرفت لوپتگی را برکنار کند.
این اتفاقات در حالی رخ داده که اسپانیا روز جمعه در دیداری حساسی در نخستین بازی خود در جام جهانی باید به مصاف پرتغال برود. وضعیت بحرانی اسپانیا می تواند خبر خوبی برای تیم های هم گروه این تیم از جمله تیم ملی ایران که قرار است روز ۳۰ خرداد با این تیم بازی کند باشد.
تو به اسپانیا خیانت کردی؛ لو پتگی!
فدراسیون فوتبال اسپانیا بعد از توافق رئال مادرید با لوپتگی دریک تصمیم سخت اما قابل پیش بینی سرمربی خود را در فاصله 48 ساعت تا اولین بازی لاروخا در جام جهانی کنار گذاشت.
این تصمیم یکی از عجیب ترین و شگفت انگیزترین موقعیت ها در اردوی تیم ملی کشوری ایجاد کرده که به واسطه توفیق های باشگاهی مثالی بزرگ برای توسعه فوتبال در همه کشورهاست. اما کمتر از 16 ساعت بعد از اعلام خبر توافق لوپتگی سرمربی تیم ملی اسپانیا با رئال مادرید در فصل آینده، فدراسیون فوتبال اسپانیا در نشست مطبوعاتی این مربی را از کار برکنار کرد. تصمیمی برای مراقبت از اصول اولیه ای که فوتبال بر مبنای آن بنا شده است. با این تصمیم حالا لو پتگی تبدیل به فردی شد که به پرچم اسپانیا خیانت کرده است.
رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا این تصمیم را بلافاصله پس از ورود به سالن نشست مطبوعاتی اعلام کرد تا نشان بدهد برای او حفظ نظم و قواعد اولیه از همه چیز مهمتر است. آنها سرمربی تیم‌شان را به واسطه عدم صداقت و ایجاد فضای نامناسب برای تیم ملی بلافاصله اخراج کردند تا انتخاب سرمربی بعدی رئال جنجالی تر از همیشه باشد. حالا رئال مادرید و شخص فلورنتینو پرس به واسطه مذاکره و توافق با پتگی مورد انتقاد شدید وبی رحمانه رسانه ها قرار خواهند گرفت. رئیس رئال اگرچه به تصمیمات ناگهانی و عجیب شهرت دارد اما این انتخاب هزینه ای فراتر از باور را به وی و تیمش تحمیل خواهد کرد. چراکه حالا مادرید به عنوان سمبل پایتخت اسپانیا و تیمی که در اوج مناقشات استقلال طلبانه مظهر اتحاد ملی بود، با صفت از بین برنده این گروه گرایی همه جانبه معرفی خواهد شد.
هیرو سرمربی جدید تیم ملی اسپانیا شد
فرناندو هیرو هدایت تیم ملی اسپانیا را در جام جهانی بر عهده خواهد گرفت.
به گزارش آس، فدراسیون فوتبال اسپانیا فرناندو هیرو را بعد از اخراج لوپتگی به عنوان سرمربی لاروخا در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه انتخاب کرد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام