EBTEKAR NEWSPAPER
سه شنبه, 06 فروردین 1398   Tuesday 26 March 2019

سرمقاله

در انتظار سال سرنوشت

علیرضا صدقی

کریستیانو رونالدو ستاره پرتغالی و 34 ساله رئال مادرید رسما به تیم یوونتوس ملحق شد.
در روزهای اخیر اخبار زیادی در مورد نهایی شدن انتقال رونالدو به تورین منتشر شده بود و بالاخره باشگاه رئال مادرید نیز این انتقال را تایید کرد.
ستاره پرتغالی 9 سال قبل راهی برنابئو شده بود و بعد از به ثمر رساندن 451 گل و به دست آوردن 16 عنوان با لباس کهکشانی ها، رسما با مبلغ 105 میلیون یورو راهی یوونتوس شد. رونالدو قرار است سالانه 30 میلیون یورو دستمزد از بیانکونری دریافت کند و حالا تبدیل به گران قیمت ترین بازیکن تاریخ سری آ نیز شده است.
کریستیانو رونالدو در حالی عازم تورین می‌شود که در دو فصل گذشته لیگ قهرمانان اروپا با گل‌های خود باعث ناکامی یوونتوس شده بود و حالا با این انتقال قاتل بانوی پیر ایتالیا به محل جرم خود بازگشته است.
متن بیانیه منتشر شده در سایت رئال مادرید
«رئال مادرید اعلام می‌کند که با توجه به تصمیم و درخواست کریستیانو رونالدو، با انتقال او به یوونتوس موافقت کرده است. امروز رئال مادرید مراتب قدردانی نسبت به بازیکنی که خود را به عنوان بهترین بازیکن جهان و یکی از بهترین های تاریخ باشگاه و تاریخ فوتبال اثبات کرد اعلام می‌کند. ورای جام ها و افتخاراتی که در این 9 سال به دست آمده است، کریستیانو رونالدو الگویی در زمینه تعهد، تلاش، استعداد و مسئولیت پذیری می‌باشد. رونالدو با 541 گل زده در 438 بازی، بهترین گلزن تاریخ رئال مادرید شد. 16 جام، شامل چهار قهرمانی در اروپا که سه تای آن‌ها به صورت متوالی بوده است. در زمینه انفرادی، رونالدو با پیراهن رئال مادرید چهار بار برنده توپ طلا، دو بار برنده جایزه The Besو سه بار برنده کفش طلا شد. برای رئال مادرید، کریستیانو رونالدو همواره یکی از بزرگترین نماد ها و نقطه عطفی برای نسل های آینده خواهد بود. رئال مادرید همیشه خانه تو خواهد بود.»
نامه احساسی رونالدو برای خداحافظی با رئال مادرید
کریستیانو رونالدو با انتشار بیانیه ای در مورد جدایی خود از رئال مادرید صحبت کرد.
رونالدو در بیانیه ای در این رابطه گفت: 9 سال شگفت انگیز را در رئال مادرید سپری کردم که بی شک بهترین لحظات عمر من بود. باید از باشگاه رئال مادرید، این شهر و هواداران به خاطر لذت، عشق، محبت و شادی بی حدی که به من اعطا کردند، تشکر کنم.
به هر حال من حس می کنم زمان برای آغاز شدن مرحله ای جدید در زندگی من فرا رسیده بود و به همین دلیل من از باشگاه درخواست کردم شرایط انتقال من را فراهم سازد. من از همگان خصوصا هواداران می خواهم شرایط من را درک کنند.
9 سال فوق العاده و البته دشوار را در باشگاه رئال مادرید سپری کردم زیرا انتظارات از من بسیار زیاد بود اما هرگز فراموش نمی کنم که در مادرید به شکلی منحصر به فرد از فوتبال بازی کردن لذت بردم. همیشه هم تیمی های فوق العاده ای در رختکن رئال مادرید کنار من بودند و ما در کنار هم 3 لیگ قهرمانان متوالی و 4 بار این جام را در 5 سال فتح کردیم و از لحاظ فردی نیز بردن 3 کفش طلا و 4 توپ طلا باعث رضایت من از این دوران شد. لحظاتی فوق العاده را در این باشگاه سپری کردم و رئال مادرید قلب من را برای همیشه فتح کرد. به همین دلیل بیشتر از همیشه باید از باشگاه، مدیریت، پزشکان، فیزیوتراپ ها و کارمندان باشگاه که به شکل باور نکردنی تمام کارها را انجام دادند تشکر کنم.
همچنین یک بار دیگر باید از هواداران رئال مادرید و فوتبال اسپانیا نیز تشکر کنم. در این 9 سال مقابل بازیکنان بزرگی بازی کرده ام که احترام زیادی برای همه آنها قائل هستم اما حالا زمان ایجاد یک چرخه جدید در زندگی ام فرا رسیده بود.
من دیگر لباس رئال مادرید را نمی پوشم اما این پیراهن، نشان و سانتیاگو برنابئو هرجا که باشم با من خواهد بود. از همه ممنونم و به مانند 9 سال پیش که برای اولین بار در برنابئو فریاد زدم؛ زنده باد مادرید.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام