EBTEKAR NEWSPAPER
شنبه, 03 فروردین 1398   Saturday 23 March 2019

سرمقاله

در انتظار سال سرنوشت

علیرضا صدقی

فروش داخلی محصولات شرکت فولادمبارکه اصفهان از سال ۹۴تا ۹۶ با رشد ۷۲ درصدی از ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تن به ۵ میلیون و ۷۵۰ هزار تن رسیده است.
مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان، محصولات این شرکت را متنوع تر و حجم عرضه آن را هم بیشتر از قبل برشمرد و گفت: ورق های تولیدشده قابل استفاده در صنایع دریایی، نفت و گاز و خودروسازی است.
بهرام سبحانی افزود: با وجود افزایش تولید فولاد، معادل های شگفت انگیز در بازار در حال رقم خوردن است؛ چراکه محصولاتی که با فولاد تولید میشود افزایش قیمت زیادی دارد .
وی قیمت کنونی هر کیلو ورق فولادی را ۲ هزار و ۶۰۰ تومان بیان کرد و گفت: این درحالی است که قیمت لوله پروفیل که باید اندکی گران تر از ورق فولادی باشد، بیش از ۶ هزار تومان فروخته می شود.
همچنین معاون فروش شرکت فولاد مبارکه گفت: با اقدام فولاد مبارکه در جهت تامین نیاز بازار داخلی دو یا سه واردکننده فولاد به کشور متضرر شده اند، اما بیش از ۱۵۰ هزار شغل با این کار ایجاد شده است. متاسفانه ۱۵۰ هزار نفر تریبونی در اختیار ندارند، اما آن وارد کننده دارای تریبون است و به جو روانی بازار دامن میزند.
وی شاهکار سودجویان جو روانی بازار را گران تر کردن قیمت آهن قراضه در مقایسه با شمش فولاد دانست و افزود: در حالی که آهن قراضه ماده اولیه تولید شمش فولاد است، در بازار ۱۰۰ تا ۱۵۰ تومان گران تر از شمش فروخته می شود.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام