EBTEKAR NEWSPAPER
چهارشنبه, 29 اسفند 1397   Wednesday 20 March 2019

سرمقاله

در انتظار سال سرنوشت

علیرضا صدقی

رئیس اتاق اصناف شهرستان اسلام‌شهر با اشاره به شرایط کنونی اقتصاد کشور گفت: با تدابیر اندیشیده شده و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، مشکلی که بتواند در روند فعالیت بازار خلل وارد کند وجود ندارد.
به گزارش روابط عمومی اتاق اصناف شهرستان اسلام‌شهر، وحید مهرپویان طارانی با بیان این مطلب گفت: متاسفانه دسیسه‌چینی و معاندت‌های دشمنان این بار روند فعالیت‌های اقتصادی کشور را نشانه گرفته و بر آن هستند تا با ایجاد خلل در بازار و ضربه زدن به اقتصاد کشور، میان مردم و مسئولان شکاف ایجاد کنند اما مردم فهیم و انقلابی ایران نشان داده‌اند که همواره در برهه‌های حساس با اتحاد و هم‌دلی و توجه به راهنمایی‌های داهیانه مقام معظم رهبری از چنین موانعی عبور کرده‌اند.
وی ادامه داد: مجموعه اصناف در شهرستان اسلام‌شهر تلاش می‌کند با تشریح موقعیت برای متولیان امر بازار، شرایط را برای تسهیل داد و ستد و دسترسی مردم به انواع کالاهای مورد نیاز فراهم کنند.
طارانی ادامه داد: بعید نیست در این میان برخی نیز به دنبال سواستفاده از شرایط بوده و با احتکار کالا به دنبال سودجویی‌هایی شخصی باشند که ما با استفاده از ابزارهای موجود به شدت با این مساله برخورد خواهیم کرد.
رئیس اتاق اصناف تصریح کرد: با استفاده از اهرم بازرسی مجموعه اصناف، کنترل‌های دقیق و بررسی‌های روزانه در سطح شهر صورت می‌گیرد و تلاش می‌شود با خاطیان و کسانی که اقدام به ایجاد خلل در روند فعالیت طبیعی بازار می‌کنند برخورد جدی و قانونی صورت گیرد.
طارانی با اشاره به تعبیر «جنگ اقتصادی» یادآور شد: کسبه، تولیدکنندگان، بنگاه‌های کوچک اقتصادی و ما، سربازان خط مقدم این جنگ هستیم و می‌بایست با تعهد، تدبر و دلسوزی هم‌چون دوران پرافتخار دفاع مقدس، این بار از کیان اقتصادی مملکت دفاع کنیم و با ایمان راسخ، پیروز این میدان باشیم که البته برای تحقق این مهم، ضرورتا باید در کنار مردم بود و منافع عمومی را در نظر گرفت، به ویژه کسبه‌ محترم که بیشترین توجهات معطوف به آنهاست.
وی با تاکید بر نقش بی‌بدیل اصناف در ایجاد جوی آرام و بستری مناسب در جامعه گفت: هر چند امکانات ما به شدت محدود بوده و قابل قیاس با آن‌چه که نیاز حقیقی مجموعه اصناف است نیست، اما با استفاده اصولی از همین بضاعت اندک، به لحاظ آماری و راندمان کاری، در صدر کشور قرار داشته و جزو آن دسته از اتاق‌های اصناف هستیم که توانسته‌ایم کارنامه مناسب و قابل توجهی از خود ارائه کنیم.
رئیس اتاق اصناف از همراهی و همکاری مناسب مسئولان با مجموعه اصناف در سطح شهرستان خبر داد و خاطرنشان کرد: سطح همکاری‌ها مطلوب بوده و وجود برخی اختلاف نظرها و تفاوت دیدگاه‌ها طبیعی است اما آن‌چه باید به آن اشاره شود تلاش ما برای در جریان قرار دادن دستگاه‌های مسئول و ارائه گزارش‌های روزانه و تحلیل‌های کارشناسی به متولیان به ویژه مجموعه‌ی فرمانداری شهرستان و اداره صنعت، معدن و تجارت است.
طارانی در پایان خواستار کنترل جو روانی بازار از سوی شهروندان شد و عنوان کرد: به هیچ عنوان نباید نگران تامین کالاها و مایحتاج مورد نیاز بود چراکه هر آن‌چه مورد نیاز مردم باشد وجود دارد و قابل عرضه است لذا باید با هوشیاری و تدبیر، جو روانی را کنترل کرده و اجازه سواستفاده به افراد سودجو ندهیم.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام