EBTEKAR NEWSPAPER
شنبه, 03 فروردین 1398   Saturday 23 March 2019

سرمقاله

در انتظار سال سرنوشت

علیرضا صدقی

دو نفر از اراذل و اوباشی که با قمه در یک درگیری با سه نفر مواد فروش اقدام به اخلال به نظم عمومی و تخریب دو دستگاه عابر بانک کرده بودند دستگیر شدند.
به گزارش «ابتکار» از مرکز اطلاع رسانی پلیس پیشگیری پایتخت، دو نفر از اراذل و اوباش سطح یک که در منطقه کیانشهر و شهرک های اطراف آن سابقه شرارت و فروش مواد مخدر داشتند با سه مواد فروش منطقه در ساعت 2 بامداد یکشنبه 14/5/97 بخاطر اختلاف حساب فروش مواد درگیر شدند و یکدیگر را با قمه مورد ضرب و جرح قرار دادند و دو دستگاه عابر بانک را تخریب کردند.
پس از در جریان قرار گرفتن موضوع، سریعا تیم عملیات کلانتری 158 کیانشهر وارد عمل و با بررسی میدانی موفق به شناسایی عاملان درگیری شدند که نفر اصلی متهم 30 ساله که از اراذل منطقه بوده و علاوه بر فروش مواد مخدر مدتی است در زمینه سرقت نیز فعالیت خود را آغاز کرده است که پس از شناسایی مخفیگاه اش عصر روز پنجشنبه دستگیر و قمه‏های بکار برده شده در درگیری نیز از وی کشف شد.
متهم در تحقیقات بیان داشت از سه نفر مواد فروش مبالغی طلب داشته که از پرداخت آن امتناع کرده بودند و از آنجا که راه حل را ترساندن آنان می‏دانستند به همراه یکی از دوستانش نقشه کشاندن آنها را به کیانشهر و عملی کردن تصمیمشان را گرفتند که پس از حضور آنان به علت آنکه مست کرده بودیم قمه کشی کردیم و درگیری ایجاد شد و حتی دو عابر بانک نیز تخریب شد و از محل متواری شدیم.
متعاقبا با انجام اقدامات پلیسی مخفیگاه متهم دوم شناسایی شد و در حالی دستگیر شد که در حال بسته بندی هرویین در پک های مختلف بود و 15 گرم هرویین نیز کشف شد. علاوه بر کشف مواد، یک عدد گاز اشک آور ، تعدادی اموال مسروقه از جمله پنل، ساب، آمپلی فایر و 35 عدد کارت سوخت نیز یافت شد. نکته قابل توجه آنکه متهم دستگیر شده برای کنترل ورود و خروج مشتریانش به مخفیگاهش و نیز پنهان شدن از پلیس، محل خود را به دوربین مداربسته مجهز کرده بود به نحوی که در لامپ جلوی خانه یک دوربین بسیار کوچک وای فای دار نصب کرده بود که از طریق گوشی اش در هر جا که بود محل را کنترل می‏کرد که ماموران پس از اطلاع از این موضوع با یک عملیات پلیسی وارد مخفیگاه شدند.
سرهنگ ظهیری رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ گفت: در تحقیقات اولیه متهمان بیان کردند برخی از شبها در شهرک های حوالی کیانشهر با خودروی خود اقدام به سرقت لوازم خودرو می‏کردند که تاکنون به 20 فقره اعتراف کرده اند. ضمن آن که تلاش جهت دستگیری سه متهم دیگر ادامه دارد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام