EBTEKAR NEWSPAPER
جمعه, 28 تیر 1398   Friday 19 July 2019

سرمقاله

به دموکرات‏ها دل نبندیم

محمدرضا ستاری

نوزدهمین دوره رقابت های والیبال قهرمانی جهان از دیروز با حضور ۲۴ تیم و برگزاری دو دیدار افتتاحیه بین تیم‌های ایتالیا و ژاپن و همچنین بازی بلغارستان با فنلاند آغاز شد.
به گزارش ایسنا، نوزدهمین دوره رقابت‌های والیبال قهرمانی جهان از روزگذشته و از ساعت ۲۲:۰۰ با برگزاری دیدارهای افتتاحیه بین تیم‌های ایتالیا با ژاپن و بلغارستان با فنلاند آغاز شد و باید بر اساس برنامه ۲۴ تیم راه یافته به این مسابقات دیدارهایشان در دور گروهی را از امروز به میزبانی دو کشور ایتالیا و بلغارستان انجام دهند.
در این دوره از رقابت های قهرمانی جهان ۲۴ تیم حاضر باید در قالب چهار گروه شش تیمی به مصاف هم بروند تا پس از حذف ۱۰ تیم در دور نخست، از ۳۰ شهریور دور دوم مرحله گروهی آغاز شود. در نهایت تکلیف تیم قهرمان جهان هم هشتم مهر در شهر تورین ایتالیا مشخص خواهد شد.
تیم ملی والیبال ایران که با هدایت ایگور کولاکوویچ، ششمین حضورش در رقابت‌های قهرمانی جهان را تجربه می کند در گروه چهارم با تیم های بلغارستان، لهستان، کوبا، فنلاند و پورتوریکو هم گروه است و باید بر اساس برنامه در نخستین دیدارش امروز به مصاف پورتوریکو برود.
والیبال ایران در پنج دوره حضورش در رقابت‌های قهرمانی جهان به جز جایگاه ارزشمند ششمی در دوره گذشته در لهستان تا به حال نتوانسته است عنوان درخور توجه دیگری را کسب کند و همواره در بین پنج تیم انتهایی قرار گرفته است. رقابت‌های والیبال قهرمانی جهان هر چهار سال یک بار برگزار می‌شود و پس از المپیک دومین رویداد مهم والیبال جهان به حساب می‌آید.
در طول هجده دوره گذشته روسیه با شش عنوان قهرمانی پرافتخارترین تیم است و تیم‌های برزیل و ایتالیا با سه قهرمانی در رده‌های بعدی هستند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام