EBTEKAR NEWSPAPER
پنج شنبه, 02 خرداد 1398   Thursday 23 May 2019

سرمقاله

ترامپ در این ژست هم قابل اعتماد نیست

محمدرضا ستاری

شرکت مد ایتالیایی Kloters پیراهنی تولید کرده است که هوا را از طریق جذب و تخریب آلاینده‌ها و بوهای نامطبوع، تمیز می‌کند.
به گزارش ایسنا و به نقل از اینهبیتت، شرکت مد ایتالیایی Kloters پیراهنی موسوم به RepAir تولید کرده است که هوا را تمیز می‌کند. فدریکو سوریا از بنیانگذاران Kloters گفت: هدف ما این است که از «مد» به عنوان ابزاری برای افزایش آگاهی و تفکر راجع به آلودگی هوا استفاده کنیم و از طریق تولید لباسی راحت، زیبا و استاندارد، راه‌حل جدیدی برای رفع این مشکل بیابیم.
ویژگی‌های ضد آلایندگی این پیراهن، از طریق پارچه‌ای است که درون جیب پیراهن، تعبیه شده است و در صورت لزوم، می‌تواند از جیب خارج شده و یا تعویض شود.
پتنت این پارچه به ثبت رسیده است و شرکت تولید کننده آن، شرکتAnemotech است. مواد تشکیل‌دهنده این پارچه، آلاینده‌های موجود در هوا را که موجب بروز بیماری‌های تنفسی و سرطان می‌شوند را جذب می‌کند.
این پارچه توسط محققان دانشگاه «پلی تکنیک مارچ» ایتالیا مورد آزمایش قرار گرفت که نشان داد، این پارچه ۹۷ درصد از «ترکیبات آلی فرار»، ۹۲ درصد «دی اکسید گوگرد» و ۸۶ درصد از «اکسید نیتروژن» هوا را جذب خود می‌کند.
پیراهن RepAir از نخ‌های با کیفیت تولید شده است که میزان زباله‌های ایجاد شده در حین تولید پیراهن را کاهش می‌دهد. شرکت‌ سازنده این محصول امیدوار است که این پیراهن برای بهبود کیفیت هوا در سراسر جهان مورد استفاده مردم قرار گیرد. این شرکت‌معتقد است که تنها یک عدد از این پیراهن موجب نجات جهان نمی‌شود ولی تعداد بالای آن این مهم را میسر خواهد کرد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام