EBTEKAR NEWSPAPER
دوشنبه, 29 بهمن 1397   Monday 18 February 2019

سرمقاله

به بهانه یک تشییع

علیرضا صدقی

فراری بی سر و صدا برنامه‌های خود برای رونمایی از محصول جدیدی در 17 سپتامبر را اعلام کرده است. به این خاطر می‌گوییم بی سر و صدا چون ‌که این رویداد در بخش ویژه‌ای سایت فراری که تنها مختص مالکان است اعلام شده و از آنجایی که ما فعلاً خودرویی از فراری را نخریده‌ایم بنابراین اجازه دسترسی به این بخش ویژه از سایت را نداریم! اما موضوع این است که فراری یک تصویر تیزری از خودروی جدید خود با کد F176 را منتشر کرده است.
هنوز چیز زیادی دراین‌باره نمی‌دانیم بنابراین با اجازه‌ شما فقط می‌توانیم گمانه‌زنی بکنیم. به نظر می‌رسد این تیزر مبهم در حال نشان دادن یک خودرو با شیشه‌ جلوی بسیار کوچک است که به نوعی ما را به یاد دالارا استرادال اسپیدستر می‌اندازد. گفته شده این خودرو بر پایه 812 سوپرفست بنا شده و نام رسمی آن 812 مونزا خواهد بود.
فعلاً مشخص نیست که آیا این خودرو در مقایسه با 812 سوپرفست قدرت بیشتری خواهد داشت یا خیر. سوپرفست از پیشرانه 12 سیلندر 6.5 لیتری تنفس طبیعی با قدرت 788 اسب بخار و گشتاور 718 نیوتون متر استفاده می‌کند. این خودرو تنها به 2.9 ثانیه زمان نیاز دارد تا از سکون به سرعت 100 کیلومتر در ساعت برسد. حداکثر سرعت 812 سوپرفست هم 340 کیلومتر در ساعت است.
812 مونزا یا هر نام دیگری که برای آن انتخاب شود راه مدل برجسته J50 را ادامه خواهد داد. J50 که در اواخر سال 2017 رونمایی خواهد شد بر پایه 488 اسپایدر بنا شده بود و آخرین محصول فراری بود که به منظور گرامیداشت حضور نیم‌قرنی این برند در ژاپن توسعه یافته و تنها به تعداد 10 دستگاه تولید شده بود. این خودرو فاقد سقف بوده اما از سقف تارگای دو تکه از جنس فیبر کربن برخوردار می‌باشد. یک مورد مشترک دیگر بین این دو خودرو شاید تولید بسیار محدود باشد. اگر 812 مونزا هم سولد آوت شود اصلاً سورپرایز نخواهیم شد.
نیازی نیست که تا 17 سپتامبر منتظر محصول جدید فراری باشیم زیرا گفته شده 488 پیستای روباز در نیمه دوم ماه جاری میلادی در رویداد پبل بیچ رونمایی خواهد شد.
منبع: پدال (pedal.ir)


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام