EBTEKAR NEWSPAPER
دوشنبه, 05 فروردین 1398   Monday 25 March 2019

سرمقاله

در انتظار سال سرنوشت

علیرضا صدقی

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی از مسمومیت 17نفر از اهالی روستای شبیلو میاندوآب خبرداد.
به گزارش ایسنا، رسول انتظار مهدی اظهار کرد: با توجه به گزارش مسمومیت تعدادی از اهالی روستای شبیلوی میاندوآب، مدیریت شبکه بهداشت و درمان میاندوآب به همراه عوامل بیمارستانی وارد عمل شده و نسبت به بررسی وضعیت بالینی بیماران و عوامل موثر در بروز این بیماری اقدام کردند. وی ادامه داد: هجدهم تیر بررسی میدانی با حضور اکیپ دانشگاه علوم پزشکی استان و مدیریت شبکه بهداشت و درمان و سایر مسئولان شهرستانی انجام و مستندات کنترل کیفی آب شرب منطقه مورد بررسی قرار گرفت و نتایج بررسی حکایت از سالم بودن آب شرب مصرفی منطقه دارد.
انتظار مهدی، عامل مسمومیت را مسمومیت غذایی اعلام کرد و گفت: برای مشخص شدن اینکه این مسمومیت از نوع مصرف غذاهای حاوی باکتری‌ها، ویروس ها یا انگل‌های مضر بوده است، نمونه برداری‌ انجام شده و نمونه ها به تهران هم ارسال شده است. بعد از اعلام نظر کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی عامل دقیق این مسمومیت مشخص خواهد شد.
معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت: از 17 نفر مسموم اهل روستای شبیلو که به بیمارستان های میاندوآب مراجعه کرده بودند، 4 نفر سرپایی درمان شده و مرخص شده و 13 نفر هم در بیمارستان‌ها بستری و تحت مراقبت قرار گرفته اند که 7 نفر هم ظهر دیروز از بیمارستان ترخیص شده و حال 6 نفر دیگر هم رو به بهبود است.
انتظار مهدی با توصیه به مردم برای رعایت نکات بهداشتی افزود: توصیه می کنیم شهروندان قبل از مصرف سبزیجات نسبت به سالم سازی آنها اقدام کرده و از استفاده از سالادهای غیر بسته بندی شده در مراسم و نیز از مصرف غذای مانده خودداری کرده و حتی الامکان غذای روزانه خود را در منزل تهیه کرده و در صورت لزوم غذای مورد نیاز را از مراکز معتبر تهیه کنند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام